Hydrocefalus. Čo viete o tejto chorobe?

quetinka82
11. júl 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho, kto uz pocul o tomto ochoreni, o co konkretne ide? na nete som nasla zopar stranok, ale mozno mi niekto povie aj nieco, co som este nenasla.
Dakujem.

lucka2405
11. júl 2012

@kytykenka drzim moc palce 😉

dadidadi
18. júl 2012

@kytykenka Ahojky, moj Dadik ma 4 komorovy hydrocefalus o mesiac ideme na MR na porovnanie tlaku v komorkach a endoskopiu mu robili uz viac krat ...mal prekazku v prudeniu likvoru... jednu komoru mal ohranicenu a neprepustala likvor... endoskopiou mu vyberali zhluky bielkovin a potom zavadzali shunt ☹

kytykenka
18. júl 2012

@dadidadi a ta endoskopia popis mi nieco tom co s tym zistia alebo? kolko si bola v nemocke?

kytykenka
19. júl 2012

@lucka2405 ahoj takze nic nam nerobili a zatial ani nebudu ked an hydrocefal nerob nic, tlak v hlave v poriadku velmi sa tesssssssssssssssssssssssssim

lucka2405
20. júl 2012

@kytykenka jeeej to je super ze to je zatial ok, snad to tak aj zostane, tesim sa s vami🙂)

dadidadi
20. júl 2012

@kytykenka Ahojky, Dadikovi to robili vzdy pocas operacie... je to mala kamera na tenkom kabliku, ktory vsunuli do hlavicky a pozerali Dadikovi mozocek a vdaka tomu mu potom aj vyberali tie zhluky, ktore tam mal...ked mu tu kameru vytiahli, tak potom mu v tom mieste zaviedli aj shunt...

pumka
26. sep 2012

@dadidadi ahoj,ako sa vám darí? 🙂

dadidadi
1. okt 2012

@venika86 Ahojky,ak mas tak daj nejaku pozitivnu spravu...potrebujem ju.... nam sa ako vzdy...nedari.... ale ked ti poviem, ze Dadik sa posadi,,,urcite sa potesis.... ale ked ti poviem, ze je to len vdaka zachvatom, tak asi nepochopis...sme z toho v koncoch.... Dadik je v stadiu, ze sila jeho zachvatov je taka silna, ze aj ked lezi, posadi sa... taky silny je ten krc... liecbu ma zmenenu ani neviem po kolky krat... ☹ ☹ ☹

dadidadi
1. okt 2012

@pumka Ahojky, slovo... dari sa.... uz ani pomaly nebudem mat v pamati...je to stale horsie..ale neurobime nic... iba sa nemo pozerame...

pumka
1. okt 2012

@dadidadi ach bože, ☹ ,naozaj strašne držím palce,aby sa malému polepšilo....

venika86
2. okt 2012

@dadidadi Ahojky. No co to tu čtu? ☹ Chudina malej, ten si toho musí vytrpět 😔 hrozně mě to mrzí, ani nevíš, jak moc. A to má epileptické záchvaty?? Je hrozné, co si některé děti musí vytrpět .... Můžu jen držet palce a utěšit, že snad to jednou bude dobré. Kéž bych mohla víc ...
Jinak u nás je vše Ok. Adámek začal mluvit, takže máme opravdu veselo. Pusu nezavře pomalu celý den. A to jsem se tak těšila, že začne mluvit, teď bych byla ráda za 10 minut ticha 😀 Alešek taky už začal tatata, baba, gaga atd. Dávám tomu tak měsíc a asi začne lézt. Už zkouší jít na kolínka a občas se i pohoupe dopředu dozadu. Takže já si stěžovat nemůžu, zatím se vše daří ...

dadidadi
3. okt 2012

@venika86 Ahojky, to nemyslis vazne...Adamko bude mat uz 2 roky??? Je to stastie...vela sily a len radostnych dni...

venika86
3. okt 2012

@dadidadi no jo, už je to velkej chlap ... taky tomu nemůžu kolikrát uvěřit 🙂 Však Aleškovi už bude 7 měsíců.

dadidadi
14. okt 2012

@venika86 Malemu velkemu bojovnikovi vsetko "naj" a vam spolu s nim pokoj v rodine, stastie na kazdom kroku a pohodu za kazdym rohom...

venika86
14. okt 2012

@dadidadi Moc moc děkujeme 🙂 je hezké, že jsi si vzpomněla i přes veškeré útrapy, které každý den prožíváte. Jak se daří malému? Už na něco doktoři přišli? Jak utišit ty záchvaty?

dadidadi
16. okt 2012

@venika86 sme na mrtvom bode...zachvaty stale rovnako..podla mna je aj zbytocne pchad do nho tolko liekov, ked efekt ziadny a este k tomu aj stratil chut do jedla... na druhy tyzden kontrola na neurologii, tak uvidime, ale asi ako vzdy...nic dobre nam nepovedia ☹

venika86
15. nov 2012

@dadidadi Ach jo, to je mi moc líto. Je hrozné, že musí Davídek tak trpět a vy s ním.
Souhlasím s tím, že nemá smysl mu dávat léky, pokud mu opravdu vůbec nepomáhají. A co taková ta léčba, jak dají do hlavy ty elektrody a záchvaty vymizí. To by pro Vás nebylo vhodné?

dadidadi
17. nov 2012

@venika86 Dadikovi by sa snad dalo pomoct, ale vsetko to kazia tie shunty, co ma v hlavicke...jeho mozocek je uz takto stale umelo drazdeny a preto ani vysledky vysetreni nie su objektivne...je to ako zacarovany kruh...ako aj pri tej Vojtovke..pomahala, ale museli sme s nou prestat..keby vedel rozpravat...

hlavca
16. feb 2013

ahoj, mám 12 letou dceru, která má od narození hydrocefalus následkem předčasného porodu a krvácení do mozku. Má v operovaný shunt , v říjnu 2012 byla na výměně, ucpal se, tak ted má novej a doufám, že zase bude mít na chvíli pokoj a klid, docela jí to celkově rozhodilo a trvalo tři měsíce, než se srovnala s náladama a celkovým zdravotním stavem, ale na co jsem se chtěla zeptat, nevíte, jestli se může se shuntem lítat v letadle?

motovidlo
16. feb 2013

@hlavca Ahoj, myslim, ze sa da, ale vzdy je najlepsie overit to s neurochirurgom. My mame zatial maleho prcka, tak to nie je aktualne, ale tiez to bude otazka v buducnosti... Tak daj vediet, co vam povedal doktor 😉

hlavca
16. feb 2013

@motovidlo díky, určitě se zeptám, až půjdem na kontrolu 🙂 a dám vědět, vím, že jsem se na to ptala neuroložky, když byla malá a tenkrát mi to nějak nedoporučovala, Kikča má i epilepsii, těch problémů má víc, tak jestli třeba i kvůli tomu, každopádně se zeptám

lucka2405
16. feb 2013

@hlavca Dobry den, ano moze sa lietat v lietadle, ja som este neletela ale som sa nato pytala ked som bola vo februari minuly rok v Ba na kontrole.

dadidadi
22. feb 2013

@hlavca Ahojky, zalezi, aky ma shunt..Dadikovi povedali, ze nastavenie shuntu ma pomocou magnetu, takze nemoze ist ani pri rehabilitaciach na magnet a aj magneticku rezonanciu musi mat iba s povolenim neurochirurga..a aky hydrocefalus ma tvoja kocka?

montek
18. mar 2013

Ahojte žienky.Chcem sa spýtať ,tie čo máte ,alebo ste čakali dieťa s hydrocefalom.Šli by ste ešte do ďalšieho tehotenstva? Ja sa toho hrozne bojím.Chcela by som ešte mimčo aj koli malej,nech má súrodenca.No bojím sa ,že sa zas také dačo zopakuje.Aj keď genetika vyšla úplne na 1,pani doktorka povedala,že to žial bola nešťastná náhoda a že sa nič geneticky ,žiadna vada u nás nepotvrdila a na 99% sa to opakovať nebude.Je to rok čo sa malý stal anjelikom,takže ešte sa na to psychicky necítim,možno koncom roka.No musím na umelé oplodnenie ,inak neotehotniem a to je pre mňa tiež troška náročnejšie rozhodnutie.Prosím pisnite ,ako ste na tom vy ,aké máte pocity,skúsenosti .Krásny deň 🙂

lucka2405
18. mar 2013

@montek Ak mozem poradit, tak nato som sa raz pytala mojej maminy, mam totizto hydrocefalus, ale mam starsieho brata, povedala ze keby mali len mna urcite by este jedno dieta chceli, ale ak sme boli uz dvaja tak sa bala lebo vraj nevedela co so mnou bude a tri deti by uz vraj boli moc narocne na vychovu ak by boli so mnou tazkosti, a urcite sa to opakovat nemusi, je to asi nahoda, moja mamina bola v 7mes. chora tak preto to vraj mam, drzim palce aby rozhodnutie bolo spravne a boli ste stastny.

montek
18. mar 2013

@lucka2405 Ďakujem,no nám malí v 31týž. tehotenstva zomrel.Ja som ani počas tehotenstva nebola chorá,takže doktor povedal žial bola to mechanická príčina,proste sa mu niečo v hlavičke ucpalo.... chladné konštatovanie doktorov...
Ja mám za sebou už dva cisárske,takže aj to je tiež trošiča problém,síce doktor mi povedal,že kľudne ešte jedno tehotenstvo možem,že nevidí problém.

lucka2405
18. mar 2013

@montek Aha, nevedela som ze ci to ma dcerka alebo syncek, ale rozhodne sa to opakovat nemusi, tiez sme ten pripad, a to mamina mala v pripade brata stresove obdobie pocas tehotenstva a ten je zdravy ako buk, no a poznam jedno dievca ktore uz ma 3 cisarske a vsetko ok, tak asi treba vsetko dobre zvazit a potom sa rozhodnut.

lenka23011992
2. máj 2013

dobry vecer mi mame 10mes.dietatko a zistili nam hydrocefalus a chodili sme kim sa dalo na sono.a zistili nam ho ako4mes.a boli sme uz na druhej magnetickej rezon .a mali ma teraz hlavku 48.5cm hlavku a od prvej mag.cize v 10mesiaci 2012sa nam hlavka zvecila o 5cm.a chcem sa opitat ci mate niekto skusenosti s touto diagnozou.sant nemame zavedeni..a budem velmi rada .ak sa niekto najde kto timto presiel a ci bola moznost ze sa to zastavilo samo. doktori atale cakaju a dietatko sa nam vivija dobre.

lenka23011992
3. máj 2013

dobry den mi chodime k dokt.vladarovej

dadidadi
4. máj 2013

@lenka23011992 Ahojky, možno ma tu odtialto poznáš...náš Dávidko má 4-komorový hydrocefalus, ale už má zavedené 3 vnútorné shunty...narodil sa ako zdravý chlapček, ked mal 1 mesiac prekonal infekciu a nasledok - hydro... náš príbeh je dlhý, tak bude lepšie, ak budeš mať chuť, forma otázky a odpovede bude lepšia... 😵