Je možné sa predávkovať Euthyroxom?

tinara23
20. aug 2012

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, mám autoimunitné ochorenie štítnej žľazy a beriem euthyrox 50, naposledy som bola na endo vo februáry a hodnoty v poriadku. Zvrat nastal asi pred mesiacom po dvojtýždňovej dovolenke pri mori. Už na konci dovolenky mi bolo nejak divne, strašne ma bolela a točila sa mi hlava, bolo mi na zvracanie. Myslela som si, že zo slnka, Prišli sme domov a točenie hlavy a pocity na zvracanie neprestávali. Jediné čo ma napadlo, tak predávkovanie jódom, keďže som bola pri mori a brala aj euthyrox. Tak som ho vysadila na dva týždne a problém prestal. Postupne som si ho zase nasadila začala 25-tkou a teraz asi štyri dni beriem 50-tku a som tam kde som bola, bolesť hlavy, točenie hlavy a hrča v krku. Mám problém sa dostať ku endokrinologičke, termín mám až 20.9. Mali ste niekto takéto problémy pri braní euthyroxu, prípadne takéto potiaže a boli ste predávkovaní ? Snažím sa vybaviť skorší termín, ale je to tu dosť problém. Ďakujem.

pillinka
20. aug 2012

ahoj, tiez beriem euthyrox, z mojho pohladu je 50-ka velmi nizka davka, aby si sa nou mohla predavkovat aj pri zvysenej konzumacii jodu, mam tu istu diagnozu, jod pri autoimunitnom ochoreni skor skodi ako prospieva, toto ochorenie sa zvykne zhorsit v lete a na jesen, ja ju teraz tiez citim, presne ako taka hrca v krku, zapal sa pravdepodobne zvacsil... dolezite je pravidelne chodit na odbery, aby ti davku mohli popr. zvysit alebo teoreticky aj znizit...

mariakajelova
20. aug 2012

ahoj, ja tiež beriem euthyrox. mala som 50tku, momentálne 25ku. mne predpisovala endokrinologička dlhodobo 50 a mala som kvôli tomu otrasné výsledky, skoro nulovú menštruáciu. znížila mi dávku na 25ku a výsledok bol tiež taký. momentálne neberiem lieky týždeň a cítim sa fajn. mala som dokonca riadnu m.

lenka.s
20. aug 2012

treba kontaktovat endokrinologa, ale popisane priznaky sa pri ochoreniach SZ vyskytuju bezne ... ja pocit krce v krku mavam vzdy 3-4 di pred ms a lekarka mi povedala, ze je to normalne

anjelicek26
20. aug 2012

Preco neberies pol tabletky? Ked sa ti zda davka privysoka?

mummy01
20. aug 2012

Davku musi urcit lekar.Ochorenie stit.zlazy sa moze paradoxne zhorsit pri mori a v teple,telo pri tomto ochoreni horsie znasa horucavy.Ja som sa predavkovala Euthyroxom,ale priznaky su take ako pri zvysenej funkcii-potenie,nervozita,chudnutie,hnacka....Ak mas akutny problem treba to riesit s lekarom,ak mas termin az o mesiac zavolaj a povedz ze je to akutne-musia ta vysetrit.Urcite si svojvolne lieky nevysadzaj,mozes to narobit sarapatu.

ani3012
20. aug 2012

je možné ani nie predávkovanie,ale zlé dávkovanie...malo by sa užívať nalačno ráno cca 1/2 hod. pred jedlom a pravidelne...nie že dva tri dni vynechám a potom pokračujem normálne...sú to výkyvy v hormónoch a treba ísť opatrne v tomto....
ak si sa začala cítiť zle,treba upraviť dávkovanie ale chápem ťa, že lekár ťa nevezme skôr 😝
len tu na nete ti neporadíme...inak mám aj ja niekedy horšie stavy (beriem 100 ) ale potom sa to zlepší...zhoršiť sa to vie aj keď sa zle stravujem-nepravidelne....