Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hypotyreóza a dojčenie

roselyn
25. jan 2015

Dobry den. Chcela by som sa spytat, ci niekto z Vas uziva tabletky Euthyrox na stitnu zlazu a ci dojci svoje babatko. Mne zistili, ze mam o trosku viac hormonu THS 3 (ma byt od 0 do 3) a ja mam 3,5, ale druhy hormon THS 4 mam v poriadku. Inak mi nic nie je. A neviem, ci ich mam zacat brat hlavne kvoli babatku, ci mu to nebude skodit v materskom mlieku, kedze ho dojcim.

kotecek
25. jan 2015

Ja beriem euthyrox 125 a dojcim 4 mesacne babo,neskodi,keby som nebrala liek tak nefungujem.Mam nefunkcnu stitnu zlazu.

liebling98
25. jan 2015

@roselyn Trochu si pomiešala pár hormónov dokopy. TSH je hormón hypofýzy, ktorý reguluje funkciu štítnej žľazy. Potom sa stanovujú hormóny štítnej žľazy TT3 ( celkový trijodtyronin ) a fT4 ( voľný tyroxin ). Pokiaľ si mala TSH nad normu, je to jeden z možných ukazovateľov zníženej funkcie štítnej žľazy. Endokrinológ vedel, prečo Ti Euthyrox nasadzuje. Je to hormón, ktorého máš nedostatok. Môžeš kľudne dojčiť a užívať ho.

roselyn
autor
25. jan 2015

Oki tsh a ft4 mam v norme. A ten tt3 mam 3,5, co je nad normu. A lieky mi predpisal obvodny lekar (na zaklade toho, ze este v minulosti som sa uz raz liecila na stitnu zlazu, ale potom bolo vse ok, a tak endokrinolog ukoncil liecbu). Pytala som sa ho, ci to nema vplyv na pocas dojcenia na babatko, on ze nemalo by mat. Preto sa pytam, na vase mamickovske skusenos ti. ;)

gapre
25. jan 2015

vobec to nevadi,ja som uzivala aj pocas tehotenstva a ked som dojcila tak mi aj davku zvisovala.Babetko to neovplivni a dokonca v tehotensve je to velmy dolezite,hlavne v prvom timestri.

roselyn
autor
25. jan 2015

Dakujem za rady, aspon som kludnejsia, ze to neublizi babatku a mozem i ch teda zacat uzivat,

ervenka
25. jan 2015

@liebling98 zase sa stretavame. 😉
@roselyn hormony SZ neublizia babatku. Napises kolko mesacne je babo. Lebo znizena cinnost SZ moze znamenat zvysene riziko poporodnej depky. Takze ak uz mas tabl. a si tesne po porode, zacni uz zajtra. 😉

liebling98
25. jan 2015

@roselyn to si si teraz istá tými hodnotami? Že TSH a fT4 si mala v norme a TT3 zvýšené? Pozri si prosím ešte raz tie výsledky. A akú dávku ti predpísal?

lenka.s
25. jan 2015

tiez beriem euthyrox a dojcim, babetko nema ziadne tazkosti 🙂

roselyn
autor
25. jan 2015

@liebling98 ano presne su tie hodnoty podla karty. Euthyrox 50

roselyn
autor
25. jan 2015

@ervenka mala uz ma rok aj pol. A nejak az teraz sa mi zhorsilo zdravie

liebling98
25. jan 2015

@roselyn práve som Ti písala v inej tvojej téme. Ten Euthyrox už berieš? Ak áno, odkedy?

roselyn
autor
25. mar 2016

@liebling98 euthyrox beriem a stale mi navysuju davky, a zacalo mi byt strasne zle. Uz nekojim. Zle mi je v zmysle, ze sa citim strasne slabo, unavene, nevladzem nic takmer robit (a ked napr. 1 den poupratujem, tak na druhy som hotova), a este aj cyklus sa nejako znepravidelnil a to nehovorim, ze srdcovy tep je stale od 85 do 100. Rozmyslam, ze popytam endokrinologicku nech mi vypise vymenny listok na vysetrenie do Lubochne. A ked nebude chciet, tak potom neviem co spravim, lebo od obvodneho lekara , asi nemoze byt listok.

map0007
24. aug 2017

Ahojky maminky,ja som v 32tt tiež beriem euthyrox25 asi od 3 mesiaca tehu,dnes som bola po výsledky a nezmenili sa sú stále na hranici,dr.mi predpísala ďalej tu istú dávku.Predtym sa na pýtala či chcem brať lieky aj po pôrode, povedala som že ak nebudem musieť tak radšej nie.No dnes mi povedala že ak pôrodim,že mám prestať brať tie lieky.Bude to oki ak len tak prestanem lieky užívať? Ako povedala že ak sa budem cítiť zle mám prísť k nim,na kontrolu.Su tu také maminky čo vysadili hneď po pôrode? Nereagovolo telo na to? Ďakujem

map0007
24. aug 2017

Už som mesiac a pol po pôrode,beriem radšej lieky. Lebo som sa bála že budem mať depresívne stavy ako pri prvej dcére.Ku dr.na endokrinologiu sa chystám.Vtedy sa má dr.pytala či chcem brať lieky aj po pôrode tak som povedala,že ak nebudete musieť tak nie.Ale do správy pre moju gynekolgicku napísala že odmietam liečbu.Ja beriem ten euthyrox25 lebo som sa bála že ak zrazu prestanem budem sa cítiť zlé.Takze idem niekedy v najbližšej dobe na kontrolu k endokrinologicke,tak som zvedavá ako pochodim.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli