Inkontinencia moču u žien. Čo s tým?

lucinkaaa
8. júl 2007

Ahojte baby, hoci sa tu o tom vela nepise, na nete som sa dozvedela, ze podobny problem ma asi 40% zien a v tehotenstve okolo 32. tyzdna je to percento tiez vysoke. Ja som si uvedomila, ze to je vlastne problem, lebo ked sa zacnem smiat, moj mokry problem je na svete. Doteraz som si vravela, ze ako je fajn mat muza, s ktorym sa casto smejeme ale prave si hovorim, ze az tak fajn to nie je 😀. Stale musim mat malu slipovu vlozku a ak sa nahodou zacnem smiat vonku, mam co robit... :( Vraj pomaha cvicit kazdy den panvove dno, no to mi uz teraz asi nepomoze. Malicku mam otocenu v spravnej polohe uz nejaky ten tyzden a ako mi coraz viac tlaci na mechur, nie len ze musim chodit casto cikat, ale este aj toto. Nemate nejake triky co s tym?

titkovamiriam
8. júl 2007

lucinka tak to uz jedine porodit,ja som sice take problemi nemala lebo som vzdy pribrala len do 8kg,ale kamosky hej a proste ten koniec tehu odvlozkovali.Inak ja ked som niekam isla tiez som mala prieskum okolitych wc.

lucinkaaa
autor
8. júl 2007

takze ma na to vplyv aj kolko zena priberie? to som nevedela.

lyly
8. júl 2007

ja aj ked si kychnem alebo zakaslem, tak si cvrknem. vsetci naokolo mi hovoria, ze je to pocas tehotenstva uplne normalne, ale mne to vadiiii a ked sa smejem, no ani nehovorim

lucinkaaa
autor
8. júl 2007

lyly a nevies cim by sme si mohli este proti tomu pomoct?

lyly
8. júl 2007

to veru neviem, zajtra idem na gyndu tak sa skusim popytat a dam vediet.

lucinkaaa
autor
8. júl 2007

super, to by som bola rada, ak by si to sem potom napisala 😉

lyly
9. júl 2007

ahoj, no neporadili nic ☹ . zobrali mi kultavaciu z posvy, lebo mam aj obcas slaby vytok a za 3 tyzdne budu vysledky.

ena
9. júl 2007

vygooglila som toto, aj ked su tu rady az po porode:
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
a Kegelove cviky, ti su spomenute aj v knihe 9 mesiacov otazok a odpovedi..
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2683

lucinkaaa
autor
9. júl 2007

lyly, takze nic? :( skoda...

ena, dakujeme za linky, idem to pozriet, akurat ci mi to uz teraz nebude neskoro, ked som to do teraz necvicila.

titkovamiriam
9. júl 2007

lucinka uz to musis len vydrzat a po porode bude vsetko ok.

lucinkaaa
autor
9. júl 2007

dufam, ze mas pravdu.

dzidzuska
9. júl 2007

preboha ja som len na zaciatku a uz mam obcas s tymto problemy co potom ked prejdeme uz ten 30tt 😀 ja sa bojim aj kychnut malicke mam polozene velmi nizko a niekedy taci aby sa zamrvilo a bezim 😀

digysa
23. jan 2008

Nejako malo zien sa k tomuto problemu hlasi....Ja sa tiez pridavam....sice je to uz stara tema...vidim, ze sa tu nepisalo od jula 2007, ale kedze som teraz tehotna, tak mam tiez problemy unikania mocu ale skor iba ked kaslem....ked sa smejem, tak nic. Ale kychnutie a kaslanie je dost blbe. Dufam, ze sa to po porode zmeni, pri prvom dietati sa mi to nestavalo....

weroni
23. jan 2008

baby ja neviem, ja som sice len v 21-tyzdni ale kegelove cviky na posilnenie panvoveho dna cvicievam uz dost dlho, asi dva roky - mozno preto nepocitujem ziadne taketo problemy, lucinka podla mna nie je nikdy neskoro zacat s nimi - samozrejme ze to vyskusaj ked mas uplne prazdny mechur 🙂

annika
24. jan 2008

Holky, ja som už skoro tri mesiace po pôrode a ešte stále mám problémy s močom. Keď si kýchnem alebo zakašlem, tak veru musím veľmi opatrne. Som z toho už trošku zúfalá. Doki mi povedal len tolko, že sa to časom upraví. No, neviem, neviem....

digysa
25. jan 2008

annika: ja sa toho tiez bojim....je to dost blby pocit, ze? Ale vraj tie kegelove cviky su jedine vychodisko.

weroni: nemas nejaku web-stranku, kde by som si to mohla lepsie precitat? Ja som to tiez robila ale koli lepsim "orgazmom" 😉 Vraj to pomaha....ale neviem, ci precvicujem tie spravne svaly.

weroni
25. jan 2008

digysa: nemam webstranku ale ten cvik je uplne jednoduchy: ked pojdes cikat tak pocas cikania skus moc zadrzat - vtedy najlepsie pochopis ten pohyb svalov a potom ho mozes precvicovat kedykolvek a kdekolvek - je to ako keby si nieco chcela do posvy vtiahnut - a tak treba vydrazt par sekund.
Je viacero alternativ toho cviku:
1.) Stiahnut trocha posvu ale nie uplne najsilnejsie ako vies, len tak dopoly - chvilu podrzat a potom po par sekundach stiahnut uplne najviac ako vies zase podrzat a pomalicky uvolnovat.
2.) Stiahnut len trosicka, po 10 sekundach zase o nieco silnejsie, zase po 10 sekundach o nieco silnejsie a takto postupne az kym prides do takeho stiahnutia ake zvladnes.
3.) Stahovat a uvolnovat - s tym ze nedrzis - to znamena stiahnes, a ihned aj uvolnis 🙂

Ak ti mozem poradit tak si to vyskusaj ked sa budete s muzom milovat - on to najlepsie pociti ze ci sa stahujes a uvidis ze sa mu to bude moc lubit 😀

digysa
26. jan 2008

weroni: tak podla tvojho popisu to robim dobre....ale asi zacnem pravidelne, lebo skusala som to s manzelom a stlacala som ako "byk" a on, ze ledva nieco citil.....tak to mam pekne slabe svalstvo tam dole.... 😕 😕 😕

weroni
26. jan 2008

digysa: ale ver mi ze toto je taky cvik ze ked ho zacnes par dni precvicovat niekolkokrat za den tak sa ani nenazdas a velmi rychlo sa spevni 🙂 ja sa snazim cvicit to vzdy ked si na to spomeniem: ked sedim pri kompe, na WC, ked varim, ked lezim atd 🙂 vzdy si urobim aspon 10x ten cvik - a takto parkrat za den - hlavne soferovanie na to vyuzivam, vtedy cvicim odkedy sadnem za volant az kym nedorazim do ciela 😀

emjee
29. sep 2008

obnovujem temu, aj ked nerada 😅 tiez mam tento problem a to nemusim ani kychnut ci zakaslat a kegelove cviky poznam uz dlho a cvicim priebezne, mozno bez nich by to bolo este horsie, zatial si vystacim so slipovkou, ale aj tak je to neprijemne 😔 je este nieco, co by mohlo pomoct?

konja
30. sep 2008

emjee: tak zda pomůže ještě něco jiného nevím. Já s tím měla problémy na začátku těhu. Připadala jsem si hrozně. Chodila jsem ještě do práce a měla jsem hrůzu z toho že si toho někdo všimne, pořád jsem to cítila!Možná jsem byla paranoidní, protože manžel říkal,že nic necítí, ale já pořád cítila ten zápach 😖 !Taky jsem nosila slipovku a neustále ji měnila 😔 Taky jsem pořád musela chodit čůrat, ve dne i v noci. SDoktorka říkala, že je to na začátku těhu dost časté, že je to způsobené tím jak se tělo přizpůsobuje těhu.No a pak to najednou samo přešlo. Jak to náhle přišlo,tak to náhle odešlo, ani nevím v jaké tt.A naštěstí už se to nevrátilo, jen ke konci těhu jsem opět lítala na záchod i dvacetkrát za den a odvést malého pěšky do školky bylo téměř nemožné.Málem jsem se pocestě počúrala 😅 Ale úniky naštěstí už nebyly.

martina46
16. mar 2009

ahojte
obnovujem zas temu.
chcela by som sa opytat, ako ste na tom po porode.
pred porodom som v podstate problem nemala, caste navseevy wc sice boli, ale udrzat som nemala problem, registrovala som iba znizenu kapacitu moc.mechura.
po porode to bolo cudne, akoby som necitila, ze mechur je plny.. toto sa po case upravilo. zo zaciatku som pri kychnuti a kaslani veeeelmi zadrziavat a nejaka takvapka bola.
teraz je to uz v tomto ok, ale uvedomila som si, ze ked mam plny mechurr a zakaslem alebo kychnem, musim "stiahnut" one svaly, lebo inac neviem o, ale bolo by asi.....
toto som predtym tusim nemala, pre istotu som sa opytala manzela, ci pri plnom mechuri musi pre istotu stiahnut svaly, no a nemusi 😒 😅
tak cvivim kegelove a dufam, ze to skoro prejde....
zacala som az pred par tyzdnami a dost na to zabudam, no snazim sa.
ale som zarovne rada, ze to nie je ziadna tragedia, no co nie je, zialbohu moze byt... 😖

wali
17. mar 2009

ahoj, zatial s tymto problem nemam, ale co nie je moze byt a pisem hlavne preto, ze som zrovna nedavno citala v jednom casaku o tomto probleme a ze su dva typy inkontinencie - ked ujde trosku mocu napr. pri kychnuti, je to tusim stresova inkontinencia a na nu zaberaju prave tieto kegelove cviky, no este pisali, ze idealne pri tomto probleme su venusine gulocky. teda nepropagujem tu ziadne eroticke pomocky, to nie! 😅 len ma to pri citani toho clanku zaujalo - bolo to nove info pre mna, tak to sem pisem 😉

martina46
17. mar 2009

wali, to je teda aj pre mna noovinka 😀
to musim povedat manzelovi.... 😀

wali
18. mar 2009

mata, no nahodou som to tiez davala citat manzelovi, tiez o tom predtym nepocul 😀
no vazne si myslim, ze zenam, ktore to vazne trapi, to snad moze pomoct 🙂

lucinkaaa
autor
18. mar 2009

vratim sa k tejto teme: mne to chvalabohu po porode preslo, ale hned ako som porodila som zacala cvicit doporucene cviky a cvicila som poctivo 2 mesiace, potom som uz zaradila ine, posilovacie. No u mna to bolo tym, ze bola malicka "krivo" ulozena a tlacila tam kde nemala, ale bol to teda dost neprijemny problem...

no a tie venusine gulicky 😀 😀

ivanka821
3. apr 2009

Ahoj baby.
Tak nasla som si tuto temu na internete, lebo v podstate som neni celkom presvedcena o tom, co to vlastne moze znamenat.
Nie som este vo velmi pokrocilom stadiu, i ked uz mam brucho a ked ma malinka kopka, tak to obcas citim aj v oblasti mocoveho....

Akurat, ze dnes v noci som sa zobudila s mierne vlhkym pyzamom.
Moze to byt aj unikanie plodovej vody?

wali
3. apr 2009

ivanka, nemyslim si, ze by to mala byt plodova voda, nemoze to byt len vytok? v tehu mavaju zeny vacsi vytok nez normalne, tak snad to bude len take nieco. ale urcite to spomen dokimu, ked pojdes na kontrolu a budes aspom kludna, ze si nic nezanedbala.

ivanka821
3. apr 2009

Akurat, ze som sa tak trochu zlakla....
Ale necitim nejaku bolest a keby to bola voda, tak asi by vytiekla cela, nie?

ivanka821
3. apr 2009

baby mate take skusenosti, prosim?