Je možné prinavrátiť hydratáciu vlasom?

malcica
13. aug 2015

Je mozne prinavratit hydrataciu vlasom, v ktorych uz neni na dotyk ani kvapka vody? Len presusene seno?

ichbinich
13. aug 2015

skus toto:
http://forums.longhaircommunity.com/showthread....

SMT (Snowymoon's Moisture Treatment)

Ja som toto konkretne neskusala, ale ine rady z toho fora, ktore mi pomohli s vlasmi.

malcica
autor
13. aug 2015

@ichbinich a aky si mala problem?

ichbinich
13. aug 2015

@malcica
Konktretny problem som nemala... Mala som dlhe vlasy, hladala som inspiracie, nasla som toto forum.
A naucilo ma zit s tym, ze moje vlasy su rovne a jemne 😉 😀
Metoda condition-wash-condition a nosenie vlasov vycesane mi skvalitnila vlasy a najma konceky.
Naucila som sa nove ucesy.
Skusila som olej na vlasy a som spokojna. Este pred tym, ako sa oleje dostali do mody a dali sa kupit vsade a na vsetky casti tela 😉 😀
A postupne sa zmenila frekvencia umyvania vlasov, z dva krat za tyzden za jeden krat tyzdenne (samozrejme, podla potreby).
Ak vies po anglicky, urcite tam najdes veeeela rad a tipov. Ceska podobna stranka (ktoru ale nepoznam) je dlouhevlasy, alebo tak podobne.

malcica
autor
13. aug 2015

@ichbinich ja som prveze umyvala vzdy len raz za tyzden, no odkedy mam vlasy v takom dezolatnom stave, kludne by som mohla kazdy den, lebo katastrofa..a toto by som chcela zase dostat do normalu ☹

danik1505
13. aug 2015

@malcica ahoj, ja som take mala- ako slamu a hrozne tvrde.. skusila som hadam vsetko a v stave zufalstva vystriedala hadam vsetky sampony, masky a oleje.. a jediny, ktory mi na to zabral je hnedy od sayossu s keratinom a aj hneda maska sayoss na vlasy.. vyskusaj, ked nepomoze, tak uz neviem.. drzim palce 🙂

danik1505
13. aug 2015

@malcica a este som zabudla- musela som si dat skratit a preriedit vlasy, lebo som mala skoro do pol chrbata a strasne huste .)

malcica
autor
13. aug 2015

@danik1505 a teraz mas normalne? vratila sa im vlhkost? lebo ja som v zivote nikomu take ako mam ja nevidela..presusene a jak vata na dotyk

malcica
autor
13. aug 2015

@danik1505 a po skrateni sa ti dali dokopy? ja uz mam 30 cm dole...mala som po pas..a nenajdem teraz fakt ani len pramienok, co by bol nejaky "vlhky" a makky

romisami
13. aug 2015

ja som od viacerých kamarátiek dostala odporúčanie na hĺbkovú keratínovú hĺbkovú rekonštrukčnú kúru, vraj sú po nej úžasné výsledky. Robia to len v kaderníctvach, ja som zatiaľ neskúšala.
Mna zase trápi padanie vlasov :( ... nemáte nejaké tipy ako to zastaviť? Kúpila som si kapsule GS Eladen, tak uvidíme, a železo - vraj mám nízke ale či to pomôže, ktovie..

malcica
autor
13. aug 2015

@romisami ja ti poradim Forcapil capsule...zazrak..mne po zniceni padali pramene, ale toto mi fakt mega pomohlo..akurat ta kvalita isla dole vodou.. keratin moc nechcem..zazila som kamaratku, ktora dala a po odozneni ucinku boli vlasy este horsie..ja fakt neviem

romisami
13. aug 2015

@malcica ďakujem pekne, tak to vyskúšam, lebo som z toho padania už nešťastná. Hm, tak s tým keratínom teda neviem ☹ A oleje? Napr Mythic oil od Loreal by mohol tie vlásky vyživiť, ja mám s ním dobré skúsenosti, mala som aj šampón a kondicionér.

malcica
autor
13. aug 2015

@romisami ten si davam..ale oni uplne vyschli od korienkov, tak to je slabe

nancya
13. aug 2015

@romisami Ahoj proti padaniu staci uzivat pyridoxin je to vitamin skupiny B. Kupis v lekarni. Uvidis zaberie. 🙂

romisami
13. aug 2015

@nancya dakujem pekne 🙂

romisami
13. aug 2015

@malcica napada mi este kokosovy olej ci by nepomohol a ak nie tak mozno by si sa mohla skusit poradit v kadernictve... Oni poznaju rozne pripravky o ktorych my nevieme. Drzim palce 🙂

danik1505
13. aug 2015

@malcica mam ovela lepsie vlasy.. ale ostali mi len po plecia... avsak konecne sa krasne vlnia a nie su take krepovite a splasnute.. takze ja som spokojna 🙂

malcica
autor
13. aug 2015

@danik1505 a odrasty zdrave?

danik1505
13. aug 2015

@malcica ano, vyzeraju v ovela lepsom stave, ako predtym.. ale trvalo mi to asi dva mesiace, kym sa ukazal takyto vysledok... ostrihat som sa vsak dala asi len pred troma tyzdnami a je to ovela, ovela lepsie.. ja som mala vllasy zlepene ako plst, mala som hrozu z toho, ked som si ich sla umyt a mala som sa ucesat.. teraz, ked si necham posobit tu masku a na dotyk citim, ze su vlasy jemne, rozcesem si vlasy priamo s maskou na hlave a po piatich minutach zmyjem... umyvam 2x do tyzdna, co som predtym robila len raz a bola to chyba, lebo boli suche

malcica
autor
13. aug 2015

@danik1505 no ja uz ich davam dokopy rok a nic...cize lepsie umyvat dvakrat?

danik1505
13. aug 2015

@malcica podla mna urcite, ale aj skratit a zriedit, aby sa prevzdusnili.. no a potom najsst ten pripravok, ktory ti ich zvlhci a zjemni, v mojom pripade som ti uz pisala, co zabralo 😉

malcica
autor
13. aug 2015

@danik1505 velmi pekne dakujem 🙂

mamutka
13. aug 2015

tu sa da najst kopec rad
http://dlouhevlasy.cz/

malcica
autor
13. aug 2015

@mamutka idem na to, dakujem ti! 🙂

mamutka
13. aug 2015

@malcica ja som po info od nich kompletne presla na hennu (mam tmave vlasy, takze OK ) uz nijaku chemiu z obchodu na hlavu nedam ( bezny sampon = samy silikon... ). Dokonca existuju aj mydla na vlasy, tzv.allepske mydlo, ale to je vlastne vavrinovy tuhy olej. To ma svoje specifika, plusy aj minusy, ale vlasy mam po tom super :D

malcica
autor
14. aug 2015

ja uz som uplne zufala...zavidim vam, ze ste si nasli to svoje, co vam dobre robilo..mne sa to po roku nepodarilo ☹ a tie odrasty, jedna velka hroza