Hydrocefalus. Čo viete o tejto chorobe?

quetinka82
11. júl 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho, kto uz pocul o tomto ochoreni, o co konkretne ide? na nete som nasla zopar stranok, ale mozno mi niekto povie aj nieco, co som este nenasla.
Dakujem.

dadidadi
28. nov 2011

@venika86 Ahojky, ak budeš mať chuť a dá sa to u vás zohnať, kúp si dnes denník Nový čas! Je tam o nás - ale hlavne o Dávidkovi článok!

venika86
28. nov 2011

@dadidadi ahojky, já se zkoušela dívat na internetu, ale článek jsem tam nenašla :-/ jinak nemám kde sehnat

dadidadi
29. nov 2011

@venika86 Ahojky, ak si to nenašla, zadaj si do google davidko trebula , a zobrazia sa ti všetky články o Dávidkovi. Ten včerajší je pod názvom: Dávidko 2 náhle ochorel - modlíme sa za jeho prvý krôčik.... Ak budeš mať čas, je tam video z Adeli centra - cvičenie v Adeli obleku! A čo Adamko a bruško v pohode?

venika86
29. nov 2011

@dadidadi ahojky, já už to dneska odpoledne našla a četla článek. Až jsem měla slzy v očích. Jen mi přišlo škoda, že tam nebylo trošku víc popsané, co přesně Davídkovi je. Aby měli lidi přehled. Ale to je jen takový můj postřeh 🙂 jinak mrknu i na ostatní články. Jinak Adámek má zase hroznou rýmu. Pořád se mu to vrací a bříško dobrý, jen hodně tvrdne a je to nepříjemné.

kytykenka
1. dec 2011

ahojte prosim ma niektora z vas atroficky hydrocefalus?

venika86
1. dec 2011

@kytykenka tak to my nemáme. Adámek má ve zprávě hydrocefalus internus. Ale co to přesně znamená tedy pořádně nevím. A co je přesně ten atrofický??

kytykenka
1. dec 2011

@venika86 prave ze neviem to som dnes mala napisane v sprave z neurologie

dadidadi
1. dec 2011

@kytykenka Ahojky, Dávidko má nešpecifikovaný hydrocefalus , má shunt s vývodom do bruška! Ale nenarodil sa s tým! Ale čo má "venika" je asi že jej Adamkovi na to prišli už počas tehotenstva, ale ten atrofický...

kytykenka
1. dec 2011

no a neviete nahodou co to obnasa a co to je ten atroficky?????? prosiiim

dadidadi
2. dec 2011

@kytykenka Ahojky, čo som si ja pozerala, tak atrofický je predčasné starnutie mozgu, aj keď mozog nemusí byť poškodený, ako máme my pri shunte! Ty to máš v súvislosti s hydrocefalom?

dadidadi
2. dec 2011

@venika86 Ahojky, tak ako cukor, si sladučká, alebo to je v pohode? Nedala si si večer čokoládu, ako ja, keď som čakala Dadika a potom som musela ísť znovu - ale prečo nie, veď tá sladučká voda, ktorú mi tam dali piť... no jedna báseň!!!

kytykenka
2. dec 2011

@dadidadi no mame 2 komorovy atroficky hydrocefalus a neviem co to obnasa

venika86
2. dec 2011

@dadidadi Jedná báseň, jo? To já málem zvracela 😖 Bylo mi zle jen jak jsem to pila, naštěstí. Minule to bylo mnohem horší. Ale jsem ráda, že jsem to zvládla, snad to bude Ok

dadidadi
9. dec 2011

@venika86 Ahojky, tak ako ste zvládli mikuláša? Dávidko to nechápe a nevníma, ale dcérka si to užívala! My ešte stále čakáme, kedy nám zavolajú, že máme ísť na operáciu - s telefónom chodím aj na záchod!!! Ale už nám sneží, takže aspoň z okna to vyzerá ako predvianočný čas! Dnes sa Dávidkovi podarilo konečne vytrhnúť si štich z hlavičky, ktorý mu tam ostal ešte po májovej operácií! Ešte tam má jeden, ale snáď mu vyjde aj ten!

venika86
12. dec 2011

@dadidadi ahojky, tak Adámek to taky bůhvíjak neprožíval. Táta si jen dal na hlavu rohy a dali jsme mu sladkosti a tak. Chvíli si s tím hrál a pak ho to přestalo bavit, tak jsme šli hají. No, snad vám nezavolají nějak těsně před Vánoci, to by bylo blbý ☹ my teď máme dost vztekací období. Jakmile není po jeho, tak je příšernej vztek a řev. Už mi to nějak přetíká přes hlavu. Někdy se tak rozčílím, že mám strach, abych neporodila 😅 A to mu ty stehy nevytahují? Nebo nemá samovstřebávací?

dadidadi
13. dec 2011

@venika86 Inokedy mu dávali tie, čo sa samé vstrebú a vypadnú, ale po tej májovej operácií - dali mu normálne špagáty - lebo ho potom chceli operovať ešte raz a chceli mu dať ten tretí shunt, ale Dávidko bol oslabený, tak už mu to nerobili a zostali mu tie špagáty! Po týždni sme síce boli na vyťahovanie, ale Dávidko strašne plakal a bránil sa - traja sme ho držali, takže je možné - že sa nejako nedalo! Najprv sme si myslili, že to tam má tú zelenú dezinfekciu - čo mu to zatierali - a že sa to vstrebe, ale zečalo to hnisať a predral sa cez kožu! Ešte tam má jeden - ale Dadik je šikulka, takže on si poradí s ním aj sám - nepotrebuje ani doktorov - aj tak stále nerobia!!!

dadidadi
16. dec 2011

@venika86 Ahojky, tak ako to všetko zvládaš - si v pohode a čo Adamko - pochváľ sa nejakými jeho pokrokmi - vždy mi to navodí dobrú náladu! A malinké ako - cukor bol v pohode? My tu máme ozaj vianočné počasie - zima, máme čakať hurikán a prší ako o preteky 😝 😠 !

venika86
17. dec 2011

@dadidadi Ahojky, snažím se všechno zvládat, ale je to čím dál tím horší. Hrozně mě bolí klouby a celý spodek. No Adámek už obchází nábytek. Zatím je teda ještě opatrný, ale jde dopředu. A začalo nám zvýdavé období. Neustále ukazuje a dělá hmmmm a chce si všechno ošahat 🙂 Cukr naštěstí v pohodě. Zrovna mám v puse cukroví, takže jsem ráda, že si aspoň toto můžu dopřát 😀 V pondělí jdu na ultrazvuk, tak uvidíme co Alešek. Ale mrská se pěkně. Včera jsem měla šílený den. Málem mě srazilo v hustém dešti na přechodu auto. Pan řidič se prostě neobtěžoval zastavit 😠 ještě že jsem se ještě podívala a pro jistotu se v půlce zastavila. Jel tak stovkou. Pak jsem si vyrazila večer s manželem ven a byla svědkem nepěkné autonehody. Nikomu se nic nestalo a paní byla jak sluníčko. Bylo jí to úplně jedno a když jsme nadhodili, že má štěstí, když se nikomu nic nestalo, tak nám odpověděla, že děláme, jako by byla vrah malejch dětí ☹ naprostá lhostejnost!!!!!!! Takže po dlouhé době jsem si chtěla užít bez Adámka a vylezlo z toho tolik nových zážítků. Bez nich bych se teda docela obešla ....

dadidadi
17. dec 2011

@venika86 A to sa hovorí, že v tehotenstve by mala mamička zažívať a vidieť len samé pekné a príjemné veci! 😎 ! Ale dá sa to v tomno svete 😠 ? Človeku niekedy nie je dopriata ani prirodzená radosť! Arogancia vytláča prirodzenú krásu! Ale to nezmeníme - je to škoda! Aspoň to počasie sa u nás umúdrilo - pekne sneží! Dcérka chcela ísť na boby, ale začala kašlať a sopliť, takže už to očakávam aj u Dávidka! Tak sa hlavne fyzicky aj psychicky drž a pokojný predvianočný zhon!

dadidadi
23. dec 2011

@venika86 Dúfam, že predvianočný zhon si v pohode zvládla a už len v kľude vychutnávaš atmosféru v kruhy rodinky - tak šťastné a veselé 😵 😵 😵 celej rodinke!!!

dadidadi
23. dec 2011

Všetkým maminám želám šťastné a veselé v kruhu rodiny a najmä zdravé a usmiate deti!!!

venika86
24. dec 2011

@dadidadi děkujeme moc a Vám samozřejmě taky. Jojo, nějak jsem to zvládla, ale rozhodně se nebudu zlobit, až to skončí 😉 Adámek jako na potvoru dnes vstával brzo a nechtěl ani pořádně papat. No, snad se do večera vzpamatuje, aby si ty dárečky ještě zasloužil 😉

mispuli
24. dec 2011

přejeme všem klidný vánoce,šťastný dětičky a hlavně pohodu a zdravíčko

venika86
27. dec 2011

@mispuli Sice pozdě, ale předse 😉 taky přejem aspoň šťastný Nový rok 🙂

dadidadi
31. dec 2011

Všetkým maminám, ktoré mali tento rok ťažký : veľa síl - je ich treba, veľa lásky - viac jak chleba, veľa zdravia - toho nikdy nie je dosť a deti - nech sú nám len pre radosť! Šťastný rok 2012 pre všetky statočné maminy a detičky 😅 😅 😅 !

dadidadi
5. jan 2012

@venika86 Tak to máš parádne, že Adamko spinká sám, nám sa to s Anemari dlho nedarilo - mala 5 rokov a stále bola s nami - síce v svojej veľkej posteli, ale v našej spálni! Ale keď prišiel Dávidko a párkrát ju v noci plačom zobudil, tak si sama zbalila perinu a valila do svojej izby - odvtedy je tam, iba keď som s Dávidkom v nemocnici, tak spí s ocinom v mojej posteli, ale to je asi pochopiteľné ! Dúfam, že nový rok ste začali v pohode, my sme teraz odrezaní od sveta - snehová víchrica už od noci! 😠 😠 😠

venika86
6. jan 2012

@dadidadi taky jsem koukala, jak to zvládá. Dvě noci jsem k němu ani nevstávala, za to dnes si to teda vybral 😒 celou noc vyváděl a nechtěl spat, tak jsme si ho vzali k sobě. Já jsem zase navíc nemocná, takže dnes ráno prostě muselo proběhnout kafíčko 😉 Jinak ten den nezvládnu. Manžel jede pryč, takže jsem až do neděle sama s prckem. Snad to proběhne hladce. Jinak Alešek už se otočil hlavičkou dolů. Už cítím, že mě u žeber kope nožičkama 🙂 Tak u nás není sněhu ani za nehet. Spíš pořád prší a je fakt hnusně ☹

dadidadi
20. jan 2012

@venika86 Ahojky, tak ako to tvrdnutie, už je to v pohode? Ešte máte chvíľočku čas, i keď ty by si to už asi chcela mať za sebou a Aleška vedľa seba... Dnes mi oznámili termín operácie - 20.2. v pondelok na príjem a v stredu by ho operovali! Dovtedy musí Dávidko vydržať bez operácie!

venika86
30. jan 2012

@dadidadi ahojky, jj už je vše v pohodě. Zítra jdu na prohlídku, tak uvidíme, co nám pan doktor řekne. Jako kdyby to bylo o nějaký ten týden dřív, tak se rozhodně zlobit nebudu 🙂 Tak operace ani ne za měsíc, no snad vám to pomůže a budete zase klidnější. Však už to uteče, neboj. Budu na Vás moc myslet.

dadidadi
1. feb 2012

@venika86 Ahojky, ako mesiac pred porodom, ste v pohode? Nemáte nejaký nový pokrok? Ja už pomaly chytám nerváky - čím viac sa blíži náš odchod do Martina... V pondelok ideme na predoperačné vyšetrenie - dúfam, že mi Dávidko nezamrzne - ráno tu mávame- mínus 25 stupnov 😖 😖 😖