Je možné počas kojenia otehotnieť?

martina374
23. nov 2014

Ahojte, chcem sa spytať možno pre niekoho banalnu otazku ale zaujima ma či sa počas kojenia da otehotnieť ak menstruacia este od porodu neprisla. Alebo počas kojenia ak už menstruacia zacala. Vdaka.

katkaolejka
23. nov 2014

Ahoj, jasné že dá, ešte ľahšie ako inokedy, keďže hormóny sú počas dojčenia ešte rozhádzané, takže ak ešte neplánuješ druhé, dajte si pozor. Ak chceš byť v pohode a vyhnúť sa padaniu vlasov a slabnutiu nechtov, vyskúšaj GS Mamavit - ja som ho tiež brala a cítila som sa skvele, odporúčam 🙂

jana_eyre
23. nov 2014

pokial kojis a nemas menstruaciu, otehotniet samozrejme mozes - ale je tam mala pravdepodobnost.. pokial uz menstruaciu mas, tak otehotniet mozes tak isto ako keby si nekojila.. kojenie nema s ovulaciou nic..

som zivy priklad - otehotnela som, ked mal syn 11mesiacov a odstavila som ho v 15tich mesiacoch.. 😉

marcelatje
23. nov 2014

Ja ešte stále kojím 😀 😀 😀 😀 😀 😀

siska53
23. nov 2014

@martina374 mnohym sa stalo,ze pocas dojcenia otehu a prvy menzes nedosiel,lebo doslo k otehu..
U mna to mozne nebolo. Az ked som zrusila ci obmedzila dojcenie na 1denne,dosiel i menzes a teda i moznost otehotniet.
Prosto nie je to vylucene.

heni79
23. nov 2014

V oboch prípadoch áno. Dojčenie nie je antikoncepcia. 😉

hedwa
23. nov 2014

pokial kojis a nemas menstruaciu, otehotniet samozrejme mozes ja som ten Pripad 😀 😀 😀

hedwa
23. nov 2014

ja kojim uz obe 🙂)

lulua777
23. nov 2014

kojenie nieje antikoncepcia takze ano mozes 😀

11nika11
24. nov 2014

ako uz baby pisu,veru sa da 🙂

evittam
24. nov 2014

Jasné, že sa dá, ja nechápem ako môže niekto veriť tým kecom, že keď žena kojí neotehotnie. Moja kamarátka tomu verila a zostala nemilo prekvapená, že je tehotná. 🙂
Len si myslím, pokiaľ žena nemá dlhšie menštruáciu, tak je to málo pravdepodobné, nakoľko ak nemá menštruáciu nemá ani ovuláciu....takže len toľko.

emlaju
1. jún 2022

ja som otehotnela 4 mesiace po porode, v case dojcenia a to s dvojickami!!!

nikasmile
1. jún 2022

Môžeš otehotnieť. 🙂

didi2102
1. jún 2022

@martina374 Áno 😄2r výsledok chrape vedľa mňa