Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jedla som po žene, ktorá má mononukleózu

basika359
5. apr 2016

chcem sa opytat ... Jedla som po nakazenej s mononukleozou ale jedla som cistou vidlickou je sanca ze by som sa od nej nakazila kedze vsade sa pise ze je to len choroba z bozkavania ? Trochu sa obavam toho ...

iukas
5. apr 2016

pokial viem, mononukleoza sa siri ako kvapockova infekcia, tzn. ak lyzicka nebola umyta, tak ano. ak bola dobre umyta, tak by si sa nemala nakazit. ja som prekonala mononukleozu, do dnes netusim, kde som sa mohla nakazit, nikto okolo mna neochorel, o tom, ze som prekonala mononukleozu som sa dozvedela az z vysledkov krvi par mesiacov po ochoreni..

janinkalc
5. apr 2016

Moja sestra bola na infekcnom kvoli mononukleoze, nejaky cas nato, som ja behala po doktoroch a zistili mi vtedy zvacsenu slezinu a pecen a hned sa ma pytali, ci som neprekonala v blizkej dobe mononukleozu.... jej sa prejavila, bola v nemocnici a mne vobec....

zabka12
5. apr 2016

Mozne to je... Ja som ju prekonala a netusim od koho alebo kde som po nu prisla... Ale uz to nezmenis, takze zostava len dufat, ze si to nedostala😉drzim palce!

titkovamiriam
5. apr 2016

@basika359 ak mas podozrenie a zacala by ti akože angína tak aspon budes vediet že to moze ale aj nemusi byt mononukleoza.Syn ju mal v 17-tich a bol to des jemu ju totiž 3t liecili ako anginu a az potom napadlo lekarku mu zobrat krv-len z odberu sa da zistit :(.

minniepha
5. apr 2016

Mononukleózu väčšina ľudí prekoná ani nevie ako a kedy 🙂 Ja som sa to takisto dozvedela spätne z krvi. A šanca je vždy, to však neznamená, že to u teba musí mať taký silný priebeh

cokololadka
5. apr 2016

Ja som mononukleozu chytila ani neviem od koho. Zrejme v autobuse ked niekto kychol. Nie je to choroba z bozkavania, cize kludne to mozes chytit aj tak ako pises. Ja som bola doma potom 3 mesiace. ☹ ☹ ☹

marcovka1
5. apr 2016

je to infekcne ochorenie ☹

basika359
autor
5. apr 2016

Ja som od nej jedla a sama mi povedala ze to nemam ako chytit kedze som mala cistu vidlicku ona svoju co pouzila zobrala tak nemyslim si ze by som sa nejako nakazila... A keby nieco tak kedy sa to ma prejavovat po kolkych dnoch..mesiacoch?

zabka12
5. apr 2016

@basika359 u mna to bolo ako angina, akurat Atb nezabrali a pridruzili sa zaludocne, naozaj skarede tazkosti... Ale po akej dobe od nakazenia to bolo tak to vazne neetusim😉

basika359
autor
5. apr 2016

Ale myslite ze to chytim ked ona sama mi ponukla ten salat a v podstate mi dala aj cistu vidlicku a svoju vyhodila ? Ona ze to vy mi musel tam naplut alebo co ale ze nehrozi aby som to chytila od nej hentak

janinkalc
5. apr 2016

@basika359 vies co, nestresuj sa zbytocne, mozno sa u teba vobec neprejavi, mozno ano... nepozoruj sa zbytocne, lebo ti bude iba zle, co si to psychicky vsugerujes a nic ti pritom nemusi byt... a za druhe, ked si vedela, ze ma mononukleozu, preco si po nej jedla?...

cuculiatko88
5. apr 2016

Ak si jedla z taniera z ktoreho jedla aj ona tak kludne to mozes dostat,ved jej sliny sa z jej vidlicky mohli dostat do taniera,podla mna...

petra7777
5. apr 2016

@cuculiatko88 presne tak....strkala do toho jedla vidličkou, ktorú oblizovala ☹

livocka21
5. apr 2016

@basika359 bohuzial je to mozne...

ukulela
5. apr 2016

@basika359 nestresuj. ja som mononukleozu prekonala ani neviem ako. co si my tu myslime a co nie, na tom nezalezi ... ty hlavne nestresuj.
druha vec je, ze ked sa tak velmi bojis, na co si jedla, ked si este vedela, ze je chora? (inac neviem - mozno uz nie je ani infekcna - ozaj neviem, treba nastudovat, ked sa tak bojis)

katka1981
5. apr 2016

@basika359, prepac mi otazku, ale ked si vedela, ze je chora, preco si to jedla? Ja by som sa s clovekom, kt. mi povie, ze je chory ani nestretla, lebo mam blbu imunitu, nieto este jest z niekoho taniera. Pozri si na nete aka je inkubacna doba mononukleozy a ak zacnes mat prejavy, tak si ju asi chytila, ale teraz su uplne zbytocne dohady, ci si mohla alebo nemohla dostat. To mas ako s kiahnami, je tam 80 perc. pravdepodobnost a kolko odeti odolava roky, dokonca niektori nemaju kiahne a maju aj vyse 50 rokov. Takze mozes a nemusis sa nakazit.

mircalla
6. apr 2016

@basika359 ano, isteze mozes - hlavne ak vies, ze je chora, tak si nemohla odolat tomu salatu? ti to stalo za to?

basika359
autor
6. apr 2016

Popravde ludia ani neviem preco som ho jedla... Bola som velmi hladna a nic nebolo po ruke ale ked mi ho sama ponukla a aj mi dal cistu vidlicku tak neviem no... Co som videla moc sa v tom salate nehrabala a len napichovala a jedla a mna to napadlo az neskor ze co ak a spytala som sa jej a ona ze jedine ak by mi tam naplula co samozrejme nespravila

Tu začni písať odpoveď...

Odošli