Inkontinencia moču u žien. Čo s tým?

lucinkaaa
8. júl 2007

Ahojte baby, hoci sa tu o tom vela nepise, na nete som sa dozvedela, ze podobny problem ma asi 40% zien a v tehotenstve okolo 32. tyzdna je to percento tiez vysoke. Ja som si uvedomila, ze to je vlastne problem, lebo ked sa zacnem smiat, moj mokry problem je na svete. Doteraz som si vravela, ze ako je fajn mat muza, s ktorym sa casto smejeme ale prave si hovorim, ze az tak fajn to nie je 😀. Stale musim mat malu slipovu vlozku a ak sa nahodou zacnem smiat vonku, mam co robit... :( Vraj pomaha cvicit kazdy den panvove dno, no to mi uz teraz asi nepomoze. Malicku mam otocenu v spravnej polohe uz nejaky ten tyzden a ako mi coraz viac tlaci na mechur, nie len ze musim chodit casto cikat, ale este aj toto. Nemate nejake triky co s tym?

andula30
3. apr 2009

Ivanka ja si tiez nemyslim, ze je to voda ved pokial nemas nejake bolesti, tvrdnutie bruska, alebo krv tak by to mohol byt vytok popripade moc, ale mozes pre istotu zavolat svojmu gynekologovi aspon budes mat klud na dusi pekny den

babulina
21. apr 2010

pokusim sa trosku oprasit tuto temu - lebo uz som uplne zufala, uz pocas prveho tehu som mala taky mierny nabeh po porode ziadne zlepsenie a teraz je to uz neunosne, bez slipky sa nepohnem, aspon 4krat ju musim vymenit aby som bola relativne v suchu 😔 , uz som si kupila aj tie najmensie vlozky pre inkontinentnych, ako tak to je lepsie, mate nejaku radu co s tym, lebo cviku nepomahaju, gynekologicka ma uz trosku strasila ze asi toto bude na operativne riesenie, ale ze sa k tomu tazko niekto vyjadri pokial som tehu, ze budem musiet pockat, ale je to take strasne uz som z toho na nervy ☹

stojdulka
21. apr 2010

babulina...ked môžem ti poradiť, alebo teda povedať ako to bolo v mojom prípade, pri prvom tehu som začala mať problémi s inkon., potom sa to nejako samo upravilo a pri druhom som vôbec nemala žiadne problémy...ale poctivo som cvičila, posilnovala pánvové dno

babulina
21. apr 2010

ja snazim milionkrat cez den opakovat tie kegelove cviky a ziaden efekt nevidim, je to cim dalej tym horsie, cvicila si nieco ine resp akym sposobom si posilnovala panvove dno? dakujem

heliik
21. apr 2010

Ahojky, také jsem trpěla malinkou inkontinencí, tak měsíc před porodem a přes měsíc po porodu, cvičila jsem cviky na posilování, a pak mity potíže nějak vyšuměli, a vše už je v poho 🙂 😉

babulina
23. apr 2010

na cviceni mi poradila porodna asistentka ze by som mohla vyskusat tehotensky pas, ze by tak babo netlacilo na mechur, mate s tym niektora skusenost?

lolittka
6. júl 2010

pripájam sa do debaty, takisto priznávam- tiež mám s týmto problém. vďaka za tému 😉 rovnako-kýchnutie, kašľanie..a je to tu 😀 ďakujem za tipy a cviky 🙂
..hmm, žeby za to mohol zákaz sexu, ktorý zatiaľ v tehu máme? 😀 😀 (už je to cca 8 týždňov) ajtak verím, že aj táto skutočnosť k tomu prispela 😉

veronika89
7. júl 2010

aj ja mam take problemy v poslednych dnoch,a byva to coraz horsie,no len pri kychani... skusim ,tie cviky snad to pomoze... dakujem 🙂

ywulla
13. nov 2011

Ani neviete, ako nerada sa pridávam k tejto téme, resp. zaraďujem sa medzi tehulky s týmto problémom 😒 Som v 35tt a už cca týždeň sa takto trápim. Keby sa jedná o inkontinenciu pri kýchnutí alebo smiechu, beriem to športovo.. Lenže ja sa bez vložky nezaobídem ani minútu. A to používam Tena lady extra! Akonáhle pocítim nutkanie na wc, bežím, spravím , čo mám a hneď, ako opustím kúpeľňu, už cítim, ako zo mňa doslova tečie ☹ Absolútne to neviem ovládať. Už som vážne zúfalá.. Snažím sa aj cvičiť Kelegenove cviky, no rozdiel nevidím. Najhoršie je, že tento týždeň mám ísť na pravidelnú poradňu na gyndu a fakt si neviem predstaviť, ako bude prebiehať vyšetrenie, keďže bez tej vložky momentálne nespravím ani krok a už vôbec nie nejaký netradičnejší pohyb (ako napr. "výskok" na kozu).
Mali ste to niektorá až do takejto miery? Prosím, poraďte niečo..

anicka1981
13. nov 2011

no ja som mala problem, sice troska iny, mne zase vybehla zlata zila, nastasie uz po nej neie ani stopa, aj ked po porode to bolo zle,,,, treba cicit, jedine to pomoze, lebo ten unik sposobi slabe svalstvo,,, pocula si uz o epine?, je to balonik na precvicovanie panvoveho dna, a lahsie sa dostanes do formy aj po porode, a taktiez vdaka nemu som porodila karasneho chlapceka -3800g uplne bez nasrihu a porthania sa,,, mali sme krasny porod, co sa tyka po tejto stranke uz ani neviem, ze som rodila, absolutne ziadne problemy tam dole 😉 hned som sedela, chodila, uplna pohoda 😉

elilly
7. máj 2013

Ahoj, ako som hladala info co sa mi to vlastne deje, pozeram, ze v tom nie som sama .. po druhom porode (vlastne uz aj tesne pred nim) sa stretavam (ako som si vyguuglila) s prvym stupnom inkontinencie. tak pouzivam vlozky Molimed - odporucila mi ich gynekologicka a som nadsena 🙂 konecne sa nehanbim chodit medzi ludi, s detmi na ihrisko, na prechadzky .. no a zacala som cvicit (DVD s cvikmi mi poslali zdarma z Moliklubu) tak dufam, ze sa to zlepsi - i ked ma lekarka upozornila, ze cvicit budem musiet (uz asi) stale a na zlepsenie si budem musite pockat. tak pevne nervy nam vsetkym 🙂

kapicka7
7. máj 2013

@elilly A kde si si objednala to DVD, hodíš odkaz? Ja musim uz taky zacit cvicit, vim, ze Molimed inkontinencni vlozky pouzivala jedna mamina v porodnici a chvalila si je, me to prislo zbytecny, jako ze slipovky stacej, ale nestacej asi, jak to tak sleduju ☹ Tak musim zacit taky akutne cvicit, snad to pomuze.

elilly
8. máj 2013

@kapicka7 tak ja som sa zaregistrovala na www.moliklub.sk odkial mi poslali to DVD s cvicenim, aj vzorky vloziek zadarmo .. myslim, ze existuje aj ceska verzia, teda www.moliklub.cz (neviem teda ci si v CR alebo SR) ;)

kapicka7
15. máj 2013

Ahoj, díky za odkaz, uz jsem to vsechno prolezla a uz mam vzorky a DVD z ceskeho Moliklubu objednane 🙂 Tak ted jen abych to zvladla...ty uz cvicis? Da se to? Neni to tezke?

elilly
20. máj 2013

@kapicka7 da sa to, akurat sa priprav na to, ze uz budes musiet cvicit stale a tazke to nie je .. kedze to pre okolie nie je viditelne, mozes cvicit kedykolvek a kdekolvek ta napadne. Plati totiz cvicit, cvicit a zas cvicit 🙂 drzim palce

amandas
6. júl 2014

ahojte baby.. ja by som sa chcela spytat, ci vam to ostalo aj po tehotenstve..mne to zacalo okolo 36tt a som si povedala ze ved par tyzdnov to vydrzim a bude to opat vsetko ok.. ale po porode sa mi to vobec neupravilo.. stale je to rovnake..a uz ma to dost obtazuje..snazim sa aj cvicit a posilnovat panvove svalstvo.. lekarka mi odporucila Incovenal Comfort.. zevraj je to novy nehormonalny vyzivovy doplnok vhodny prave pre tieto "neprijemnosti" chcela by som vediet ci ste o nom niekto nepoculi.. lekarka mi to velmi vychvalila.. vraj to ma vyborne hodnotenia od odbornikov...

julia283
13. júl 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

mne lekarka odporucila Incovenal Comfort je to novinka ale velmi si to chvalila.. uzivam to zatial len par dni. ale som velmi spokojna.. verim ze to pojde stale len k lepsiemu 🙂

tamaram283
14. júl 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ja som si vzdy myslela ze tento problem sa tyka hlavne starsich zien a muzov. ale po porode som zacala tym trpiet aj ja.. :( postupne som si davala na to tak pozor.. ze som sa nechcela smiat.. nechcela cvicit ani robit prudke pohyby.. az som si uvedomila ze takto zit nemozem.. mam predsa malo rokov.. a hlavne male deti.. lekarka mi odporucila cvicit a posilnovat svalsvto.. troska to pomohlo..ale podobbne ako julia som zacala uzivat prave Incovenal Comfort. vela som o tom citala.. a sama som zatial velmi spokojna.. tesim sa na vysledok po dlhsom uzivani. kedze je to este len kratko na trhu 🙂

milkav03
28. aug 2014

a ako dlho baby fungujete na Incovenali? ja mam tento problem po porode druhej dcerky.. a skusala som vsetko mozne. aj cvicit a tak.. teraz asi mesiac uzivam ten Incovenal Comfort. a musim povedat ze vidim uplny rozdiel.. problem mam este stale.. ale uz je to ovela miernejsie.. chcela by som sa vas spytat.. ci aj vy ste mali taky rychly pozitivny ucinok.. alebo je to vsetko v mojej hlave ? 🙂 dufam ze mi pomozu sa toho zbavit uplne..

sonicka315
26. sep 2014

Prosim Vas, moze sa Incovenal uzivat aj pocas kojenia? Na krabicke je napisane, ze je nevhodny pre dojciace ale kde som si precitala zlozenie,neviem co by tam mohlo vadit.

evadolna3
30. sep 2014

ja tiez uzivam Incovenal Comfort.. ale syna uz nekojim.. takze na to by som sa spytala asi lekara

silvuska22
10. dec 2014

Caute mamicky, tak aj ja patrim k tym 40 percentam ako ste pisali wrrrr...inak velka vdaka za rady na Incovenal Comfort, pytala som sa aj lekara na to, uz to uzivam niekolko mesiacov a uzzzz vidim vysledky, tak si myslim ze to nemas len v hlave milkav03 🙂 vkuse mavam nejake vyrazky po liekoch ale teraz 'zaklopem' nic...je to dost neprijemne hlavne v spolocnosti ked sa stane cvrk, verim ze aj vam pomoze 🙂

katarinka2222
13. dec 2014

Co sa tyka toho kojenia tak si tiez nie som ista...lekar ti poradi, ja uz som mala odkojene takze som nemusela riesit toto, kamoska mi poradila tiez Incovenal Comfort, ze to uzivala a cvicila pri tom, tak som vyskusala a super 🙂 fakt pomaha

klaudialip
13. dec 2014

ahojte,nahodou som nasla tuto temu,ale mozem byt asi len rada,s tymto mam velky problem,snazim sa cvicit kardio aby som schudla,ale bez vlozky neurobim ani 10 preskokov cez svihadlo,a je to velmi smutne,gynekolog mi poradil kegelove cviky,ale tie mi nepomohli,a nepomahaju,
tie tabletky stiahnu a posilnia to svalstvo panvoveho dna tak ako ma byt?bo rozmyslam,ze to vyskusam,a hlavne ked citam ze to pomaha.to nie je na predpis vsak?viete aka je priblizne suma a ako casto sa to uziva?dakujem

trgypadl
13. dec 2014

@klaudialip no posilnenie panvoveho dna musis aj cvicit,ak chces vidiet zmenu...ja som na tom tak isto,operaciu mi neodporucaju,lebo som mlada,a este budem mat mozno deti...takze jeedine vyzivovy doplnok,cvicenie a skusat pocas mocenia zastavit prud niekolkokrat

klaudialip
13. dec 2014

@trgypadl to skusam,ale aj ked zastavim tak trochu tecie,neviem ho zastavit uplne ☹ a kedze dost skacem,tak tam mi to hlavne dost prekaza,takze cvicit neprestanem uplne,ale ci pomozu aj tie tabletky k tomu

trgypadl
13. dec 2014

@klaudialip no zo zaciatku to nebude jednoduche,ale ked to vyskusas pri kazdom moceni tak to bude mat efekt.alebo skusat cvicit svaly,ked si v praci sem tam stiahnut a sem tam povolit.a co sa tyka toho cvicenia tak to je kamen urazu,pri takychto problemoch sa neodporuca cvicit ako napr.jumping,skakanie na zemi lebo to este horsie vplyva.mas aj pokles prednej posvovej steny??no ked budes cvicit a uzivat to,tak by malo dojst k zlepseniu ale treba to uzivat aspon 3 meesiace,aby to malo efekt a aby si zmenu citila

klaudialip
13. dec 2014

@trgypadl no to neviem,dr.mi len povedal ze mam ochabnute svaly a mam skusit kegelove cviky a ze ked nepomozu tak ma posle k urologovi,takze podla teba mam prestat s tym skakanim?a zacat chudnut radsej inym druhom cvicenia?bo kardio a take skakanie je najlepsie na chudnutie,ale tak hlavne si chcem dat dokopy najprv toto a potom poriesit chudnutie,ked tak

klaudialip
13. dec 2014

@trgypadl a ty to beries?kolko vydrzi ta jedna krabicka?

trgypadl
13. dec 2014

@klaudialip ja som chodila na jumping,milovala som to cvicenie,ale bez intimky som sa nemohla ani pohnut.a to bol tip cvicenia,ze trampolina tlmi trosku narazy.potom sem tam tabata,skoky a to som vedela,ze s takymto cvicenim musim skoncit.zvol si iny druch cvicenia...skor len posilnuj urcite partie.ja som bola aj u urologa...dg stresova inkontinencia 1.st,a este mam aj drazdivy mocovy mechur.