Hydrocefalus. Čo viete o tejto chorobe?

quetinka82
11. júl 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho, kto uz pocul o tomto ochoreni, o co konkretne ide? na nete som nasla zopar stranok, ale mozno mi niekto povie aj nieco, co som este nenasla.
Dakujem.

dadidadi
29. máj 2012

Ahojky babenky, nie ste niektorá z Martina, alebo nepoznáte niektorá pána doktora Michala Drobného? Je to neurolog, sice starší, ale skúsenostami že neocenitelný, bol nám odporučený, tak sme sa k nemu objednali s Dadikom... Nechodíte niekto k nemu???

venika86
29. máj 2012

@maria1610 díky, jen jsem chtěla mít jistotu, že Adámek nemá něco podobného. Ale jak píšeš ty příznaky, tak on je opravdu úplně jiný. V životě bych ho nenašla tam, kam jsem ho položila a rád si se mnou hraje a tak. Ale je zvláštní, že se na to přišlo až takto pozdě.

venika86
29. máj 2012

@montek naprosto rozumím, že je to o to těžší, když to nejde přirozeně. My máme Adámka taky z umělého oplodnění a pak taky taková rána. A vůbec nejsi špatná, když se ti ulevilo, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Myslím, že spousta z nás by na tom nebyla jinak. Adámka to naštěstí na životě neohrožovalo, ale taky jsem každou návštěvu slyšela jen o kolik mm nám komory vyrostly. Byla to strašná bezmoc. Začínali jsme ve 20. tt na 13mm a v devátém měsící skončili na 25mm. Rostly opravdu docela dost a nikdo mi ani neřekl proč. jen jsem měla nějako virózu. Zítra jdeme na neruochirurgii, tak jsem zvědavá, jestli tam Adámka pochválí 🙂

maria1610
29. máj 2012

@venika86 ono to bola čiastočne moja chyba, že sa na to neskoro prišlo - Filipko je z dvojičiek, s ťažkým štartom do života (najskôr som proste riešila, aby konečne stál na nohách, aby chodil - na to som sústredila všetku svoju energiu - cvičenia, plávanie, masáže, rahabilitačné pobyty) + jeho dvojča Matúško bol extrémne náročné dieťa, vyžadujúce si všetku moju zostávajúcu pozornosť (maminka poďme robiť toto alebo ono) a pod., tak mi čiastočne vyhovovalo, že Filipko je iný, že si vystačí - v 3 rokoch Matúško nastúpil do škôlky a ja som teprve začala riešiť to, aby sa Filipko posunul aj v iných oblastiach (nie iba v oblasti motoriky) 😒 😒 😒

venika86
29. máj 2012

@maria1610 ale tak předpokládám, že jste chodili na neurologii ne? Tam to měli poznat. Je jasné, že ty jsi to nepoznala. Taky se soustředím na to, aby Adam sám chodil a podobně, to je normální. Spíš mě překvapuje, že to opoměli lékaři.

maria1610
29. máj 2012

@venika86 neurologička mi dlho tvrdila, že autista nemá očný kontakt a pod. - a diagnostiku sme si vybavili sami, ona s tým nesúhlasila, za pravdu nám dala až teraz, keď má 6 rokov 😒

montek
29. máj 2012

@venika86 Držím palčeky aj na nohách 😉

dadidadi
30. máj 2012

@venika86 Ahojky, tak opet som sa nesklamala, dnes sme s Dadikom boli na ortopedii, chceli sme predpísat topánky šité na mieru a k tomu dlahu - lebo tú ochrnutú nožičku neprirodzene vytáča, ale doktorko nám povedal, že načo mu budú topánky, ked aj tak nechodí a nepomože mu to.. Pekne nás vrátil na zem a vypítal si za to 10,- Eur

montek
30. máj 2012

@dadidadi To snáď nie.Nemám slov na taký prístup.To ,že by mu topánočky udržali chodidlo a členok v správnom postavení ich nezaujíma...A dlahu napíše? Snáď také detičky nemajú nárok na tieto veci?Veľmi smutný prístup ☹ ☹ ☹

venika86
30. máj 2012

@maria1610 to ale strašně smutný, když na to člověk musí přijít sám. Každopádně přejeme Filipkovi hodně štěstíčka a zdravíčka. Jistě je to moc šikovný kluk 😵
@dadidadi ty bláho, tak za tohle bych mu snad i nafackovala 😠 co to sakra je?? Hlavně, že dáváme peníze. Občas nic jiného doktory nezajímá, fakt hrůza
@montek tak kontrola dopadla dobře. Adam je naprosto zdravé batole. Jen na jaře musíme na operaci. Budou mu vytahovat portík z hlavy 🙂

montek
30. máj 2012

@venika86 Tak to je moc supééér 🙂 🙂

venika86
30. máj 2012

@montek jojo, taky mám radost, i když tu operaci bych oželela

milena84
8. jún 2012

.......................

milena84
9. jún 2012

koukam ze me psispevky tu nejsou, kdopak je maze?? a proc?? ☹

venika86
9. jún 2012

@milena84 jaké příspěvky?? To nikdo smazat nemůže, jen admini a to by tady bylo napsané, že příspěvek byl smazán. Nemohla jsi ho jen špatně uložit?

milena84
9. jún 2012

@venika86 Veru no nemohla jelikoz ikdyz se podivam a zalistuji na predchozi zpravy tak prispevky ktere tam byli odeme tam poste nejsou a byli tam ale co uz 🤐

venika86
9. jún 2012

@milena84 to je teda hodně divný, co?

milena84
10. jún 2012

@venika86 jojo to je ☹

dadidadi
13. jún 2012

@venika86 Ahojky, to papanie mi je luto, že nejde - ako u Dadika pitie z flaše - už máme skoro všetky druhy cumlíkov a stále nič - nakoniec sme zohnali umelú flašu - dá sa stlačit, tak mu to do pusy doslova nastriekam....

venika86
13. jún 2012

@dadidadi No to si teda taky užiješ ☹ Já už jsem z toho taky zoufalá. Je na něm vidět, jak moc by ještě chtěl, ale i podle toho, jak mele pusinkou vidím, že už neteče..... nevím už, jak mu pomoct. Jsem z toho akorát nervózní a to laktaci taky nepřidá 😒

milena84
16. jún 2012

chtela jsem se zeptat nevim ted kdo to tu psal o dceri ze zacala pozdeji chodit ale ze ted jak je strasi uz jezdi i na kole. nejde mi tak okolo jak spis o chuzi, malej se snazi chodit ale kdyz se pusti udela max 3 kroky a zacne jit do strany pripada mi ze spis nema stabilitu. Je mozne ze se to zmeni??? a nebo to muze byt opravdu dusledek thydrocefalu ze trea nebude mit stabilitu?? dekuji za odpovedi at jsou jakekoli.

kytykenka
11. júl 2012

ahojte duuufam ze si ma este pametate 🙂 tak moj Damianko ma po MRku vysledok zatial nemame ale dr sa vyjadrila ze.......... 3 komorovy hydrocefalus tretia komora nepriechodna....... pustili nas dom nakolko som bola odoslana lekarom a tomu pridu vysledky na ambulanciu a dohodneme co dalej......... caka nas ZEVRAJ premeranie tlak v hlave, a nejaka endoskopia? viete nieco o tom? dakujem

lucka2405
11. júl 2012

@kytykenka Ahoj, no ja si ta pamatam🙂, endoskopia sa robi pomocou trubicky na konci ktorej je malicky mikroskop, robi sa to hlavne na gastre do zaludka, ale ako to chcu zaviest do hlavy tak to neviem, skus pozriet na nete nejake clanky, drzim silno palce aby bolo vsetko ok🙂, a jemu nedavali shunt? Ja mam tiez 3komorovy, a to znamena ze su nepriechodne tri komory, nie tretia to vam nejako divno vysvetlili.

lucka2405
11. júl 2012

@kytykenka
nieco som nasla skus pozriet stranu 2, a v nemocnici Vam nepovedali co to je?
http://staryweb.fmed.uniba.sk/www/svoc/konferen...

lucka2405
11. júl 2012

@kytykenka http://www.solen.cz/pdfs/ped/2004/03/06.pdf
este nieco som nasla dufam ze sa to da otvorit🙂

kytykenka
11. júl 2012

@lucka2405 @lucka2405 nie nepovedali mi lebo to sme boli odoslany na Mr neurochirurgom a ten tam nebol a tak ze mame prist na ambulanciu buduci stvrtok ale napisem ti zaver v sprave : 3 komorovyy hadroceralus prekazka prudenia likvoru v strednej tretine . bez perivenkularneho presakovania likvoru

lucka2405
11. júl 2012

@kytykenka skus pozriet ten clanok tam je nieco o tom.

kytykenka
11. júl 2012

ano ano citala som ten druhy link co si poslala ten prvy nejd otvorit a v druhom je to popisane o tej endoskopii 🙂

lucka2405
11. júl 2012

@kytykenka tak snad aspon trocha pomohlo sa v tom zorientovat, vyzera to ze ked mu to urobia tak bude mat pokoj uz stale, to ja so shuntom nikdy neviem co sa udeje🙂 ale snad uz nic.

kytykenka
11. júl 2012

@lucka2405 dam veddet vo stvrtok co nam povedali 🙂