Išli by ste s týmto na urgent?

mia2906
2. júl 2022

Ahojte, štvrtok poobede ma z ničoho nič ustipla vcela. V piatok ráno to bolo ešte v pohode, ale večer sa to zhoršilo,keďže som s tým žiaľ dosť chodila po vonku, viď prvá foto (vonku). Dnes ráno, prikladám foto c.2, celé ma to boli, zle sa chodí. Dávam si fenistil, potieram octom, ľadové obklady a Omarit na alergiu. Je potrebné ísť na urgent? Dnes si kúpim aj octanovu masť. Urgentu sa trošku bojím keďže tam môžem chytiť niečo vážnejšie a o týždeň ideme na dovolenku...ďakujem za rady

diewcatqoo
2. júl 2022

Ano, isla by som. Ak je to z ustipnutia, urcite chod.

janinah
2. júl 2022

Nešla.postupujes dobre,len to chce čas.

diamond007
2. júl 2022

@mia2906 nešla, nie je to život ohrozujúci stav a hlavne ta vypoklonkuju že si si to mala riešiť u obvodného keď sa to stalo a nečakať

asia83
2. júl 2022

@mia2906 Už by som sa odtiaľ vracala.

joesvk
2. júl 2022

Nie, netreba ísť na urgent. Postupuješ dobre.Lieky na alergiu a chladivé obklady sú základ.
Ale ocot by som asi nedávala, ten sa tuším dáva, keď ustipne osa.

lilinka88
2. júl 2022

Zavolala by som na pohotovosť a poradila sa, povedia ti či ísť či nie

mia2906
autor
2. júl 2022

@joesvk ježiši pardon mňa ustipla osa, nie včela, už som úplne mimo 😁 no na osu mi to príde dosť veľké 😁

mia2906
autor
2. júl 2022

Opravujem sa, ustipla ma osa, nie vcela. Zle som napísala...

zuzubb007
2. júl 2022

Ja by som nesla, je to alergicka reakcia ja to mavam tak, ze mi hori pol nohy vzdy treba daky zodac a masticku za 3-4 dni to prejde

mogaa
2. júl 2022

@mia2906 alergická reakcia, ktorá sama odzneje, chce to len čas....čo myslíš čo iné ti dajú na urgente?

pribinak
2. júl 2022

@mia2906 netreba. To prejde. Na urgent by som šla ak by som po udtipnuti ťažko dýchala a upochol by mi napr jazyk.
Toto je síce nepríjemne, ale nič závažne

zalka
2. júl 2022

@mia2906 ak ti to pripomínalo osu, ale bolo to veľké mohlo ísť o sršňa a to je dosť nebezpečné uštipnutie, ja by som na pohotovosť šla.
Pozor neviem ako inde ale u nás je pohotovosť a potom urgent, dva rozdielne ambulancie a aj daleko od seba.

vreckovka2
2. júl 2022

@mia2906 mne opuchlo cele stehno a nevladala som chodit - ovad. Na pohotovosti povedali, ze nemusim chodit, ale ked chcem, tak mozem. Neisla som. V lekarni ked to zbadali, tak mi dali zodac bez predpisu, octanova mast k tomu, 2 dni lezania a preslo to.

akvi
2. júl 2022

@mia2906 je to normálna reakcia na uštipnutie, v tejto časti nohy je ten opuch vždy väčší. Ja som vcelarka a najčastejšie schytam zihadlo práve na spodok nohy, lebo keď sa mi nechce poriadne obliecť tak od členkov dole dobre že nie bosá 😅 A veru, furt spuchne tak, že ani obuť si potom nič neviem. A postupujes dobre, fenistil, octan a za pár dní to bude ok. Mne to zvykne aj zmodriet a hrozne svrbiet, ale ak ustupuje opuch do pár dní, tak je to ok.

sisasen
2. júl 2022

Toto nevyzaduje urgent, neohrozuje ta to na zivote. Keby ta ustipla do jazyka , hrdla, to je ine. Kup si zodac, ten si davaj rano, omarit k tomu vecer, nohu si vykladaj vyssie, menej chodit... masticky su v tomto pripade nanic. Je to bezna reakcia po ustipnuti osou aj vcelou, hned si si na to mala prilozit rozkrojenu cibulu. Toto vzdy trva cca 5-6 dni. Do dovolenky budes fit

mia2906
autor
2. júl 2022

@mogaa no nejakú adrenalín.injekciu vraj. 😁 Neviem no

sisasen
2. júl 2022

@mia2906 preboha, hadam na toto snad nie !!!!???

mia2906
autor
2. júl 2022

@sisasen ja neivem ja sa pýtam len 😁 počkam a ak by sa to zhoršovalo do zajtra, pozajtra, potom zvážim lekara

mogaa
2. júl 2022

@mia2906 nie, to sa dáva pri ťažkých alegrických reakciách keď nemôžeš dýchať, ty to máš len lokálne....

mogaa
2. júl 2022

@mia2906 len nie urgent...toto naozaj ni eje stav na urgent....ale môžeš si zavolať a pohotovosť a oni ti aj po telefone poradia čo si na to máš dávať.....ono takto to niekomu zapúcha aj po poštípaní komárom...

mia2906
autor
2. júl 2022

@mogaa oki nepôjdem tam 😁 ja mávam dosť opuchy aj po uštipnutí komárom.

mogaa
2. júl 2022

@mia2906 neboj do pondelka to prejde....

pribinak
2. júl 2022

@mia2906 adrenalínovú injekciu dávajú keď sa človek začne dusiť. Toto fakt nie je na adrenalínovú injekciu

derdia
2. júl 2022

@mia2906 este bytak zaujimalo ci si tuVCU videla v akcii... Lebo to mohla byt aj muchnicka ta robi takuto ranu

mia2906
autor
2. júl 2022

@akvi fuu byť vcelar, asi som zahalená v skafandri pri nich😁 poobede sa plánujeme ist kupat k jazeru tak snáď sa to zlepší, nebudem veľa chodiť 😁

martul
2. júl 2022

@mia2906 mala som toto isté asi 2 týždne dozadu. Netreba pohotovosť povedia ti to isté čo už robíš aj sama. Obklady, odťahová masť, fenistil a nenamahat nohu to je dôležité. Teraz sú ešte aj horúčavy tie to spomaluju. Za 3 dní to odpuchlo ostala len bodka a červený fľak aj ten už bledne ako pozerám.

jaskolka
2. júl 2022

Nešla by som. To, čo robíš, je všetko fajn, je to lokálna alergicka reakcia, odozneje sama.
Na urgent jedine keby sa ti zle dýcha, celkovo by si mala pocit na omdlenie, slabosť a podobne.

deti95060810
2. júl 2022

nešla... s opuchom nohy isto nie..

reenie
2. júl 2022

@mia2906 skús Betadin, ja mávam pri uštipnutí také mega opuchy, všetko, čo píšes mi nepomáha, iba chladenie a ten betadin

sisasen
2. júl 2022

@mia2906 voda tomu urobi dobre ale na slnku moc nebud.... len rataj ze ti to zopar dni bude trvat, treba mat nohu skor v urovni zadku / nespustenu nadol zo stolicky/ a par dni si davaj kombinovane tie lieky od alergie. Lekara na to nepotrebujes, s miznucim opuchom sa bude stracat aj preteplenie, svrbenie a zacervenanie v mieste ustipnutia. A na dovolenku si samozrejme vezmi tie lieky so sebou. Toto je bezna reakcia na ustipnutie osou a vcelou