Hydrocefalus. Čo viete o tejto chorobe?

quetinka82
11. júl 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho, kto uz pocul o tomto ochoreni, o co konkretne ide? na nete som nasla zopar stranok, ale mozno mi niekto povie aj nieco, co som este nenasla.
Dakujem.

dadidadi
14. apr 2012

@venika86 ahojky, super pohladenie na duši... smiech je liekom na všetko... to fotenie super - u vás pekne??? u nás prší... potom sa pochvál fotkou 😎

venika86
14. apr 2012

@dadidadi fotky jsou krásné, ale musím říct, že to bylo dost náročné. Alešek nechtěl občas spolupracovat a dost plakal. Pak chudák spal víc jak 3 hodiny v kuse. No potrápili jsme ho. U nás není vyloženě pěkně, ale zatím neprší. Myslím, že to příjde až k večeru. Jinak to venkovní focení necháváme za 3 týdny kvůli počasí. Snad bude už hezky

kytykenka
17. apr 2012

Baby ahojte prosim vas o radu, dnes som bola s mojim malým ma 1 rok na CT hlavy a dr povedala ze to je 3 komorový atroficky hydrocefalus a poslala nas do BA na neurochirurgiu a tam ideme vo stvrtok , strasne sa bojim., poradte mi nieco o tejto chorobe, je nevyhnutna operacia?

venika86
17. apr 2012

@kytykenka bohužel tě nepotěším, protože opravdu ve většině případech je operace nutná. Ale dnes už taky bohužel docela běžná. Nevíš, jak velké komory syn má? Jakto, že se na to přišlo takhle pozdě??

ahojkyy
17. apr 2012

@kytykenka ja by som isla rovno do motola, ziadna ba a slovensko.. keby mi teda islo o maleho. Operacia je nutna, bez tej by neprezil. ALe ako pisu holky, fakt bezna. A motol je odbornost a istota.. drzim palecky.

kytykenka
17. apr 2012

@venika86 no dnes sme boli na CT a LK 2cm PK 1,8 cm a Tretia 1,2 cm ???? neviem preco tak neskoro ved uz mame rok a naozaj deti mam narodene predcasne

venika86
17. apr 2012

@kytykenka hmmm, tak to nevím. Pokud se tam mok vyloženě nesdržuje a neroste tlak v hlavě, tak by se to mohlo obejít bez operace, ale fakt těžko soudit. Náš Adámek má operaci, ale jen pro jistotu, nechtěli něco zanedbat a ono je to někdy lepší. Je fakt, že Adámek má obě komory okolo 1,7 cm. V 9. měsíci těhotenství to měl na 2,5cm. Trošku se to upravilo po porodu. A jak se jinak synček vyvíjí?

kytykenka
17. apr 2012

@venika86 nqarodšny v 25tt 500g teraz maju rok a Damoanko ma ten hydrocefalus a na korigovany vek celkom v poriadku ale velmi sa bojime

venika86
19. apr 2012

@kytykenka tak pokud se vyvíjí v pořádku, tak se zbytečně nestresujte. Oni mu určitě pomůžou. Dnes je docela dost dětí s touto diagnózou a vedou plnohodnotný život. Náš Adámek je toho důkazem 😉

kytykenka
19. apr 2012

@venika86 ahoj tak dnes sme boli u dr a ze buduci mesiac ideme na MR a potom podla toho ☹ v utorok sme boli na CTcku a nie je to dobre vidiet tak ze mame ist na MR ☹ lebo mozno ze tam aj nejaky slaby ťtlak ma

lucka2405
19. apr 2012

@ahojkyy a preco nie na Slovensku??? Mame vybornych lekarov hlavne v tejto oblasti operacii hydrocefalu ak o tom teda nevies.

ahojkyy
20. apr 2012

@lucka2405 viem.. mam skusenost s pohydrocefalovym stavom u mojej matky, operacia ok, pooperacna starostlivost nulova, teda no - tak 30 % v porovnani s tym, co jej ponukli tu. Ver mi, ze s Motolom sa to neda porovnat, som si 100 % ista, ze by si to povedala aj Ty, ked by si to skusila a porovnala. Ja nehovorim Praha, Apolinare, Vojenska nemocnica a pod. ale Motol. Len som chcela poradit, ak teda nevies 😉 rozhodnutie je uz na Tebe. Kazdopadne drzim palecky.

ahojkyy
20. apr 2012

@lucka2405 vies, to je nieco ako studovat na Karlovej univerzite a na Presovskej univerzite. Alebo Bratislavskej 😀 ahojkyy

lucka2405
20. apr 2012

@ahojkyy Tak to ja zasa povedat nemozem na Kramare nic zle, bola som tam na 4 operaciach, z toho si teda pamatam tri, lebo pri tej prvej som mala 2 mesiace, a starostlivost uplne super, neviem ci by niekde inde operovali v nedelu vecer o 21:00 a to nebolo vobec planovane, ale teraz som uz ok🙂

ahojkyy
20. apr 2012

@lucka2405 🙂 tak drzim palecky! Vravim, vyber je len na Tebe ako rodicovi a je to vec nazoru / nahladu. Treba si ale hladiet dalej od nosa, ide o dieta. ahojkyy

lucka2405
20. apr 2012

@ahojkyy asi sme sa nepochopili, v mojom pripade ide o mna nie o dieta.

lucka2405
20. apr 2012

@kytykenka zijem z touto chorobou uz 27 rokov, tak ak mozem nejako pomoc kludne sa pytajte🙂

kytykenka
20. apr 2012

@lucka2405 a aky mas? no moj maly ma ziskany atroficky trojkomorovy hydrocefalus zatial pojdeme na MR a uvidi sa ci bude operovat ale dr povedal ze asi aj nejaky tlak tam bude

lucka2405
20. apr 2012

ja mam vrodeny 3 komorovy hydrocefalus, operovany prvykrat v 2 mesiacoch.

ahojkyy
20. apr 2012

@lucka2405 ahoj, ano ale pochopili, ale odpoved bola mierena na celu diskusiu a ta bola o hydrocefal vs. dieta. Inak moja matka s tym zije rovnako asi 20 rokov, ale po 50 to nabralo progres.. nie vsetko je ako v 30ke..

lucka2405
20. apr 2012

no ja od narodenia, zial mne sa to pokaslalo pre dvoma rokmi ale vtedy to dali super do poriadku🙂

lucka2405
20. apr 2012

to chapem, ze kazdy rodic urobi pre dieta maximum, ale preco hned hanobit kvoli tomu slovenskych doktorov?

lucka2405
20. apr 2012

@kytykenka 3 komorovy od narodenia, operovany prvykrat v 2 mes.

kytykenka
20. apr 2012

@lucka2405 a si v poriadku? vies ako to myslim 🙂 a mas ten shunt ci ako sa to vola? alebo ako operovana

kytykenka
20. apr 2012

a ty si Vrboveho?
@lucka2405

lucka2405
20. apr 2012

ano som🙂 , davali mi ho v 2 mesiacoch, ten vydrzal do 10 rokov potom ho museli vymenit, ten mam doteraz, len pred dvomi rokmi sa mi upchal v bruchu tak zasa operacia a za dva mesice nato sa mi rozpojil na krku takze znova, ale uz su to dva roky a vsetko je ok, ako dieta som si davala vacsi pozor na seba ale nejake strasne obmedzenia to neobsahovalo, do skolky som isla v 5r, do skoly normalne, mam strednu pracujem, a teraz planujeme babatko🙂

lucka2405
20. apr 2012

@kytykenka ano🙂

lucka2405
20. apr 2012

@kytykenka ano som , davali mi ho v 2 mesiacoch, ten vydrzal do 10 rokov potom ho museli vymenit, ten mam doteraz, len pred dvomi rokmi sa mi upchal v bruchu tak zasa operacia a za dva mesice nato sa mi rozpojil na krku takze znova, ale uz su to dva roky a vsetko je ok, ako dieta som si davala vacsi pozor na seba ale nejake strasne obmedzenia to neobsahovalo, do skolky som isla v 5r, do skoly normalne, mam strednu pracujem, a teraz planujeme babatko

kytykenka
20. apr 2012

@lucka2405 no a pricinu si mala aku? ked hydrocefalus? a ako zistis ze sa pokazi alebo upcha? ja som z veseleho .-D jaj mna ide porazit ked sa pozeram na maleho a ten je stastný a velmi sikovny a hlavicku ma bolavu 🙄

lucka2405
20. apr 2012

pricinu nezisitili, ale mama ked bola so mnou tehotna tak bola v 7. mes chora vysoka horucka a chripka, mne prisli nato ked som mala mesiac, lebo som mala hlavicku o dost vacsiu ako bola norma, tak doktorka hned poslala na vysetrenia a robili mi to ked som mala dva mes. , nech si hovori kto chce co ale v Ba su velky odbornici, no a naposledy ma operovali v nedelu o 21.00 no kde by sa niekto o takom case unuval neplanovane ist operovat tak to neviem🙂) , ma vzdy zacala viac boliet hlava asi tak cca 4 dni no a ked som uz zacala zvracat tak sme vedeli ze je zle.