Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mogaa
13. feb 2019

@mica535 každý sa narodí s prištítnymi telieskami🙂🙂Asi ti zistili zvýšenú hladinu parathormónu. V súvislosti s ostatnými výsledkami(napr. hladina vápnika) sa zisťuje z čoho je parathormón zvýšený. Môže ísť o problém s obličkami(zle pracujú), nízku hladinu vitamínu D. Alebo na jednom z prištítnych teliesok je adenóm.....Mama mala vysoký paratormón kvôli nízkej hladine vit.D.....Začala brať vit.D a automaticky sa znížil parathormón. Teraz je len sledovaná.....Ak sa vylúči problém s obličkami(obličkové parametre sú v norme a je aj vit.D v norme)tak podľa toho aké je hladina parathormónu sa sleduje alebo(ak už je veľmi vysoká) sa pošle na vyšetrenie prištítnych teliesok(sú 4) ktoré nich je toxické- (vylučuje viac parathormónu) -a je na ňom adenóm....Následne sa odstráni buď len prištítne teliesko alebo celá štítna žlaza.

17juraj17
13. feb 2019

@mica535 Pristitne ma asi kazdy. Je to taknejak v zakladnej vybve ale zvyseny parathormon myslim ze moc ludi nema. Tusim len par sto na mil.

mica535
autor
13. feb 2019

@mogaa ano mam zvysenu hladinu vapnika a idem na sono obliciek a zlcnika a potom sa uvidi co dalej ,pod pravym lalokom mam hypoechogenny homogenny uzol. Dakujem

mica535
autor
13. feb 2019

@17juraj17 No ved praveze dr.mi hovorila ze to je ojedinele. Dakujem

mogaa
13. feb 2019

@mica535 najskôr musia vylúčiť ochorenie obličiek, potom ťa podľa toho aký máš PTH(parathormón) bude endokrinolog len sledovať alebo ťa pošle na vyšetrenie prištítnych teliesok.....záleží aj od hladiny vápnika, nesmie byť privysoký....Koľko si mala parathormón?

17juraj17
13. feb 2019

@mica535 Uvidis ake budes mat vysledky z vysetreni. Budes asi vela chodit po doktoroch. Netreba sa hned obavat najhorsieho. Ale urcite ta uz budu preventivne sledovat. Co je na druhej strane dobre. Ono je to neprijemna choroba ale nema take rychle postuvanie takze cas na reagovanie tam je.

mica535
autor
13. feb 2019

@mogaa dr.mi povedala iba ze bol hranicny tak mi spravila druhy odber a mam tu pisane pth 75.86ng/l a to povedala ze bol dobry ja sa v tom nevyznam

mica535
autor
13. feb 2019

@17juraj17 no praveze ja som uplne hotova a myslim na najhorsie a ako ze je neprijemna choroba ja nechcem o tom ani racej citat na nete lebo je mi blbo a mam aj tetaniu ach

mica535
autor
13. feb 2019

@mica535 a ked som sa jej v rychlosti opytala ze co teraz tak povedala ze to treba operovat 😢

17juraj17
13. feb 2019

@mica535 Sustred sa na to aby ti chutilo jest a sexovat.😉 Diagnozu mas (co je dobra sprava pretoze aspon uz tusia co s tebou robit ) tak to nechaj na lekarov. Tu toho po vlastnej linii vela nevyriesis. Maximalne mozes skusit nazor iného dokrora.

mogaa
13. feb 2019

@mica535 teraz uplne nerozumiem, povedala ti že treba operovať ked máš dobrú hladinu parathormónu(ten druhý odber)??? norma je cca 68 alebo až okolo 80, mama mala prvý krát okolo 160, potom sa jej to znížilo niečo pod 100 - endokrinológ že to je dobré, tak chodíme len každého pol roka na kontrolu.....on na to vyšetrenie prištítnych teliesok posiela až okolo 180-200, lebo vie že tam už sa potom vyberá len toxické prištítne teliesko alebo štítna žlaza....Tak pokiaľ to nerobí ťažkosti tak sa to len sleduje....len mama mala hladinu vápnika v norme.....tam sa to sleduje - nesmie byť veľká hladina ani vápnika aby to nerobilo problémy...

mica535
autor
13. feb 2019

@17juraj17 sexovat mi veru uz dlho nechuti😟

mica535
autor
13. feb 2019

@mogaa praveze ja som mala ten vapnik hranicny preto ma posiela dalej na oblicky a zlcnik ci sa mi tak neusadza ten vapnik dakujem ti za info ja som uplne jelen ze co mne totiz ani nepovedala kolko som mala ten vapnik a ani to tu nikde nemam zapisane iba ten druhy krat co mi brala krv a ten mam ca 2.43 mmol/l dakujem

mica535
autor
13. feb 2019

@moga
@17juraj17 dakujem

ivca82
17. sep 2019

@mica535 ahoj, len by ma zaujimalo, ako na tom si.

mica535
autor
28. sep 2019

@ivca82 Ahoj som v pohode dakujem len musim stale pit min.3l tekutin denne .

ivca82
29. sep 2019

@mica535 ja idem na operaciu buduci tyzden.

mica535
autor
29. sep 2019

@ivca82 Fiha tak drzime palce a potom daj vediet ako si dopadla a kam ides na operaciu?

ivca82
29. sep 2019

@mica535 to len vyberu, mam tam adenom, stitnu mam ok. Mne bolo to pristitne vidiet aj na sone, co by zvycajne nemalo, lebo su malicke, mala som ale vyssie hladiny vapnika, potom kontrolovali aj parathormon, ten tiez a tusim aj fosfor. Na scintigrafii po presne likalizovali, tak snad trafia a vyberu ho na prvy krat😆 operovat ma budu v RK na chirurgii, ale robia to aj na ORL.

mica535
autor
29. sep 2019

@ivca82 Tak drzim palce aby to dobre dopadlo

Tu začni písať odpoveď...

Odošli