Inkontinencia po pôrode

danicaxy
12. jún 2020

Asi mi neporadíte, no som už totálne bezradná, úplne nešťastná, tak aj napriek tomu, že mi je to trápne, skúsim či náhodou. Pred troma rokmi som sem písala, či niekto nemáte skúsenosť, či je problém otehotnieť počas liečby Minirinom. Som totiž enuretička a užívam ho. Nakoniec sa mi podarilo otehotnieť a v novembri minulého roka som porodila krásnu, zdravú dcérku. Rodila som s veľkým nástrihom a po pôrode mi začala unikať stolica, ale zvláštne je, že dochádzalo k tomu hlavne v noci. Klasifikovali to ako popôrodnú inkontinenciu stolice. Chvíľu sa čakalo ako sa to bude vyvíjať a keď to neprestávalo, tak sa to začalo riešiť a chodila som po vyšetreniach. Bezprostredne po pôrode sa mi to stávalo častejšie, skoro každú noc, no bola som, síce dosť výrazne, ale len ušpinená. Sem-tam aj cez deň som sa trošku pošpinila, ale v oveľa menšej miere ako v noci. Neskôr problémy cez deň úplne vymizli, ale v noci sa to zhoršovalo. Stále častejšie som sa budila nielen umazaná, ale riadne pokakaná, no na druhej strane, už to nebolo každú noc. Keď mám kašovitú konzistenciu, tak je zle. Absolvovala som spústu vyšetrení, no nič sa nenašlo, a tak to začali dávať do súvisu s enurézou. Teraz mi už takmer každý tvrdí, že to skôr súvisí s enurézou, nie s pôrodom. Čiže znova som absolvovala všetky vyšetrenia, ktoré sa robia pri enuréze a aj veľmi precízne neurologické vyšetrenie, ale ako doteraz stále, nič sa nenašlo. Už to vysvetľujú tak, že trpím monosymptomatickou enurézou a proste keď sa pocikám, tak mi ujde aj stolica. Avšak celkom to neplatí. Už neraz sa mi stalo, že som sa nepocikala, ale k úniku stolice došlo. Nikto nevie čo s tým a vraj mám len čakať, že možno sa to samo upraví, keďže predtým sa mi to nestávalo. No je to už 7 mesiacov a je to stále veľmi zle. Stáva sa mi to 1-2x do týždňa, aj napriek tomu, že sa snažím ísť do postele vyprázdnená. Pomočím sa asi 5x do týždňa, čiže nestáva sa mi to pri každom pomočení. Inak som zdravá, neberiem žiadne lieky ( len synteticky hormón Minirin, kvôli enuréze ) a nemám žiadne problémy. Pochybujem, že niekto z vás o niečom takom už počul, alebo má s tým nejakú skúsenosť, ale keby náhodou niekto o tom niečo vedel, tak budem veľmi veľmi vďačná za každú radu.

xxxxxnnnnn
2. sep 2021

Ahoj, na MK vznikla
Poradňa o inkontinencii........Pani
MUDr. Monika Nováková je odborníčka, ktorá poradí https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...