Je to otlak alebo bradavica?

11. sep 2022

Ahojte. Minule som si tu pytala raku, co je dobre na zacinajuci otlak, ktory svrbi. Zienky pisali, ze sa im to zda ako bradavica.
Uz mi to stvrdlo a zozltlo. Okolie toho mam zapalene-cervene. Nedostupim na to. Aj pri vylozenej nohe mam mravcenie a bolest v tom. Poradite, ci je to otlak alebo ozaj bradavica?

Zopar otlakov som mala a nikdy som nemala takyto problem s tym.

deti95060810
11. sep 2022

nebude to mozoľ?

autor
11. sep 2022

@deti95060810 to je to iste ako otlak?

deti95060810
11. sep 2022

nie... mozoľ je tak pod kožou...je to také zhrubnutie a neraz sa sfarbí koža do žlta..

luccija
11. sep 2022

S tym k lekarovi ci pedikerke.Nemas tam nieco pichnute?otlak ani bradavica by neboli take cervene.Videla som aj minuli fotku...

autor
11. sep 2022

@luccija nie nie. Nemam tam nic pichnute. Pojdem ku dr s tym radsej

luccija
11. sep 2022

Neviem je to zvlastne, ze to je take cervene

gabika128
11. sep 2022

Otlak, mozol, to je asi jedno, vyzerá to, že tam máš už hnis, išla by som k lekárovi alebo tej pedikerke. Mne sa urobil otlak/ veľký pľuzgier na päte v nemocnici po cisárskom, sestričky mi to tam prepichli a potom sa mi to zapálilo a zahnisalo, bolesť, brnenie, liečila som to mesiac, vytláčala hnis a dávala som si na to dermochlorofil sprej.

autor
11. sep 2022

@gabika128 aj ti dali nejake protizapalove lieky?

autor
11. sep 2022

@gabika128 ja rozmyslam ci neist na pohotovost. Mne sa to uz neda ani vydrzat. Uz sa toho nemozem vobec dotknut a strasne pulzovanie tam mam

gabika128
11. sep 2022

Nie nie nič mi nedali na to, mala som to tiež cele červené okolo, aj horúce, stačilo ten hnis uvoľňovať, striekala som to vždy najskôr takým roztokom na rany a potom tým zeleným sprejom ( pozor, farbí veci)