Jazva na tvári po odstránení znamienka

jelcamt
26. feb 2009

O tyzden ma caka chirurg. odstranenie znamienka na tvari, konkr. hned vedla nosa, uplne vsetkym na ociach. mate neikto taketo viditelne miesto uz po zakroku? ako to vyzera? ja ma uz jednu jazvu po takomto zakroku pri uchu, vyzera to dost napadne a skaredo, ale tam to zakryju vlasy, tak som to neriesila, len neviem ako budem ci nebudem vyzerat ako pejrak, ked budem mat taky isty sram pri nose. lekar mi tvrdi ze ked to budem poctivo natierat a masirovat bude to v pohode, ze sa nerobi ziadny iny postup pri vyberani znamienka s tvare v porovnani napr. s chrbtom, max. sa pouzije tensia nit na sitie. neviem ci si zvyknem na takuto jazvu. napiste ak mate skusenost. dakujem

sipcek
26. feb 2009

ahoj,ja som si dala odstranit hned pod nosom,mne to ani nevidno.Jasne,ze som vyzerala ako pako s leukoplastom pod nosom,strhla som si to potom,lebo mi to hnisalo.Mala som 3 stehy a po tyzdni mi ich odstranili.Nikde inde nemam taku peknu jazvu ako tam.Musela som si dat odstranit 6 znamienok,otec mal rakovinu koze,tak ako prevenciu.

jaja0110
26. feb 2009

Jelca tak mne vyberali znamienko na chirurgii v Martine (neviem ci si z MT ked mas za nickom MT, to len tak tipujem) znamienko som mala pri nose teda v ocnom kutiku, dost velke a teraz uz po tom nemam ani stopy, iba kto o tom vie, vidi tu jazvicku inak je to minimalne vidno...zalezi to podla mna od toho kto ra bude robit, lebo da sa to aj odflaknut na pejraka ale ak si da niekto zalezat tak mozes byt este aj modelka... 😉

jelcamt
autor
26. feb 2009

dakujem, jaja, som z mt, len nejdem na chirirgiu, idem do heliosu, lebo na chirurgiu mi presne pred rokom jeden vyber znamienka pohnojili, a presna za tym uchom co som pisala, a zacalo mi v tym jazvach po stychoch opat rast, tak uz som tam radsej nesla, nejako som stratila doveru, a sla som do toho heliosu, mam tam teraz vacsiu jazvu, lebo to museli vybrat viac, ale stehy tam ma 3, a tak na tri stehy to vidi dr. aj pri tom nose, po akej dlhej dobe to zacalo vyzerat tak normalnejsie? predpokladam ze pri opaleni kedze je to na tvari, to bude vzdy bledsie miesto, vsak?

roasha
26. feb 2009

zalezi od sikovnosti plast.chirurga,ja mam vyberane na brade je to uz mozno aj 12r,a nic nevidiet./uplne jemnulinka jazvicka,nic vyrazne/ 😉
myslim,ze uz tu je takato tema. 🙂

susik77
26. feb 2009

jelcamt: ak to znamienko je na 100% benigne-nezhubne-tak si to daj urobit laserom. Ja som si dala odstr. laserom na cele min. rok v novembri a za 2-3 tyzdne po nom nebolo ani stopy 😉 ale musi ti to vysetrit odbornik-dermatolog, prip. onkolog.

cuchre
26. feb 2009

podla man zalezi, ci sa tam koza namaha a natahuje. mne vyberali 3, na ramene len slaba jazva, na bruchu skoro vybrali stehy a sa to otvorilo, tak velka a na slabinach ju ani nevidno (tam sa koza tak nenatahuje). kolegyni vybrali na tvari, normalny chirurg, nie plastik a nevidno to...neboj, bude fajn 🙂

dari226
26. feb 2009

ja som vedla nosa mala velmivelke ked som bola tehotna to narastlo a potom aj na hrudi vo vystrihu ibidve my vvyberali bez inekcie kedze som kojila pinzetou nadvihol a odpstrihol alebo odrezal neviem potom som si musela davat masticku sit netrebalo nic myslim oni vobec nesili len na tvary to velmi krvacalo ale na tvary my vobec nic nevydno akurat vo vystriho ale lepsie ako naopak a lepsie ako velek znamienko v kazdom pripade nebabrat a neskrabat chrastu sama odpadne

bibinka
26. feb 2009

jelcamt- všetko závisí od toho ako sa ti hoja rany a celkovo ak aj máš jazvy nejaké nepekne zhojené, tak by som si to na tvári robiť nedala,pokiaľ ti to až tak nevadí.

ja som si tiež dala v heliose vybrať celkovo tri znamienka, a všetky dopadli tak, že som mala krvavočervenú širokú jazvu celý rok a presne po roku mi to zbledlo. ale mne sa celkovo zle hoja jazvy a tvorí sa mi kalusové tkanivo.

deborah1
27. feb 2009

Ja som si dala vybrať znamienko na brade asi pred 10-timi rokmi-v Blave na Kramároch,neviem ako to robili,ale asi veľmi šetrne,lebo mi žiadnu jazvu nie je vidieť.No a asi pred 2 rokmi mi u nás na chirurgii vybrali 2 na chrbte a 1 na bruchu,a to mi asi nejak hlbšie vyrezali,lebo tam mám jazvy,ale na týchto miestach mi nevadia.

hasleerka
27. feb 2009

ja mám vyberané znamienko na líci, bolo dosť rozšírené takže aspoň 5-6stehov ... robil mi to plastický chirurg, trošilinku ju vidieť, ale je to len taký tenký pásik ... no a mne to nejak neprekáža, ja som rada že je vonku a že žijem, lebo už bolo rakovinové

lenadka
27. feb 2009

ja som mala bradavicu na brade na boku-dost namahane miesto, ked sa usmejem alebo rozpravam vzdy sa pohybuje a napriek tomu je to OK, vyberali mi ju v medicentre v B. Bystrici...bolo to 1-2 hotove a jazvycka je minimalna, kazdy kuka ze kde ako ma byt??? Ako bonus ofikli ocinovi ktory ma tam doprevadzal bradavicu na krku-len tak smyk pomaly medzi dverami /mal ju na takej tenkej kozicke-vlasocnici/ zalepili mu to a poslali s mojou na onko vysetrenie. A on chudacik cely zivot dovtedy si ju strazil nech sa mu to nenatrhne a tak...sme sa nasmiali ze to sme mu mohli aj doma 😀 😀 😀
treba si davat pozor a hlavne na jar a v lete tento prvy rok dobre natierat kremom s ochrannymi faktormi-to miestecko bude dost citlive na slniecko, ale to aj dr. po zakroku upozorni a lepit tak ako nakazu, techniku tiez vysvetlia.tak aby sa rana stahovala-neodcerovala... 😉

monitka
27. jún 2009

Ahojte:((....ja mám znamienko priamo na nose:(..v strede:(...je ružovej farby....to mi však nevadí..dá sa to zakryť makeupom...ale ked to aj zakryjem vidno mi jazvu...znamienko nie je zrovnané s kožou ale je vypuklé a to mi vadí:((...myslíte že je možné aby mi ho odstránili tak že sa zbavím aj jazvy?:((( 😢

jenny2009
16. okt 2009

baby, sice som uz pisala na tuto temu, ale neda mi este jedna otazka, mne vyberali znamienko minuly tyzden a teraz to mam take zacervenane,neviem ci je to normalny stav,a le ked sa na to pozriem tak myslim ze mudr si zalezat vobec nedal, tie stehy su hlava nehlava. davam si betadine, no neviem ci cervene znamena ze sa to hoji, alebo naopak, pretoze dnes ho aj nejako citim,co doteraz nebolo.
no jo, tak uz len nech su vysledky dobre,a ako to dopadlo vam?

ivella
16. okt 2009

ja mam odstranene znamienka na tvari laserom a vobe ziadne stopy-uzasne 😀 😀

jenny2009
16. okt 2009

no viem, ze sa to robi laserom, ale u mna to nebolo mozne, musia to posielat na histologiu a to je mozne len chirurgicky ☹

princezna1111
14. jan 2011

ahoojte🙂 sice som uz bola styri krat na odstranovani znamienka ale to bolo na chrbte, na krku, a vo vlasoch....cela by som sa spytat ci neviete aka velka jazva mi ostane ked by som si chcela fat odstranit znamienko tesne nad obocim velmi sa bojim co ked mi bude musiet doktor zajst do toho obocia nechcem vyzerat ako po nehode a ani velka jazvy ba ma nepotesila kedze to je dost na ociach 😒

murko1
1. júl 2012

Ahojte, chcela by som sa opýtať .. mám znamienko na nohe ako obdĺžik a chcela by som ho odstrániť .. keď som bola na kožnom odporúčala mi ísť do Martina, neviete koľko by ma to vyšlo alebo to prepláca poisťovňa? Po odstránení by som to musela mať zaviazané alebo? A neviete či sa musím najprv objednať alebo tam môžem prísť počkať a spravia mi to? ďakujem za každú odpoveď 🙂

murko1
1. júl 2012

@jenny2009

ahoj, chcela by som sa opýtať keď si bola v Martine to normálne ťa poslala kožná alebo? a sstálo ťa to niečo? 🙂 Ďakujem za odpoveď 🙂 inak už je to v pohode? dobre to dopadlo? 🙂

jenny2009
1. júl 2012

@murko1 ahoj

ja som bola v presove nie v martine, dopadlo to super, vobec to nebolelo ani potom ked vyprchala injekcia, mna poslala kozna ked som jej ukazala ze na znamienku sa mi spravili male cierne bodky po tehotenstve nastastie to bolo v poriadku takze pohoda, platila som, 18 euro ale nemala som to platit kedze to nebolo z hladiska estetickeho ale zdravotneho.... ved ak nieco pytaj sa

murko1
1. júl 2012

@jenny2009

zdravím 🙂
dakujem, áno rozumiem, čiže o Martine asi moc nevieš či? 🙂 a objednať si sa musela skôr či len tam čakať? ja mám od narodenia znamienko takého obdlžníkového tvaru na nohe a kožná mi dala odporúčanie že tam mám ísť len sa bojím a nie je to nutné pretože zatiaľ sa mi s tým nič nerobí ale je dosť veľké a ked je leto dosť mi prekáža .. čiže radšej by som bola kebyže je preč 🙂 preto neviem či to budem uhrádzať sama alebo poisťovňa 🙂 a po odstránení to ako prebiehalo?

jenny2009
2. júl 2012

myslim ze som sa objednala najskor, to znamena isla som tam a oni mi dali termin , po vybrati som vazne nemala ziadne problemy len som sa nemohla kupat asi 10 dni, davala na to betadine,a vazne ziadne bolesti, som az nechapala lebo som sa tiez bala predtym
ak ti dala odporucanie kozna tak neplat nic, lebo je to zdravotny problem a nie esteticky

jenny2009
2. júl 2012

@murko1 myslim ze som sa objednala najskor, to znamena isla som tam a oni mi dali termin , po vybrati som vazne nemala ziadne problemy len som sa nemohla kupat asi 10 dni, davala na to betadine,a vazne ziadne bolesti, som az nechapala lebo som sa tiez bala predtym
ak ti dala odporucanie kozna tak neplat nic, lebo je to zdravotny problem a nie esteticky

trish31
3. júl 2012

Ja mam jazvu na tvari po odstraneni,ale neriesim to,make-upom sa da zakryt

palomka
17. nov 2012

2 novembra mi odstranovali velke znamienko za uchom chirurgicky. dost to krvacalo tak musel cievky zlepit laserom. po 1O dnoch mi vybral chirurg 3 stehy ale zistilo sa, ze mi to zacalo trosku hnisat. uz 2x som bola na osetreni (dezinf.+ nejaka mast) a zasa mam ist v utorok. stale to mam mat zalepene. chcem sa opytat ako dlho sa vam to hojilo ked vam to hnisalo, ako dlho sa to lieci kym to presane hnisat? dakujem

palomka
17. nov 2012

nikto?? ☹ ☹ ☹

miskakyska
17. nov 2012

@palomka sa Ti zahojí,neboj sa 😉 mojej dcere dva roky dozadu vybrali za uchom veľke znamieko..ostala jej tam riadna jazva,že vraj sa časom stratí..pochybujem 😖 no ale radšej zdravá,ako krásna 😅

lulia
17. nov 2012

tiez mam na lici asi 4cm a neriesim som zdrava a to je hlavne 🙂

palomka
17. nov 2012

@lulia @miskakyska jazvu neriesim, strie mam asi vsade kde sa da 😅 hlavu som mala rozbitu ako dieta hned vedla oka a cez obocie 😀 a lepsie jazva za uchom ako taky "vypinac" so som mala 😀 😀 😀 😀
len aka je dlha doba toho hojenia, stale to musim mat zalepene a mam velkyyyy leukoplast tam a zasahuje aj na vlasy, tak musim davat sakra poozor ked si ich umyvam, cesem.... som sa tesila, ze mi vyberu stehy a konieeeec 😠

miskakyska
18. nov 2012

@lulia
@palomka 😀 😀 😀 tiež som mala obočie rozbrázdené,,,aj jazvu mám na líci po znamienku...neriešim...malina 😎

upsvr
1. feb 2013

ahoj
som týždeň po odstránení znamienka , tesne pod pravým okom / MUDr. Slobodník - plastický chirurg - jednodňová chirurgia Sliač/ Akurát včera mi vyberali stehy bolo ich 5. Histológiu ešte neviem tak som napätá ale dúf.že to bude ok. 😒 Mám to trošičku zružovatelé ale vôbec mi to nevadí a nikto si nič nevšimne ak to nespomeniem sama. Mám na predpis od kožnej lekárky Dermatix gel - s predpisom stojí 17 centov bez predpisu 45 €!!