Je kašeľ a problém s prehĺtaním znakom alergie?

dadus_ka
4. máj 2020

Ahojte, moze mat alergia priznaky len kasel a problem s prehltanim? Alebo musim mat aj nadchu a slzenie oči? Mam totiž uz 2,5m problem s kaslom. Suchym. Posielaju ma na imunoalergologiu ale teraz sa tam nedostanem. No nikdy som nebola alergicka.
Moje peiznaky su: Problemy s prehltanim, Niekedy praskanie pri prehltani, Tlaky v hrtane, Vecer pocit sucha v hrdle, Napinavy kasel, Zvuky pri prehltani malych sust tekutiny, Obcas zachripnutie, Citlivost hlasiviek (ked kricim tak je to potom este horsie) mozu byt toto priznaky alergie?

dadus_ka
autor
10. máj 2021

@arabela55 ahoj mne neskor zistili ze som mala covid a mala som dlho potom problemy (long covid ci post covid) aj teraz este obcas ma chyti kasel ale to prehltanie sa dalo dokopy asi po pol roku az. A robili sai aj mandlove kamene co to zhorsovali tak som ich musela vytlacat. Pritom predtym som ich nikdy.v zivote nemala

arabela55
11. máj 2021

@dadus_ka Ďakujem, takže to prehltanie potom prešlo samo aj bez liekov?

arabela55
11. máj 2021

@dadus_ka Lebo hlavne večer mám mám to sucho v hrdle hrozne, a prehltanie☹ asi od novembra , no od testovania čo bolo prvé☹

arabela55
11. máj 2021

@zobaka AHoj , pomohlo Ti niečo na to prehltanie?

dadus_ka
autor
13. máj 2021

@arabela55 neviem aku ucast nabtom mali lieky, tie som mala tiez. Ale akonahle sa prestali robiť tie mandlove kamene tak aj prehltanie sa upravilo.

zobaka
28. máj 2021

@arabela55 nie, dokonca uz sa aj bojim jest, co nie je na skodu takto pred letom :D trosku mi ulavi tabletka na alergiu, je teraz aj sezona, ale na pravo, je to konstantny problem, len v krku mi nic nenasli, tak neviem

arabela55
28. máj 2021

@zobaka tak to mi je ľúto☹ tak ja mám tu tetániu a gastritídu diagnostikovanú tak užívam na tetániu vápnik, horčík , draslík, b6 a na gastritídu helicid, ale moc to nepomáha ale verím že časom niečo pomôže

zobaka
30. máj 2021

@arabela55 mne nasli na gastro, slabsi reflux a tiez zapal zaludka, ale nejak sa mi k tomu nevyjadrili, tu hrcu mam na pravo v krku dole

arabela55
30. máj 2021

@zobaka tak tu hrču ja som mala naľavo dole, to som chodila na rehabilitácie týždeň, elektroliečba, masáže, a cviky na krčnú . Tak ta hrča zmizla vďaka cvičeniu a masážiam, asi bolo lepšie keď som viac cvićila a masáže mala☹ ale teraz horšie tak

1stefi121
10. máj 2022

@gaaaa a nezadusila sa preboha ?

gaaaa
10. máj 2022

@1stefi121 Našťastie nie,ale veľmi som sa bála o ňu keď som videla,že ani najesť ani napiť sa nemohla.

1stefi121
11. máj 2022

@gaaaa a svl čoho to mala so štítnej ? Ja idem 16.6 na štítnu tak som zvedavá ..

gaaaa
11. máj 2022

@1stefi121 Áno zo štítnej to mala.Ona sa 2r.pytala na štítnu a obvodná ju neposlala.A už keď do seba nič nemohla dostať aj na ORL jej napísali,že odporuča vysetrenie štítnej a obvodná neriešila.Potom som ja k nej nabehla a hneď mi dala do ruky výmenný lístok.

1stefi121
29. máj 2022

@gaaaa štítnu mám ok...bola som na usg aj krk mám ok

1stefi121
16. jún 2022

@dadus_ka dobrý deň ja mam.problem z prehĺtanim na nervy áno najesť sa neviem a bojomsa že sa udusim

dadus_ka
autor
16. jún 2022

@1stefi121 ja som to také nemala. Len som cítila ako keby som mala niečo v krku.