Hydrocefalus. Čo viete o tejto chorobe?

quetinka82
11. júl 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho, kto uz pocul o tomto ochoreni, o co konkretne ide? na nete som nasla zopar stranok, ale mozno mi niekto povie aj nieco, co som este nenasla.
Dakujem.

milena84
11. okt 2010

@niva82 tak to je dobře! A jak říkaš: Nás čeká spousta cvičeni a kontrol ale za to, to opravdu stoji 😉

niva82
12. okt 2010

@milena84 taky jsme od dvou měsíců chodili jak říkala doktorka "preventivně" cvičit, protože jsme počítali s operací, tak aby se malá potom lépe adaptovala... ted po poslední kontrole doktorka zkonstatovala, že rhb už vynecháme, není důvod. malý je 10měsíců, už si vesele ťapká kolem nábytku 🙂

venika86
12. okt 2010

Ahojda holčiny,
tak zítra v 10:00 mám nástup do porodky Konečně si jedeme pro svýho bobíška

milena84
14. okt 2010

@venika86 ahojík ja včera byla taktež hióspitalizovana a dneska znovu propuštěna bez malickyho, jelikož dostal nejakou infekci tak opet antibiotika, už he toho na me moc´, už to nezvladam ☹ ☹ ☹

niva82
16. okt 2010

@milena84 neboj, hned jak infekce zmizí tak to bude ok 🙂 vim že je to hrozný, ale to dobrý je před váma 😉

kkattty
18. okt 2010

ahoj holky muzu se pridat,jsem 24tt a taky me strasi hydrocefalem komory mame 11,0 a 11,6 za 14 dni se zvetsily cca o 1mm jedna a druha o 2 mm tak se celkem bojim vidim ze v tom nejsem sama tak jsem se chtela pridat,dekuji za info kata

niva82
19. okt 2010

jsi jeden mm nad normou, tak to by mohlo být v pořádku. já jsem taky byla hraniční a komory se nám zvětšily na 19mm... díky operaci všechno dobře dopadlo 🙂

kkattty
19. okt 2010

a muzu se zeptat od kdy se vam to zacalo zvetsovat?? mam obavy ,samozrejme bych si prala aby se to zastavilo 🙂

niva82
19. okt 2010

v nějakym 20.tt zjistili že jsou trochu větší, asi o ten milimetr a půl... pak se postupně ale pomalu zvětšovaly, ale začaly hodně růst až když se malá narodila, žádné problémy neměla, jen jí hodně rostla hlavička, za devět měsíců jí narostla o 18cm... a teď už naštěstí neroste 🙂

kkattty
20. okt 2010

jee tak to jsem rada no ja cekam na ultrazvuk jeste za 14 dni muj dr rikal ze se to muze normalne upravit tak uvidime jinak jsme v poradku,termin mam 12.2 a na zacatku 23tt jsem mela komory 9 a 10mm no a za tech 14 dni to taky narostlo tak se uvidi ,snazim se myslet pozitivne,zatim me v nemocnici njak nestrasi,ale byla jsem na geneticke konzultaci,tak uvivme.dekuji za podporu 🙂

milena84
20. okt 2010

@niva82 ahojik tak dnes jsme se vratili z nemocnice a moc dobre zpravy nemame. Malicky je na zpet na Jipce jelikoz infekce se potvrdila ze je primo v likvoru tudiz se pohybuje blizko schantiku, dostal dalsi antibiotika na 14dni pokud mu nezaberou musi na dalsi operaci aby mu vymenili hadicku na ktere nejspise infekce je usazena. Uz mi pripada ze je vse proti NÁM a ze Štěpanek milaček musi byt porad v nemocnici. My se snad nedočkame dne kdy si ho budeme moci vzit domu, vše je nejak spatne.

niva82
20. okt 2010

@milena84 četla jsem hodně článků o tom, když dítě dostane po operaci shuntu zánět, infekci jelikož jsem se toho hrozně bála. každý případ měl dobrý konec, ale bylo to zdlouhavé ☹ šest týdnů v nemocnici a podobně... tak doufám že maličkému antibiotika zaberou a pokud ne, že ta další operace bude už bez zánětu 🙂

kkattty
21. okt 2010

ja taky moc preju at je vse v poradku a malicky je zdravi chce to silnou vuli ,pevne nervy!!!

kkattty
21. okt 2010

@milena84 jinak ja sama jsem zdravotni sestra a pracuju v olomoucke nemocnici ne na novorozeneckem ale vim ze je to tam na super urovnije to vyhlasene!! verim ze se bojis ja se taky bojim,ale verim ze vse bude dobre,musi!! 🙂 🙂 🙂

venika86
21. okt 2010

Ahojky holky. Tak Adámek se narodil 14.10.2010 v 18:18 hod. Měřil 49cm a vážil 3480gramů, takže macíček. Je naprosto dokonalej a hrozně šikovnej. Na nás se usmálo štěstí a komory se začali sami zmenšovat. Teď jsou obě na 14mm, což je paráda oproti 9. měsíci, kdy byly 25mm. S malým už jsme doma a snažíme se sžít. Fotečky dám co nejdřív.
@milena84 moc mě mrzí, co musíte prožívat. Chápu, jak těžké to musí být, ale zvládnout to prostě musíte. Určitě bude vše dobré, uvidíš. Bohužel mě nic než slova útěchy nenapadá ☹

kkattty
21. okt 2010

@venika86 jee ahoj ,ja jsem cetla tve prispevky a moc jsem cekala kdy napises ,a jsem stastna ze to tak dopadlo,ja jsem psala zese prckovi taky zvetsuji komurky ma je zatim na 11mm a 11,5 mm tak snad vwe dopadne taky dobre moc ti a adamkovi drzim pesticky!!!

kkattty
22. okt 2010

@venika86 a muzu se zeptat rodila jsi normalne nebo cisarem,diky za info 😉

milena84
22. okt 2010

@venika86 TAK TO VÁM MOC PŘEJI A HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍČKA A ŠTĚSTÍČKA. ŠTĚPÁNEK JE STÁLE V NEMOCNICI, KOMORY SE MU TEDY JIŽ NEZVĚTŠUJÍ ALE MÁME JINÝ PROBLÉM A TO INFEKCE S BAKTERIÍ KTERÁ SE USÍDLILA KOLEM SCHANTU, TAKŽE NIC POZITIVNÍHO. VÍM ŽE BYCH NEMĚLA ALE ZÁVIDÍM VÁM, SNAD SE TAKY DOČKÁM - ME

mircalla
22. okt 2010

@milena84 verim, ze to bude ok. dali mu po zisteni priciny infekcie ine antibioka ci ma tie iste?

venika86
22. okt 2010

@milena84 já ti rozumím. Být na tvým místě, taky bych záviděla. Jinak děkujeme za gratulace, malej je nádhernej a moc si ho užívám 🙂
@kkattty ahojky, porod mi vyvolávali normálně, ale nakonec to skončilo císařem. Takže 9 hodin utrpení a pak mě stejně ještě řezali. Z obou porodů jsem si zažila všchno 😒 ale výsledek stál za to 😵

kkattty
22. okt 2010

@venika86 jee tak to jsi si uzila,ale verim ze miminko na konci je to to nejhezco co muze byt a jeste k tomu zdravoucke 🙂
ja si taky porad rima ze ten nas prcek bude zdravy na mereni komor jdu az 3listopadu tak doufam ze uz sem napisu jen same prizive zpravy..... 🙂 muzu se te jeste zeptat a kdy ti delaly ten magnet a tu plodovku ja jsem totiz mela ve 22tt komory 9mm a 10.2mm po 14 dnech 11mm a 11.6mm a ted uz zavinam 25tt tak vubec nevimco me jeste bude cekat kdyby se to zvetsovalo.

venika86
22. okt 2010

@kkattty já byla na plodovce zhruba v tom 22. týdnu a na rezonanci o týden později. Taky se nám to postupně zvětšovalo. Začínali jsme ve 20.tt na 13mm a 9mm pak už to šlo jen nahoru. Ale může se to samo v těhotenství upravit, nebo zastavit. Určitě nepropadej panice, všechno má nějaké řešení. I když někdy složitější.

milena84
22. okt 2010

@venika86 taky mam stejny zažitek jako ty ja sice byla objednana na cisare ale nervy udelali svoje a porod se mi rozbehl sam a po 7hodinach me vzali na cisar v brzkych rannich hodinach. Snazila jsem se vydrzet ale neslo to.

milena84
22. okt 2010

@mircalla dostal silnejsi a na delsi dobu, dneska mi ho dali i na nakojeni a broucek pil a pil. Uz bych ho nejradeji rozmazlovala doma, jen doufam ze nebude muset byt znovu operovan, bojim se uterka, ale on je bojovnik musi to zvladnout a poprat se stim takto. Zitra se za nim uz moc tesim

mircalla
22. okt 2010

@milena84 materske miecko je najlepsie. mozno by ti ho mali davat co najviac na nakojenie, materske mliecko dokaze zazraky, pytaj si ho na kojenie co najviac.
dufam, ze malicky zabojuje a ziadna operacia nebude potrebna. daj vediet, myslim na vas.

kkattty
22. okt 2010

@venika86 Veru me strasne potesilo jak to dopadlo u tebe ja si myslim ze u me iz plodovku delat nebudou ze ti ji asi delaly aby vyloucily down,syndrom nebo neco podobneho,me prave ve 22 tt na velkym ultrazvuku zjistily tech 9 a 10 a ted to slo nahoru tak doufamze uz to nepujde,doktorka rikala ze stejne se da tehotenstvi prerusit jen do 24tt,no to jsem byla v soku ze mi to vybec rika,ale verim ze vse bude dobre za 14dni budu chytrejsi,Kubicek je moje prvni miminko,v unoru jsem mela bohuzel zamlkle tehu a v cervnu uz jsem byla znovu tehu ,vis jsem si i rikala kdyz seti to tak krasne upravilo ze drive se to nejak nesledovalo a matky nebyly tak ve stresu,no k necemu je to dobre a k necemu zase ne, je to tezke,kazdopadne vam vsem tady moc fandim a jsem rada ze v tom nejsem sama 😵

venika86
23. okt 2010

@kkattty přesně tak, chtěli vyloučit downa. Mě taky říkali o ukončení těhotenství, to musí. Aby si kryli záda, ale neboj, všechno dobře dopadne. I kdyby se to maličko zvětšovalo, dá se to řešit a to je nejdůležitější, ne? 😉

venika86
23. okt 2010

@milena84 Aha, tak to jsme měly podobně. Vzpomínky na porod nic moc, ale to se časem vytratí. Myslím na Vás každý den, držím palečky!!!

milena84
23. okt 2010

@venika86 dekuji moc jsem rada ze Nas tu tak podporujete jeste jednou dekuji do uterka je to uz nekonecny strach mam a velkej at uz je to prosim za nama vse to spatny a at uz je jen to dobry

kkattty
24. okt 2010

@milena84 drzim moc palecky vse bude dobre ,musis verit 🙂