Hydrocefalus. Čo viete o tejto chorobe?

quetinka82
11. júl 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho, kto uz pocul o tomto ochoreni, o co konkretne ide? na nete som nasla zopar stranok, ale mozno mi niekto povie aj nieco, co som este nenasla.
Dakujem.

fiallinka
27. sep 2010

@ttmm ahoj, vůbec tě nechci strašit, když je navíc vše ok, ale u nás kratší steh. kost a mírně zvětšená komora patřila ke znakům Downova s., tak asi se doktorka lekla a plašila 🙂, myslím ale, že kdyby nějaký takový problém byl, tak už by na to dávno přišli, fakt neboj.

Veniko, nakukuju tu jen proto, že jsem viděla tvé jméno - a držím pěsti...

venika86
28. sep 2010

@fiallinka děkuju moc. Bojujem už od 20.týdne a nevzdáváme se! No a co vy s malou, vše v pořádku?

fiallinka
28. sep 2010

@venika86 no u nás je vše ok, břicho mi roste, průtoky mi měří a ok, jinak váhy a míry mi nesledují... já se cítím dobře a už ani nedodržuju klidový režim... takže se zdá, že jsme to zvládli a teď ještě se dočkat dobrého konce. Vám budu držet palce intenzivně a pořád 🙂

janovaregina
28. sep 2010

ahojte volam sa anna a potrebujem poradit v tehotenstve mi povedaly že maly ma zvečšeny mozog .a ked sa narodil tak mi pani doktorka povedala že maly ma zvetšene mozgove komory chodim z nim na nervove aj k psichologičke...ale v poslednej dobestrašnepada ako keby zabudal chodit

venika86
29. sep 2010

@janovaregina tak to ti bohužel neporadím. Zatím nemám žádné zkušenosti 😒

ttmm
29. sep 2010

@fiallinka ono je vzdy lepsie tie veci preverit, ale aj tak si myslim, ze lekar by mal byt aj psycholog a predtym nez vypusti nejake neoverene podozrenie z ust, by sa mal zamysliet, co tym sposobi...lebo ten strach uz v tebe potom ostane, aj ked ti sto ludi povie, ze vsetko je oka...Potom to uz je fakt len o cloveku a o tom, ako sa nastavi. Treba preto vzdy verit a neprestat mysliet pozitivne....

Drzim vam vsetkym palce a verim, ze aj u vas vsetko dobre dopadne 😉

fiallinka
29. sep 2010

@ttmm to máš naprostou pravdu, oni se hlavně těžko vžívají do toho, že ta ženská bere všechno "černě", pro ně je to případ jako případ...

milena84
1. okt 2010

ahojte holky,tak se NÁM narodil chlapeček 3220 jmenuje se Štepán-nek tak jsme stravili v nemocnici 9dni, Štepánek podstoupil operaci až devatý den po porodu, měli jsme to horší než se čekalo šant prozatím tedy v operovany nema vyzkouseli setrnejsi metodu, poslali me dnes domu ale stepanek tam zustal je v inkubatoru. Mel krvaceni do mozku ktere probehlo cca v 30tydnu toto krvaceni nám ucpalo prutok mezi 3 a 4 komorou a prestal odtikat mozkomisni mok, v komore kde se rozviji pak mozek nam zustala srazenina. Operace probehla tak ze vycistili prutok mezi komorama a odsali srazeninu, a ted budou odsavat opatrne kazdy den zbytek jelikoz mozkomisni mok zdusledku te krve je huzci nez by mel byt, tak se ho ted budou touto metodou chtit obmnenit. Je to nadlouho, pred chvili jsem si volala do nemocnice kde je vlastne jeste malicky pod sedativy a dychaji za nej pristroje, snazi se ho odpojovat ale zapomina dychat, moc se o nej bojim, ale to asi kazda maminka o sve dite, nikdy nepochopim ty matky ktere dokazi takopvymu milackovy ulblizi. JInak me taky se nedali potlacit slzy kdyz jsem ho
videla napojeneho na tech hadickach, takovy broucek sotva par dni na svete a uz tohle. Pokud se vsak znovu ucpe prutok mezi komorama bude muset znovu na operaci kde mu bude v operovan ŠANT mam strach tyto dny jsou nekonecne..... Jinak pry vcechny zivotni funkce ma jako zdravy novorozenec, ale pak uz zalezi vse na nem. Ceka nas i navsteva ranne pece plus cviceni vojtovy metody tak my rikali ze jto pro me bude casove narocne tak jsem rikal to je mi uplne jedno ja proto malicky udelam vsechno. Musi byt stepanek silny a bojovat ikdyz me to kolikrat tak rozhodi kdyz ho tam tak vidim lezet v tom inkubatoru. Zitra a kazdy den za nim budu jezdit a pak budu moci jit na maminkovsky pokoj ktery je prozatim obsazeny tak uz se moc tesim az zase budu u drobka. Držte Nám prosím palečky

venika86
2. okt 2010

@milena84 moc gratuluju k chlapečkovi, myslela jsem si, že to bude kluk 😉
Mrzí mě, že je to horší, než se čekalo, ale Štěpánek to jistě zvládne, je to velkej bojovník, uvidíš. Doktoři pro něj udělají, co bude potřeba a za chvíli vám bude dělat radost doma. V jaké nemocnici teď malý leží?
Jinak nám byl posunut porod na příští týden, tak už se snad toho svýho drobka taky dočkám. Moc jsme na vás myslela a budu držet palce i dál. Úplně chápu tvůj strach, nejsem a nebudu na tom jinak. Hlavně, že se můžeme podpořit a podělit o zkušenosti.
Jestli budeš moct, hoď sem nějaké fotečky malého 🙂

niva82
2. okt 2010

@milena84 věřím tomu, že to bude dobrý 🙂 ač se to nezdá, mimča jsou hrozně silní, dokážou bojovat, uvidíš 😉 každopádně držíme palečky 😵

milena84
2. okt 2010

@venika86 samozřejmě i my na Vas pořad myslime ja si hodne vykladal se setrickama a rikal jim ze jsem na foru modry konik nasla fajn holky se kteryma se muzu podelit o to co me trapi a ze oni na tom nejsou o moc lepe, coz mi hodne pomahalo hlavne od strachu a nejistotu. Lezi v Olomoucke fakultnoi nemocnici na oddeleni intenzivni peci pro novorozence. Dnes jsem za nim byla a uz mi ho dali i z inkubatoru nacvilicku na pochovani nadherny pocit v pondeli jde na kontrolu k dr. Krahulikovi, ktery ho operoval je to neurochirurg, ktery rekne jak operace dopadla a zda podle ocekab´vani tak se modlim porad dokolecka musime verit.... mej te se a drzte se

milena84
2. okt 2010

@niva82 dekuji moc taky verim, ono vlastne nezbyva ani nic jineho dekuji dekuji dekuji, jsem rada ze Vas tady mam . Dekujeme s manzelem a Stepankem za podporu.

milena84
2. okt 2010

Jinak fotečky budou ale jen se predem omlouvam ze pozdeji ted na to nejak neni casik, ale urcite se dockate ju?

venika86
4. okt 2010

Tak z dnešního vyšetření teda dvakrát moudrá nejsem. Nejen, že jsem tam tvrdla 4 hodiny, ale v podstatě zase nic nevím. Brali mi krev na vyšetření krevních destiček, jestli jich náhodou nemám málo a tudíž nemám špatnou srážlivost krve. Prej by to mohl být důsledek našich problémů. Tedy ve 20. týdnu krvácení do mozku, prej to tímto rozborem snad vyloučí. Takže zítra si mám volat na výsledky a pokud to bude špatný, jdeme na císař. Ten se domluví hned zítra po telefonu. Pokud dobrý, tak jsem objednaná až na 15.10. na kontrolu a rodilo by se normálně. No, nevím, co si o tom myslet.
@milena84 jak vám přišli na to krvácení do mozku? To až podle vyšetření po porodu? Jinak na vás stále myslím, snad se malýmu daří lépe. Moc držíme palečky!!!!

milena84
4. okt 2010

@venika86 ne ne to je jedna z tisice moznosti, pry jsem mohla mit vyssi tlak, to se pak pre placentu mohlo dostat do mozku maleho, ale jak pisi jedna z mnohatisic moznosti tech je spousta a to uz se nezjisti kde se ta chyba stala jelikoz Nam na to prisli opravdu az po 30tydnu, no bohuzel malicky musi znovu naoperaci uz to nezvladam

milena84
4. okt 2010

@niva82 dekujeme vsichni tri, Stepanek musi bohuzel podstoupit dalsi zkrok ach jo

venika86
5. okt 2010

@milena84 jejda, to mě mrzí ☹ a co mu budou ještě dělat? Úplně se teď děsím, co čeká nás! Snaž se být silná, je to jen pro jeho dobro. Kdyby se to neřešilo, byl by na tom později mnohem hůř. To si pořád říkám já. Drž se!!

venika86
5. okt 2010

Tak nové zprávy. Srážlivost a krevní obraz jsou v pořádku, takže se v podstatě nic dít nebude. Na další kontrolu jdu až 15.10. Možná do té doby porodím sama, uvidíme. Každopádně krvácení do mozku to s největší pravděpodobností nebylo a rodit se tudíž bude normálně. Jsem z toho fakt jelen.

milena84
5. okt 2010

@venika86 bdu na Vas taky myslet zitra jde na zavedeni schantu tak snad mu to uz konecne pomuze, no musi mu to pomoci. uz ho chci mit u sebe doma i manzeůl se nemuze dockat

niva82
6. okt 2010

@milena84 se shuntíkem by to mělo být v pohodě... snad ho pak brzo pustí domů, abyste už konečně mohli být spolu 🙂

milena84
6. okt 2010

@niva82 Nic jineho si nepreji, zitra za nim jedeme ale ten cas tam silene utika a doma se to tahne........

venika86
7. okt 2010

@milena84 ahojda, tak jak to s váma vypadá? Všechno v pořádku?

milena84
7. okt 2010

@venika86 nechci nic zakriknout ale doktori rikaji ze je to malicky sikula, tak snad uz bude vse v poradku, ikdyz ho vidim lezet v tom inkubatoru je mi hrozne, ale snad uz to pujde vse k lepsimu zitra budou vysledky ultrazvuku hlavicky a ted se jen modlit aby se mu komory nezvetsovaly, ale s tim schantikem by snad uz nemely. Napisi jsem zase vecer.

milena84
7. okt 2010

@milena84 vsechny testy kteryma Stepanek prosel bylo jich 25 tak 23 vyslo dobre a ty 2 nad normu ale zase ne tak moc, ma vysoke bilkoviny a jeste neco ale to uz na me bylo moc informaci najednou a vse si clovek nezapamatuje,tak se budu muset hned zitra na to zeptat znovu.

milena84
7. okt 2010

@venika86 jo a Veni na to krvaceni nam prisli az na vystrenich po porodu, na magneticke rezonanci. Magnetickou rezonanci podstoupil patý den po produ

venika86
8. okt 2010

@milena84 Tak to jsem moc ráda, že to vypadá dobře. Dáváte nám velkou naději, že i u Adámka to bude dobré. Taky nám plánují magnetickou rezonanci, aby viděli co a jak. Budeme dnes držet palce, určitě to bude dobré a za chvíli budete se Štěpánkem doma 😵 Já už se toho svýho prcka nemůžu dočkat ...

milena84
9. okt 2010

@venika86 to ti verim ze se nemuzes dockat porad na Vas myslim a drzim Vam pestiky tak jako VY nam, snad si budu moci uz brzy Stepanka odvest domu nebo aspon zustat s nim v nemocnici ale radeji bych byla uz doma. Jeste mu davaji antibiotika na preleceni zanetu ale snad to bude vse v poradku a budeme moci jet do tydne domu

niva82
9. okt 2010

@milena84 snad už to bude brzo 🙂 malá byla ve středu na operaci a v sobotu nás pouštěli domů 🙂 antibiotika taky dostávala a dobírali jsme je doma, takže myslím, že už brzo budete doma 😉

milena84
9. okt 2010

@niva82 snad uz to brzy bude. Stepanek mel jeste nejaky mensi zanet tak mozna proto si ho tam tak dlouho nechavaji. Nechcou nic zanedbat coz je dobre, ale ja uz bez nej nevydrzim ani minutu jsou to pro me dlouhe hodiny a ty dny no hruza i presto ze za nimk azdy den jezdim, chci ho uz zase svirat v naruci. Dekuji a jak mala?? uz je to v poradku?

niva82
11. okt 2010

@milena84 malá byla v pořádku i před tím, ta operace se dělala proto, aby se předešlo nějakýmu průšvihu, protože ten hydrocefalus rostl a rostl, ale mozeček je naprosto v pořádku 🙂 takže si vesele užíváme života, sice furt samá kontrola, ale za to to stojí 🙂