Je Pinosol nevhodný pre ženy, ktoré dojčia?

ipwoman
7. nov 2015

Ahojte, chcela by som sa poradit hlavne s mamickami lekarnickami, prip. doktorkami... Mam polrocnu dcerku, ktoru dojcim. Dostala som vsak nejaku nadchu a potrebujem kvapky do nosa. V tehotenstve, aj pri dojceni starsej dcerky som vzdy pouzivala Pinosol, ktory mi vacsinou velmi dobre pomohol. Dnes mi vsak manzel isiel kupit do lekarne novy a lekarnik-farmaceut mu povedal, ze Pinosol sa pri dojceni nemoze, lebo by sa mohlo dietatko udusit! Opytala som sa ho, ci to myslel vazne, lebo ze ho nedam dietatu, ale sebe a on ze ano. Pozerala som pribalovy letak, tam je napisane, ze sa moze aj v tehotenstve, aj pri dojceni,, ani inde som nieco take nenasla, ale zase nerada by som dcerke skodila, tak som teraz na pochybach... Co vy na to?
Dakujem.

zuzik307
7. nov 2015

@ipwoman obavam sa, ze to lekarnik pochopil tak, ze dietatu sa kvapne Pinosol do nosa pri dojceni 😀

seahorse27
7. nov 2015

Blbosť. Ako sa už môže dieta udusit z kvapiek, ktore si ty dáš do nosa?😂 Ved už novorodencovi môžeš kvapkat Nasivin alebo Olynth s najnižšou koncentráciou.

jeennyv
7. nov 2015

@ipwoman Ja tiez si myslim, ze ide o zle pochopenie, pretoze moj dedko mal 2krat mozgovu prihodu, berie nespocetne mnozstvo liekov a ked je prechladeny, tak berie a moze v zasade len pinosol na tie mnozstvo liekov, ziadne ine nosne kvapky, cize ked to na tie diagnozy moze on nemyslim, ze by mal byt problem...vies ako to dnes, nikto uceny z neba nespadol, ale ja ked vidim tych dnesnych lekarnikov mam dost....

bosoriak
7. nov 2015

@seahorse27 Asi tak.

@ipwoman Uznavam, ze keby si si kvapkala do nosa cyankali, asi by to dietatu neprospelo, ale Pinosol, to uz co je? Ved to su len vonne silice, ani ziadna latka ktora posobi na stiahnutie ciev tam nie je. Ak by skutocne hrozilo dietatu udusenie po tom ako uzivas kvapky do nosa, taky liek by mal v pribalovom letaku vyrazne upozornenie.

ipwoman
autor
7. nov 2015

Zevraj manzelovi povedal, ze to ide do mlieka... prosim je tu nejaka lekarnicka, alebo doktorka?

seahorse27
7. nov 2015

@jeennyv ked príde tehotná alebo dojčiaca žena do lekárne, tak jej nič nechcú predať radšej ju nechajú udusit sa pri nádche. Ja som radšej posielala vždy muža do lekárne a zakázala som mu hovoriť, ze chce nieco pre tehotnú.

zuzik307
7. nov 2015

@ipwoman a co ako z tych kvapiek, ktore su na prirodnej baze, by malo prechadzat do mlieka a ublizit dietatu? borovica, mata, eukalyptus? v letaku je napisane, ze je vhodny pre tehotne a dojciace zeny tak by som bola kludna 🙂 lekarnik je zjavne dopleteny...a som lekarka 😉

jeennyv
7. nov 2015

@ipwoman http://www.tvojlekarnik.sk/kategorie/tehotenstv... nasla som clanok, a ze pinosol sa moze, patri medzi bezpecne...dokonca su tam aj tie, ktore nie su pre tehotne vhodne...
@seahorse27 ved to, oni si sami nie su nicim istym, dnes ti malokedy lekarnik poradi, ze odborne a dobre...mne sa to stalo asi minuly rok, ze fakt mi poradil nieco co pomohlo...

bosoriak
7. nov 2015

@ipwoman Ak si na pochybach, zavolaj do nemocnice alebo do nejakej pohotovostnej lekarne. Ale ja som si ista, ze lekarnik to cele zle pochopil. Pinosol sa moze pouzivat ked dojcis, iba sa nesmie podavat detom do 1 roka. Ale priamo im do nosa, nie ze od teba z nosa to prejde do mlieka.. ide len o ten ucinok a formu lieku, kedze su to silice a oleje, vraj to (podla pribaloveho letaku) moze vniknut do dychacich ciest a male dieta sa moze udusit.

P.S. Aj ked ti tu niekto anonymne napise, ze je lekar, nemas si to ako overit. Radsej si zavolaj do nemocnice, ak si chces byt ista.

zita19
7. nov 2015

pinosol su etericke oleje rozpustene v rastlinnom oleji. Nic viac nic menej. Etericke oleje sa sice vstrebavaju do tela, ale urcite neprechadzaju do mlieka v takom mnozstve aby mohli sposobit zadusenie. Pinosol sa nesmie kvapkat novorodencom a dojcatam, lebo by mohlo dojst k aspiracii oleja.
Doslova sa v pribalovom letaku pise Pripravok mozu pouzivat tehotne a dojciace zeny.
http://www.pribalovy-letak.cz/367-pinosol

luslus
7. nov 2015

tak to inu blbost povedal. ja ked som kojila a bola som chora tak jedine to mi v lekarni predali

ipwoman
autor
9. nov 2015

Dakujem vam vsetkym za pomoc, dve lekarky ( detska a neurologicka ) mi povedali, ze Pinosol sa moze, mala nemala ziadnu reakciu, takze to uz viacej neriesim 🙂