Hydratačný krém na suchú tvár

newyorkgirl
6. mar 2007

ahojky babulky, potrebujem raduuuu 🙂 od porodu mam strasitansky suchu plet na tvari, stale sa mi supe, skusam vsetky mozne kremiky a telove mlieka, ale nic mi akosi zatial nepomohlo... neviete ktosi poradit nejaky odskusany kvalitny extra hydratacny krem na suchu plet? rozmyslam nad novym garnier z reklamy, ale radsej dam na nejaky tip ako staaaale vyhadzovat peniaze na nieco, co mi nepomoze, dakujeeeem 🙂

jana711
6. mar 2007

ahoj! ja sice deti este nemam, ale moja kamaratka sa pocas tehotenstva a aj po porode natierala mandlovym olejom (z lekarne). skus si vypytat vzorku a uvidis. v lekarni ti urcite poradia. 😉

briluxina
6. mar 2007

ahoj, na suchu plet pomaha aj take liecivo z lekarne vola sa to Slovaderm. Mne to pomohlo. 🙂

amia
6. mar 2007

ahoj skus radsej uz spominany mandlovy alebo levandulovy olejik, v niektorych lekarnach predavaju AAkozmetiku, patri medzi tie lacnejsie ale vyrovna sa kozmetike Vichy, skus sa popytat ja mam s nou velmi dobru skusenost 😉 ale neodporucala by som ti pouzivat teraz hydratacny krem ten az v lete alebo len na noc v zime, obsahuje vela vody a v zime dost skodi pokozke a este viac ju vysusa.

wladka
6. mar 2007

ahoj nyg, naozaj nepouzivaj hydratacny krem, sice obsahuje vodu, ale je nevhodny na zimne pocasie, iba cez leto.. popraskaju ti zilky na tvari, ostanu ti potom flaky, ja som studovana kozmeticka, tak ti radim odborne 😀 ..

na suchu plet ti odporucam nejaky vyzivny krem, alebo nejaky krem s obsahom vit E, jojobovy olej.. velmi dobru skusenost mam aj s kremom - Princess Crem od firmy Dermacol.. obsahuje vsetky vyzivne zlozky, a zvlacnuje plet.. s tym kremom je spokojna aj moja mamka, ktora ma extremne suchu plet..

a raz do tyzdna ti odporucam naniest olivovy olej na tvar, a nechaj ho posobit 20min, ak ti po chvilke vsaje, tak ho znova aplikuj.. nepouzivaj mydlo na tvar, radsej sa odlicuj pletovym mliekom..

telove mlieko na tvar nie je vhodne, ma slabu konzistenciu, a nepremasti plet.. a este jedna dolezitost! pit tekutiny!!! aspon 2 litraky!

dufam, ze som ti poradila.. daj potom vediet, co a jak.. inak, ked budes nieco potrebovat ozvi sa

newyorkgirl
autor
6. mar 2007

jeeej babulky, dakujem moc za rady 😉

wladka, viem, ze nie hydratacny, ale proste potrebujem cosi zvlhcujuce ako "moisturizing" , mydlo veru nepouzivam, pit pijem vela, lebo kojim 😀 tak asi skusim ten od Dermacolu a nepoznas nahodou znacku Lirene? mala som teraz taku vzorku z DMky krem na tvar, bol taky redsi skor ako telove mlieko, take mam aj radsej nez tie huste typicke kremy, ale tiez bol s obsahom vody, takze to je asi blbe ako vravis v tomto chlade 😒
a este jedna otazocka, mam tu plet vazne suchu, robia sa mi take supinky, myslis, co peeeling? mam ho pouzivat, aby som sa ich zbavila, alebo sa to este zhorsi? 😖

dankaa
6. mar 2007

ahoj,

ja použivam hydratacny krem DR.Hoj-dostat v lekarni ci je leto,ci zima-je to bylinkový krém a mne velmi pomaha.Vyskusala som rozne,ale chemia mi asi velmi nepomáha...

magg
6. mar 2007

skus Hojivy zazrak z oriflame, nie je to sice krem ale pri velmi suchej pokozke sa to aplikuje vecer na tvar a velmi to pomaha, mam to odskusane

mracik
6. mar 2007

ja mám strašne suchú pleť už od detstva, mám vyskúšané takmer všetky krémy aké boli na trhu. Cez deň používam teraz krém od AVONu, ale na noc je jednoznačne najlepší čistý avokádový olej, používam ho už niekoľko mesiacov a nedá sa porovnať so žiadnymi krémami...
Ale záleží aj na tom, či má pleť málo tuku - to je naozaj suchá pleť - takú mám ja, alebo má málo vody - to je vlastne pleť dehydratovaná a tam asi oleje nepomôžu...

wladka
7. mar 2007

peeling kazdopadne nie, ked mas supinky.. este viac to vysusis, a zhorsis..

lirene poznam, podla mna je taka dobra akurat na normalnu plet, a na suchu je slaba! nestaci..

barbulka
7. mar 2007

kremiky Dr.Hoj pouzivam aj ja, mozem iba odporucit 🙂 vobec si netreba kupovat drahe kremy, tam clovek plati len za znacku ...

dankaa
7. mar 2007

barbulka si moj clovek 😀

mukky
25. jún 2009

ja pouzivam nivea krem pre suchu a citlivu plet,a je vyborny,takmer celu kozmetiku pouzivam len nivea,som s nou spokojna...rada by som este vyskusala nivea make-up a maskaru,ale tie co viem predavaju len v rakusku,u nas nie
a moja mama a teta pouzivaju bodliakovy krem z lekarni a pekne rozjasni a vypne pokozku

briketa
25. jún 2009

Mam velmi rada Phytomer kozmetiku.

susik77
25. jún 2009

Ahojte, sory, ze vam sem leziem, mam podobny dotaz: mam zmiesanu plet, zatial pouzivam na cistenie Vichy-normaderm gel, ale chcela by som uz prejst na nieco co tak neodmastuje, skor hydratacne. Viete mi niekto poradit nej. kvalitnu odlicovaciu penu al. gel? Probl. s vyrazkami uz nemam, skor len niek. sa mi trochu masti v T-zone.

leena24
5. feb 2011

Kosmetika GOJI - Anian od FCC club - 😉

Goji - kustovnice čínská se používá v celé Číně staletí jako omlazující ovoce. Vzhledem se nápadně podobá šípku, sušená pak vypadá jako větší červené borůvky. Chuť plodů je však sladší než šípek a bez kyselého dozvuku. Je znám svou mnohostrannou prospěšností na lidský organizmus, a to jak v mladém, tak i pokročilém věku, přičemž nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky.
http://dikulka.pise.cz/1266-kosmetika-goji-ania...

zitkaobe
25. nov 2014
Používateľ zitkaobe je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zitkaobe.

najhoršie je to hlavne v zime s tým sa nedokážem ani vyrovnať ... pritom je tolko rôznych metód ... odporúčam si pozrieť http://zdravie.zariadim.sk/osetrenie-preti-v-zime 😝

mariette
25. nov 2014

Ahoj, ja mam doma tieto kremy z lekarne: 1. A-derma Exomega Emollient cream a 2. Avene Tolerance extreme Cream. Obidva su na suchu a podrazdenu pokozku, kedze ani jeden krem z obchodu mi nerobil dobre.
A dobra rada, ktoru mi dala moja kozmeticka - aspon raz do tyzdna si dat na tvar cistu kyslu smotanu - ja davam z Lidla 16%-18%. To, co sa nevpije, tak po 20-30 minutach to umyjem.

blue99
26. nov 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
kiki68
26. nov 2014

shiseido ma super krem, prave na zimu 😉

protektinka
26. nov 2014

Ahoj!
Ja používam tento od Jason a som s ním nadmieru spokojná:
http://www.iherb.com/product-reviews/Jason-Natu...
Celkovo krémy od tejto značky sú vážne super!
Čo sa týka peelingu ja si ho robím každý večer- viem neodporúča sa to, ale mne to tak vyhovuje.
Pred spaním si urobím peeling, nakrémujem si tvár a ráno je ako znovuzrodená. 😉
Ak by si si ho chcela objednať, neboj poštovné na Slovensko stojí iba 4 doláre a keď pri prvom nákupe zadáš kód DHG359, získaš zľavu 5 dolárov.
Ak nevieš po anglicky, môžeš sa kľudne riadiť stránkou www.tvoje-zdravie.eu, mne pomohla.

daduska132
1. dec 2014

Ahoj mojej sestre pomohli na suchú pleť albumy s kyselinou hyaluronovou http://www.dixo.sk/hyaluron-gel-devee-ampulka/. Dajú sa našťastie kúpiť aj po jednom... Jej zabralo nejakých 5 ampuliek cca a potom zasa používala klasické hydratačné krémy. A mala úplne suchu pokožku a lupala sa najmä na brade a lickach. 🙂

zuzuolej
12. dec 2014

ja biodermu pouzivam, maju sensibio a hydrabio radu, ja mam tu sensi ale hydrabio maju take serum ci co to je modre s pumpickou, to je supoer

dotka04
12. dec 2014

onoho lepšie než všetky možné krémy určené na tvár, mi nakoniec urobilo obyčajné telové mlieko od Neutrogeny. Teda ono je tiež na suchú pokožku, ale nie je to špeci na ksichtík. Ja si to však neviem vynachváliť, konečne bez suchých fľakov, šupiniek, s pocitom napnutej kože 😎 . Dávam si ho večer po sprchovaní a ráno len veeeľmi jemnučko (v lete vôbec) po umytí a na to normálne make-up. Fakt je to super. A predtým mi ešte celkom fajn robil Garnier - v takom zelenom "kelímku", tuším hroznový s ešte niečím. Ale ne Neutro nemá ;) A to som skúšala aj Eucerin, Avéne (od nich mi ale zase robí super odličovacia voda - konečne žiadne alergické preakcie), Biodermu.... Ale každý sme iný, zase jedna kamoška atopička nemôže N. ani cítiť 😀

petra_maminka
20. sep 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

ja pouzivam prirodnu kozmetiku, a maju tam fantastiky hydratacny krem ktory pouzivam uz dlho, velmi pekne rozziari plet hlavne po tom slniecku ked je plet dost sucha

margaretka818
24. sep 2015
Používateľ margaretka818 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretka818.

petra tiez pouzivam vela pripravkov z prirodnej kozmetiky, este vtedy na doporucenie kamaratok co sa tyka pripravkov pre deti, ked este boli male sa kupovali kremiky a samponiky :D teraz si uz pravdaze kupujem aj pre seba tuto kozmetiku z vasakrasa. Mas tam aj hydratacny kremik urcite doporucujem vyskusat

barbieenka
25. sep 2015

Ja zase kozmetiku na prirodnej baze nemozem, nakoľko sa hned obsypem a cele zle 🙂 , ja som si nasla svoj kremik na jednom eshope a vola sa MINCER Eco Innovation Protivráskový krém Broskyňa+harmanček , ale som s nim maximalne spokojna, prijemna vona, dobra konzistencia, pre mna aj dostatocne hydratacny a este ako plus vidim ze je tam taka pumpicka , cize vobec nejdes do toho kremiku akoby s prstom ale vytlacis si len potrebne mnozstvo .

jaruskatt
25. sep 2015

@newyorkgirl veľmi dobrý je z Oriflame napr. Milk&Honey

nika4821
6. okt 2015

Ahojte 🙂 chcela by som sa vas opytat ci mate niekto skusenost s kremom dr.hoj na popraskane zilky. Ci naozaj aspon trosku zmyznu po pouzivani kremu. Lebo som uz z tych ziliek nestastna

pannacotta
6. okt 2015

Jednoznačne na suchú tvár krom s konopím. Nič lepšie som nemala. Mám strašne suchú pleť a toto je krém ktorý mi fakt pomohol, prikladám foto.

jenifferka
7. okt 2015

Ja zase uprednostunujem kozmetiku so slimacim slizom alebo s makadamiovým olejom.
Obcas si kupim tento povedzme ked si poviem že sa idem rozmaznavať 🙂
Amincer Marula Gold inteligentný denný a nočný krém pre normálnu pokožku,