Jazvy po akné. Môj názor a názor kozmetičky

simcika
17. máj 2014

Ahojte, rozhodla som sa dať si do poriadku jazvy po akné. Moja kozmetička tvrdí, aby som k nej chodila každé dva týždne kde by mi robila niečo podobné ako chem. píling. A ešte k tomu by som si mala objednať kozemtiku za 150 euro, s tým že ešte potrebujem krém s UV faktorom 50 ( alebo 30). Čiže spolu 200 euro plus sedenia ma vyjdu za skoro tri mesiace 350 euro. Ženy máte nejaké skúsenosti s kozemtičkami a pravidelnými kúrami? Pomáha to? Ja vidím, že to mám krajšie ale nemyslím si, že to musím všetko absolvovať. veď za tie prachy nie je lepšie ísť ku dermatologovi a isť na laserovú aplikáciu? Ide o to, že mam jazvy po akné a aj veľký pigmentový fľak - s ktorým mi aj tak kozmetička neporadí. Ale ak kozemtičke poviem, že to nechcem - myslím si, že ma už nebude chcieť potom zobrať....
Budem rada, ak sa somnou podelíte o skúsenosti s kozemtičkami, s kúrami alebo dermatológmi.
Ďakujem Vám!

dendy1
17. máj 2014

Tak si skus odbehnúť ešte zo dve -tri kozmetičkya kožné lekárky a opýta sa na ich navrhovanú liečbu a predpokladanú cenu za to. Podľa toho sa rozhodni.

ushuaia
17. máj 2014

@simcika ahoj, problemy s akne ci ako ty mas jazvy po akne by som najskor konzultovala s lekarom, ja osobne mam dobru plet, ale mam kamosku co chuda ma tento problem, a ver mi vyskusala vsetko mozne, drahu kozmetiku, laser ci kury od vymyslu sveta...nepomohlo, zabrala jej jedine nejaka silna HAK, aby sa jej v tak nadmernom mnozstve netvorilo akne, to vask tiez nemohla brat donekonecna, ona mala akne aj jazvicky aj na chrbate...bohuzial jazvicky ostali...,ja osobne som mala chem. peeling robeny raz, aby mi stiahlo ,,staru kozu,, som spokojna, ked som prisla na sk mala som svkvelu kozmeticku a vobec nepytala tieto nezmyselne sumy, a to bola v BA, mozno nieco pomoze na zmiernenie problemu, ale ziadna kozmeticka ti nijakou ,,kurou ci kremami,, neodstrani jazvicky...snad som nejako pomohla

sense
17. máj 2014

ja by som to riesila s koznym popr. obehala viacerych a nechali si urobi cenovu ponuku , 300e sa mi zda dost a z toho 150len za kozmetiku. Ja som chodila na osetrenie laserom, cca 10sedeni a viac ako 300e ma to nevyslo, problemu somsa sice uplne nezbavila ael sa to omnoho viac zlepsilo....

simcika
autor
17. máj 2014

kozemticka pracuje v Ba, pouziva Alpha H kozmetiku a teraz Larens kozmetiku. A chce odomna aby som si peptid ( zn, Larens a este ine veci) aplikovala aj doma. Nuz chcem píling sme nestihli, vraj ked je uz leto - a to som uz pocula aj citala, ze to tak je - sa nemoze robit chem píling. Ale ako mi radite tak pojdem ku koznej...Alebo radsej ku deramatologovi?

simcika
autor
17. máj 2014

@sense tak ze rovno ku koznej alebo k dermatologovi, Aj jeden aj druhy pouziva laser?

simcika
autor
17. máj 2014

inak žienky ďakujem za názory.. 🙂

nanip
17. máj 2014

Ahoj. Mne na jazvy po akné pomohla diamantová mikrodermabrázia. Je jemnejšia než chemický peeling. Najskôr som nabehla na 5 sedení každé dva týždne. Potom už raz tak za 1-2 mesiace, ak budeš ešte chcieť. Okrem vyhladenia sa pri tom pleť aj pekne čistí od upchatých pórov. Jedno ošetrenie stojí 25€. Je pravda, že som to dostala ako darčekovú poukážku od mm, ale fakt sa to oplatilo. Dokonca sa pri tom pekne vyhladili aj také prvé jemné vrásky. Neodporúča sa však vykonávať cez letné mesiace, v dôsledku rizika vzniku farebných nerovností pleti. Ak by si sa na to dala, poriadne si ale prezisti, kde ti urobia naozaj diamantovú mikrodermabráziu. Lebo mnohí robia namiesto nej uhlíkovú a tá je vraj o ničom...

simca06022011
17. máj 2014

No ja ti odporucam vyskusat toto: Ku kozmeticke na cistenie pleti a s tym spojene veci by som chodila a skusila by som na tie jazvy BiOil, ak si ho este neskusala... kozmeticka ti tu plet vycisti a da do poriadku, peeling aj tak robieva v cisteni hadam a casom sa ti ta plet obrusy. Ja som sa na toto pytala aj u koznej a povedala mi ze chemicky peeling, mikrodermbrazia.. nic ine nepomoze. S kozmetikou by som pockala... alebo si vybrala taku aka MNE vyhovuje. Iba ak by ti dali napr. nieco na zlikvidovanie pigmenotvych skvrn, ale to ti asi poradi iba lekarka...

simcika
autor
17. máj 2014

tak si teda najdem inu kozmeticku, ktora ma nebude tlacit do kupy tej kozmetiky A opytam sa rovno na du diamantovu mikrodermabráziu u inej kozmeticky, Ide o to, že pokial mam ist na tych 5 sedení - to mi nie je luto vychodit peniaze ( i ked mi nerobila piling, ale s galvanickou zehlickou zehlila . No mikrodermabrazia to tiez nebola 😒) lenze nechapem to, že preco by som si mala kupit, i ked sice nieco super, ked viem , ze ine zeny si nemuseli kupovat peptidum a kadeco ine.

simcika
autor
17. máj 2014

@nanip a aku kozemtiku si teda pouzivala ty? Kozmeticka ta teda nenutila do kupy...?

rebeka11
17. máj 2014

@simcika Pozor na chemicky peeling, ked mas aj citlivu plet, velmi lahko sa ti vytvoria dalsie pigmentove skvrny... je to paradox, ale chemickym peelingom sa odstranuju, ale po case sa vytvoria este viditelnejsie a rozsiria sa aj na ine miesta.. Cize sa dostanes do zacarovaneho kruhu.. Vlastna skusenost ☹ 😒

zita19
17. máj 2014

@simcika kozny lekar je dermatolog.

ushuaia
17. máj 2014

@simcika jednoznacne najskor navsteva kozneho lekara, co sa chem. peelingu tyka - pravda iba v zimnych mesiacoh ako tu bolo spomenute, nadalej si myslim ze procedura zmierni problem ale neodstrani uplne, tiez zalezi v akom rozsahu tie jazvicky mas, pravidelna starostlivost pleti zase prospeje, a na margo kozmeticky...moze ti odporucit ale v ziadnom pripade by ta nemala vyslovene nutit...a plati zasada ze nie vsetko co je ,,drahe a znackove,, je aj dobre...

simcika
autor
17. máj 2014

@zita19 🙂
🙂

nanip
18. máj 2014

@simcika Ja použivam Sebium AKN od Biodermy. Mne táto kozmetika sadla. Rozprávali sme sa aj s kozmetičkou o tom a vravela, že keď mi na pleť sedí, nie je čo riešiť. Jediné na čo ma upozornila bolo to, aby som používala už aj pri tomto jarnom slniečku krém s ochranným faktorom 50, aby sa mi nezačali tvoriť pigmentové škvrny...

simcika
autor
19. máj 2014

@nanip a našla si taký krém s tak vysokým UV? Ja poznam len ten Alpha H, co mi radi kozemticka

epelino
30. júl 2014

Ahojte, ja pouzivam prave tu spominany Larens a nechcem robit reklamu, ale fakt pomaha. a to mam problem s pletou snad od 16 rokov, a teraz mam30.bola som skusit aj u kozmeticky, ktora s touto kozmetikou robi, tak snad pri pravidelnom cisteni u nej sa to zlepsi, pouziva aj ultrazvuk a bioptron lampu.

adika80
10. nov 2015

@epelino prosim ťa, zvažujem kúpiť tu Larens kozmetiku. Čo konkrétne používaš, aké prípravky? dakujem

syzan
20. jan 2016

@nanip ahoj, môžem sa spýtať, kde si si dala robiť diamantovú mikrodermabráziu?

erkoska
6. máj 2016

ahoj, problemy s akne ci ako ty mas jazvy po akne by som najskor konzultovala s lekarom, ja osobne mam dobru plet ale hormony ma kazdy ine..skus si precitat clanok http://rossmann.sk/carovna-mikrodermabrazia/ zaujimy clanok o mikrodermabraziu..mozno ti to pomoze uvidis sama

livia346
10. jún 2018

Ahoj, ja som bola na osetreni specialnym akne pristrojom v kozmetickom salone Lumi v Nitre. Osetrenie som absolvovala asi 5-6 krat a nelutujem. Kozmeticka pouziva asi tri hlavice, ktore akne uplne znicia 🙂 Som spokojna a som rada, ze som sa tohto hnusneho akne konecne zbavila 🙂

nikita001
21. dec 2018

@livia346
Ahoj, chcem sa spýtať, koľko stálo ošetrenie s prístrojom na akné. Ďakujem 🙂