Inkontinencia moču zistená po pôrode

99pavla99
4. feb 2021

Dobrý deň, je tu nejaká mamička, ktorá ma streovú inkontinenciu moču? Ktorá jej bola diagnostikovanie po pôrode na základe oslabených svalov panvového dna? Mam pár otázok. Poprosím správu mám pár otázok. Ďakujem za odozvu.

mattkapd
4. feb 2021

@99pavla99 ja síce takú skúsenosť nemám ale skúsila by som venusine gulicky+kegelove cviky

oslo1
4. feb 2021

Ja som mala. Syn bol velky, tak som si to odniesla ja. Po porode som bola uplne inkontinentna.
Robila som cviky panvoveho dna, velmi mi to pomohlo.

0silvia0
4. feb 2021

@oslo1 ahoj, mas nejaku konkretnu zostavu na panvove dno? Ja cvicim mojzisovej cviky, diagnostikovali mi pelvic congestion syndrome. Tak by som nieco pridala do mojej zostavy.

oslo1
5. feb 2021

@0silvia0 ahoj, nemam specialnu zostavu, len si ratam sekundy. Este je dobre robit pohupovanie na nohach, stimulujes tym, ako keby si bola na trampoline.
Taktiez, ked mocis, snazit as zastavit mocenie znovu zacat.
Ked chodis casto mocit, tak pridavat 5 minut, aby si mala aspon 2 hodiny medzi moceniami. Aby sa to vytrenoval mechur.

oslo1
5. feb 2021

Este som zabudla povedat, ze teraz som ok, ale su to scaly, tak ked zacnu ochabovat, tak zacnem cvicit.

0silvia0
5. feb 2021

@oslo1 Ďakujem, s častým močením nemám vôbec problém, ale to pohupovanie skúsim, Ďakujem. A ako je to s trampolínou? Je vhodná pri inkontinencii a problémoch s panvovým dnom?

oslo1
5. feb 2021

@0silvia0 trampoline neodporucaju, pokial nemas nacvicene to pohupovanie. Pocijkas sa. Takisto AJ skakanie cez svihadlo bude challenge.

99pavla99
autor
5. feb 2021

Predpisali Vám aj nejaké lieky ?

xxxxxnnnnn
2. sep 2021

Ahoj, na MK vznikla
Poradňa o inkontinencii........Pani
MUDr. Monika Nováková je odborníčka, ktorá poradí https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

cucu2
18. okt 2021

@oslo1 prosím ťa, ktoré konkrétne cviky na posilnenie si cvičila? Máš nejakú stránku, kde by som ich našla? Ďakujem