Ísť či neísť na vyšetrenie na Kramároch?

8. mar 2020

Ahojte maminy, až do dnes som bola v kľude z koronavirusu, ale dnes ma chytila naozajstná panika, tento týždeň mám ísť na pravidelnú kontrolu na Kramare, som tam monitorovana roky. A normalne teraz zvažujem, ci ísť, alebo nie. Nebojím sa ani tak Kramárov, ale skôr cestovania na ne, mhd, vlak, bus. A keď vidím tie opatrenia, ze zatvárajú školy, chytá ma hrôza. Išli by ste? Ci radšej to odložiť... 🤔

cammille
8. mar 2020

Podla toho, o co ide. Ale ak o nic akutne, urcite by som odlozila.

veronikavaneska
9. mar 2020

Nema sa chodit k lekarom vobec !!! ak nieco vazne zavolaj a oni ta usmernia.

kittyna5
9. mar 2020

Ja mám ísť zajtra na poradňu na Antolskej a tiež zvažujem či ísť, ale skôr som rozhodnutá že nie

autor
9. mar 2020

@veronikavaneska k lekárom nemajú chodiť tí, ktorí majú podozrenie na koronu, ci? Ale jasne, zbytočne sa tam nezdrziavat, lebo niektorí sú naozaj nezodpovedni... Ako teraz ten medializovany prípad, prisli z Talianska a sup na pohotovosť, medzi ľudí, omg

autor
9. mar 2020

Chodím tam už desiatky rokov, nie je to akútne, ale treba to sledovať, najbližší termín mi dajú určite o tri mesiace, je tam plno, myslite, ze sa sa dovtedy situácia upokojí?? Podla mňa to bude ešte horšie, fakt toto je zradna situácia :(

veronikavaneska
9. mar 2020

Nedostali ste sms ???? Nechodit k lekárovi ked len led to je nevyhnutne a ak je podozrienie n koronu tak volat. Ak si zlomite ruku alebo tak tak ist.

zuzanockamt
9. mar 2020

@veronikavaneska normálne sa k Dr. môže...iba ak je podozrenie na coronu, tak nie 🙄

veronikavaneska
9. mar 2020

@zuzanockamt citaj prvu vetu 🤯

zuzanockamt
9. mar 2020

@veronikavaneska čítala som...píšeš, že k lekárom sa nemá chodiť vôbec

autor
9. mar 2020

@zuzanockamt tiež to chápem tak, že ti, co majú podozrenie, nemajú ísť k doktorovi, nie ze nikto, nikde... 🤔

zuzanockamt
9. mar 2020

jasné, že len tí, čo majú podozrenie...tento týždeň ide syn normálne k zubárovi a s mladším sme objednaní na poradňu

veronikavaneska
9. mar 2020

Nema sa chodit nikde aby sa to nesirilo len co je nutne a teda aj k lekárovi len ked to je nutne. A ak je podozrienie máš volať a oni pridu aby sa to nesirilo.

veronikavaneska
9. mar 2020

@zuzanockamt poradne sú zatvorené... Nechapem takyto pristup vrrr vsak co nech to maju vsetci 😵

zuzanockamt
9. mar 2020

@veronikavaneska nie sú...my ideme normálne k Dr

veronikavaneska
9. mar 2020

@zuzanockamt pisali tu maminku ze neni su otvorene a ani neockuju...kvoli korone a chripke... A volali ste si lekarke ci mate prist? Ci ate boli dohodnute pred tymto vsetkym...

zuzanockamt
9. mar 2020

@veronikavaneska maminky vedia určite viac ako lekárka 🙄🙄🙄 volala, normálne funguje všetko, máme prísť...žiadna panika

ysseba
9. mar 2020

No napríklad ja som mala ísť 16teho so synom na ORL, sama lekárka mi písala SMS, že všetky vyšetrenia až do 20.3. rušia. A tiež ja som mala ísť ku dvom lekárom, tiež to ruším. Nie je to žiadny urgent, ak budem vyšetrená za pár mesiacom, nič sa nedeje. Syn detto. Takže áno - na tvojom mieste by som si vyšetrenie odložila a ak potrebuješ lieky, využila erecept. Veď napokon o tom sú aj tie SMS čo sme všetci dostali z MZSR. Keď nemusíme, tak nechodiť k dr, lieky elektronicky a kto má podozrenie na koronu, tak má lekárovi volať a nechodiť tam osobne. Inak keď niekto nevie pochopiť obsah dvoch jednoduchých SMS, tak potom mám obavy ako pochopia karanténe ak k tomu dôjde 😨

zuzanockamt
9. mar 2020

@ysseba mne volali z recepcie zo zubnej kliniky, kde je syn objednaný, že či dnes prídeme...normálne fungujú...nič nerušia...to isté pediatrička

miriam11
9. mar 2020

Odlož to. Chod v lete, vtedy by vplyvom teplého počasia mal byť výskyt vírusu znížený.

cammille
9. mar 2020

@veronikavaneska to pisala jedna mamicka o jednej konkretnej lekarke. Nemozes to brat tak, ze to plati na vsetky. Zubari, ocni lekari, kozni lekari atd, normalne zatial funguju a na nich sa ta smska nevztahuje. To plati na navstevy obvodnych ci pohotovosti v pripade podozrenia na koronavirus.
A ja osobne mam termin u zubara buduci tyzden a rusim ho, nepojdem. Pocka to, nebudem riskovat.

autor
9. mar 2020

@ysseba nejdem nikam, ďakujem, vidím že v BA sa to začalo šíriť rýchlym tempom :(

ysseba
9. mar 2020

@zuzanockamt Neviem no... Pokyn "zhora" (teda z ministerstva) je jasný. Už ako sa k tomu postavia lekári a pacienti je už na nich. Hovorím, mne tá dr. z ORL sama písala a zrušila vyšetrenie. Verím tomu, že všetci robia podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. I keď potom si človek prečíta, že jeden zatajil pred lekárom to, druhý si vymyslel hento, potom že lekár odmietol spraviť niekomu testy, lebo sa mu nechce prezliekať do ochranného odevu, pričom pacient mal cestovateľskú anamnézu... Potom začínam pochybovať o tom, že konáme podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Ja som z Bratislavy kde to tu už máme, možno ak si z iného mesta, ktoré je (teoreticky) nerizikové, tak možno inak k tomu pristupujú. I keď ruku na srdce... Čo sa zubárov týka... tí za tie prachy pacientov nezrušia asi ani keby bola epidémia lepry 🙈

zuzanockamt
9. mar 2020

@ysseba my sme dosť ďaleko od BA a stomatologické ošetrenie je nutné 😉

ysseba
9. mar 2020

@zuzanockamt Tak asi je to aj kvôli tomu 😉

veronikavaneska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
9. mar 2020

@veronikavaneska nemyslím si...od rizikovej oblasti sme vzdialení dostatočne

veronikavaneska
9. mar 2020

@zuzanockamt tak to mate vyhodu ale aj napriek tomu ze to u vas nepotvrdili neznamena to ze to u vas nieje...

zuzanockamt
9. mar 2020

@veronikavaneska je to možné...dodržiavame zásady hygieny, ale nejdem sa teraz barikádovať a robiť zásoby...zatiaľ všetko funguje, aj školy úplne normálne

queen_mary
9. mar 2020

@veronikavaneska spravne si to napisala. Pre korona virus (aktuapnu epidemiu) nechodte k lekarovi, ak to nie je nutne. Napriklad: preventivna prehliadka u zubara, prevebtivna prehliadka... ak si ides pre lieky, len si zavolaj, a daju ti e-recept. V pripade, ak mas podozrenie na koronu, volaj.

queen_mary
9. mar 2020

@zuzanockamt no. A intraky v ba zavreli. Studenti isli donov, mozno aj k vam 🙂