Je mi zle po sladkom

mimi5986
10. okt 2018

Ahojte,
chcela by som sa opýtať alebo aspoň nejaký názor. Za poslednú dobu sa mi viackrát stalo že som dostala hnačku, triašku, zbledla som a najmä ten pocit na odpadnutie. Raz som už aj odpadla takto. Opakuje sa mi to, mám pocit že najmä po tom ako som si dala niečo sladké..stalo sa mi to keď som si dala nutelu alebo aj naposledny obyčajne bebe keksy čokoládové. Po chvilí ako som zjedla keksy, kŕče, hnačka a začalo mi byť na odpadnutie..musela som si sadnúť, dať vodu a nejak to predýchať. Neviete čím to môže byť? nikdy som takýto problém nemala..a už som zúfala, bojim sa čo zjest aby sa nič nestalo.

najinka
10. okt 2018

Ked si taka strasne zufala z toho, aj si uz raz odpadla, preco s tym nejdes za doktorom? 🤷🏻‍♀️

mimi5986
autor
10. okt 2018

bola som vtedy ked som odpadla a moja doktorka povedala ze ked som chuda je to bezne,,,

pribinak
10. okt 2018

ja by som chcela aby mi bolo zle po sladkom a prestala ho jest, ale ja milujem fidorky 😉😉

rory267
10. okt 2018

@mimi5986 Treba odber krvi, či nemáš zvýšený cukor /alebo intolerancia na cukor/.

pieces
10. okt 2018

Zrejme hypoglykemia, vyhýbaj sa sladkému

najinka
10. okt 2018

@mimi5986 tak skoc za nou este raz, musi ti nejake vysetrenia spravit

simsalabim
10. okt 2018

@mimi5986 tak to je nejaka divna doktorka. Ja ked som odpadla, absolvovala som seriu vysetreni - odber krvi, neurolog, interne ( srdce - dali mi holter), endokrinologia. A lekarka ma vyhresila, ze sme nevolali sanitku. Trvala by som na vysetreniach!

hennyinnsbruck
10. okt 2018

Urcite nabehni lekarovi a ziadaj vysetrenia ine ti tu neporadime....

.... Mne sa stavalo to, ze ked som '' mala dost '' sladkeho tiez mi ostalo zle ( nic extremne)mala som divnu chut v ustach a bolo mi na zvracanie.. Ale u mna je vse ok od krvi az po cukor....

hennyinnsbruck
10. okt 2018

Ale ked mas hnacky a triasky to vyzera na nejaku intoleranciu? 🤔🤷‍♀️

mimi5986
autor
10. okt 2018

po pravde sama už netusim, moze byt ze je to nejaka potravina..len co? zeby to cokolada robila?

hennyinnsbruck
10. okt 2018

@mimi5986 uuuf ktovie.... Ono by bolo najlepsie - moj nazor - - - kym pojdes lekarovi, si Pisat na Papier po akom jedle ti je zle. Mne to tiez odporucil obvodak Lebo som mavala casto hnacky(nakoniec to bol Stres)

mimi5986
autor
10. okt 2018

o par dni mam ist na gastro tak si to napisem a som zvedava. dakujem za radu. mohlo by to pomoct, aspon zistit ci je to jedlom a ked ano co obmedzit..

hennyinnsbruck
10. okt 2018

@mimi5986 😉😉 daj vediet ako si dopadla

evallu
10. okt 2018

mne tak býva, mám cukrov 2 typu (po tehu) ale nie som chudá.... no ale diabetes nemajú len tučkovia, to som videla na liečení v lubochni, existuje taky glukomer na doma, skus sa popytať v okolí v rodine, či niekto nemá, to sa pichne do prsta len a potom sa to dá odčítať do prístrojčeka, ak najdes tak naj 2 hodiny po jedle sýtom..... aj bude nad 6 a najme nad 15 je zle, a treba liečbu............ a inak išla by som k lekárovi hned, hoc aj obvodnému, nech ti zoberú krv

evitka83
10. okt 2018

@mimi5986 jednoducho nevies stravit jednoduche cukru. Skratka to nejedz, ina liecba nie je 😁. Tiez to mam, nestravim ai cukry, ani laktozu, ani lepok a som tu. nie je to taka tragedia. Jedalnicek si casom prisposobis sama.

caelley
10. okt 2018

Mne sa takto prejavuje helicobacter 🙂 odmalicka sa mi vracia, uz mi ho vyliecili 6 krat... skus ist na gastro

marsella_22
10. okt 2018

Alebo histaminová intolerancia. Kamarátka nemôže čokoládu doteraz.

ruzicka1989
10. okt 2018

suhlasim s prispevkom vyssie, kludne to moze byt histaminova intolerancia

lubik87
10. okt 2018

@simsalabim máš šťastie na doktora ..nás by urobil to isté..nič ..alebo by este z dobrej chvíle odporučil užívať magnézium...

mimi5986
autor
12. okt 2018

Ahojte 🙂 dakujem za rady..bola som a a teda histaminova intolerancia...

mimi5986
autor
12. okt 2018

lekar mi odporucil nizkohistaminovu diety a Daosin..

hennyinnsbruck
12. okt 2018

@mimi5986 super ze sa to vyriesilo😊

pupavocka101
16. okt 2018

@mimi5986 s tou dietkou ti bude lepsie, len dodrziavaj vsetko co treba 🙂

dommie23
11. apr 2019

@mimi5986 a mala si aj nafuknute brucho..?

ladyuu_bug
18. sep 2019

@pieces Uvedomujete si, že to čo ste práve povedali je blbosť? Pri hypoglykemii je cukor v krvi znížený a je nutné ho doplniť.

rakryba
18. sep 2019

Moze to byt histaminova intolerancua

pieces
18. sep 2019

@ladyuu_bug no ja keď jem sladké, tak za nejakú dobu cítim úplnú slabosť až triašku a je mi na odpadnutie, hnačky síce nemám a lekárka mi povedala, že by to mohla byť práve hypoglykémia...

ladyuu_bug
23. sep 2019

Keď vám je takto zlé po sladkom je to hyperglykémia, opačný problém a to je zníženie cukru v krvi je hypoglykémia 🙂.