Hypotyreóza a tlak na hrudi

karamelka14
15. mar 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, či máte niektorá podobný problém.
Mám hypothyreozu a v poslednej dobe (vždy tak dva dni v týždni) cítim v oblasti medzi hrudníkom a krkom taký zvláštny tlak, ako keď prehltnem veľký kus jedla a zastaví sa mi to tam. Často sa mi grgá a potom je to ešte horšie. Mám také nutkanie niečim to zapiť alebo zajesť, ale pomôže to len nachvíľu a hneď sa to vráti.
Neviete niektorá poradiť, čo by mi pomohlo?
vďaka

ervenka
15. mar 2013

@karamelka14 dufam,ze beries hormony na stitnu. Tie mozu mat plyv na to co si opisala. Ale pre istotu by si mala ist k dr. si tehu a mat stitnu v poriadku pocas tehu je volezite.

karamelka14
autor
15. mar 2013

@ervenka lieky beriem, to je jasné. Bola som nedávno na kontrole a výsledky boli v pohode. takže si myslím, že je to len nejaký sprievodný znak tohto ochorenia. Len som chcela vedieť, či s tým niekto nemá skúsenosť 😉

ervenka
15. mar 2013

@karamelka14 ano, mam osobne. ja tehu sice nie som, ale obcas mam busenie srdca, taky ten "nieco v krku" pocit, dr. o tom vie, povedala,ze to je vedlajsi ucinok...

gretka2
15. mar 2013

Ja mam tiez hypothyreozu, beriem lieky, a ked som cakala babo, tak mi bolo podobne. Stale ma to nutilo preglgat, neprijemny pocit, ze mam hrcu v hrdle, caste slabe grganie.... Endokrinologicke vysledky boli v poriadku. Bol to reflux, ked ti rastie brusko, a tlaci na zaludok. Ked sa babo narodilo, vsetko zrazu ustupilo.
Ale kazdopadne to povedz endokrinologicke, aj ked predpokladam, ze v tehotenstve si "ostrejsie sledovana".....

lalinko2010
15. mar 2013

@karamelka14 ahoj, máš zníženú funkciu štítnej žľazy, mala som to aj ja, ale po pôrode, brala som lieka, dosť vysoké dávky, potom som zrazu mala zvýšenú funkciu štítnej žľazy, zase iné lieky, pribrala som neuveriteľne veľa, tak som nakoniec zmenila lekára, lebo pôvodná lekárka riešila len to že som dosť pribrala, nie to že ja som sa cítila zle z toho, nakoniec nový lekár mi vylúčil lieky a odvtedy som ok. žiadne vedľajšie účinky, ale ty že si tehotná tak lieky ber, to je nutnú. nemyslím si že grganie a podobne súvisí s hypothyreozou, skôr je to tým že si tehotná, je tam tlak na bránicu a podbne, aj u detí je to tak, ak majú bruško nafúknuté, tak majú taký tlak, častejšie grgajú a podobne.

karamelka14
autor
15. mar 2013

@gretka2 super, že nie som sama 🙂 už som sa predtým s podobným pocitom stretla, a endokrinolog o tom vedel, no ako som otehotnela, tak som s tým mala pokoj, dokonca aj krvné výsledky som mala oveľa lepšie ako predtým.
Začalo mi to znova až minulý týždeň. Asi to bude fakt tým bruškom, že mi tlačí na všetko, na čo sa len dá 😀 čo už, pretrpím a najbližšie to ešte spomeniem doktorke...
vďaka

franica
15. mar 2013

@karamelka14 ahoj, no dosť dobre si to opísala tie pocity...ja to mávam tiež, mňa bolí aj celý hrudník ako keby sa mi zmenšoval a tlačil dovnútra, čisto ako na infarkt (teda ešte som žiaden nemala, ale raz som čítala, že to podobne bolí 😀 )...pomáha mi trochu keď sa vystriem, sadnem si a strašne zhlboka dýcham, ale niekedy to bolí dosť dlho, potom sa to nezjaví aj niekoľko dní. Aj ja som bola na endokrinológii a výsledky mám v norme, bruško zatiaľ nemám...ale asi to bude tými celkovými zmenami v tele, aj čo písala @lalinko2010 má niečo do seba 🙂

lalinko2010
15. mar 2013

@franica
@karamelka14
ak máte fakt takéto ťažkosti, tak ich opíšte na endo a aj u gynekológa, radšej, môže to súvisieť so štítnou žľazou aj nemusím, ja som mala búšenie srdca, nenormálne potenie, ale až po pôrode. lebo krvné vyšetrenie tam sledujú len hodnoty v krvi, nič iné, opíšte tieto príznaky.

franica
15. mar 2013

@lalinko2010 vďaka, určite to poviem nabudúce obom 😉

pink_lady
15. mar 2013

@karamelka14 ahoj, ale to grganie ukazuje skor na zaludok - taky "knedlik v krku" a caste grganie moze byt aj pri zvysenej tvorbe zaludocnej kyseliny, nemusi to len so stitnou suvisiet

karamelka14
autor
15. mar 2013

@pink_lady 🙂 presne to mi hovorí aj manžel ( lekár) 😀 tak ja už neviem...

pink_lady
16. mar 2013

@karamelka14 :D ta mas doma lekara a zhanas rady na koni? :D 🙂 skus mandle alebo trosku upravit stravu, mne hlavne ta strava pomohla

ita111
16. mar 2013

hlavne zásadotvorná strava a prírodné výživové doplnky nie syntetika/vyrobené v labaku/

anjelikdianka
27. aug 2014

@lalinko2010 Ahoj,čítám že si mala po porode problém so štítnou žlazou.Ako sa to presne u teba prejavovalo.Ja som 6mesiacou po pôrode.2-3dni cítim taký tlak v krku,alebo presnejšie medzi krkom a hrudníkom ako keby ma niekto držal rukami po krku.A niekedy, nie stále mám pocit pri prehltan ako keby som mala niečo zaseknuté v hrdle.Kojím malu viac krát za den.Mala si podobné príznaky?K doktorke idem až budúcí týžden lebo má dovolenku.

lalinko2010
27. aug 2014

@anjelikdianka ahoj, ja som sa nenormálne potila v noci, zo mňa doslova tieklo, potom aj počas dňa, a strašne som schudla, ja som za 6 mesiacov od pôrodu mala váhu skoro ako keď pred 10 rokmi, a toto si všimla detská lekárka malého a povedala že mám štítnu žľazu ale mne bolo aj vidieť na krku keď som prhĺtala akoby mi niečo "išlo" hore a dole a to bola štítna žľaza zväčšená. Choď obvodnému, ten ti dá odporúčanie endokrinológovi a urobia krvné testy a na základe toho spravia liečbu.

anjelikdianka
27. aug 2014

@lalinko2010 Dakujem.