Jednodňová chirurgia operácia žlčníka - cena

romea
11. dec 2021

Rada by som sa opýtala, čo stojí taky Chirurgicky zákrok operácia žlčníka jeho vybratie na jednodňovej chirurgii, aspon približne. Ďakujem

zuzanka.zuzu
11. dec 2021

fuha ja som ani nevedela, že to robia na jednodňovke... mamka sa dávala dokopy 2-3 dni (a samozrejme potom ešte 3 týždne, ale tie 2-3 dni bola úplne oťapená)

mia_von_prag
11. dec 2021

Nájdi si kliniku kam chceš a cenník. Ja žijem v ČR a bolo to v ramci poistenia, nič som neplatila.
Inak operovali ma o 14 hod, o 19hod som prvýkrát vstala na wc, v noci som vstala asi 2 - 3 x.
Ráno o 8 hod som jedla už raňajky - rohlik s maslom a prepustili ma. Bolo to super rýchle. Do týždňa som sa starala o vtedy dvojmesačné dieťa.

romea
autor
11. dec 2021

@mia_von_prag ďakujem práveže tam kam chcem a vlastne teraz počas lockdown kde majú otvorené a robia zákroky nemajú cenník takže preto vyzistuje aby sa vedel pripraviť

makova333
11. dec 2021

@romea mna operovali u milosrdnych. Prisla som rano na 7.00, okolo 10.00 ma operovali (laparoskopicky) a na druhy den som isla domov. Ale bolo to 9 rokov dozadu. A bolo to v ramci poistenia.

romea
autor
11. dec 2021

@makova333 aha v pondelok tam teda zavolám možno mu to aj pre platia

makova333
11. dec 2021

@romea ja nevidim dovod, aby si platila v statnej nemocnici za operaciu zlcnika, ak si platis odvody do ZP. Zlcnik sa, ak je to nekomplikovane robi laparoskopicky a tym padom v jednodnovej chrirurgii. Ja som zvazovala Ruzinov, Kramare aj Milosrdnych a vsade to volo jednodnovka a zadara. Samozrejme, v sukromnej platis, kedze nemaju zmluvy s poistovnami. A teda ja som bola maximalne spokojna u Milosrdnych. Vsetci mili, usptetovi, dokonca kedze moje dieta bolo malicke dohodli sme sa na nastupe nie den vopred, ale v den operacie s tym, ze som prisla nalacno, od polnoci nejest.

romea
autor
11. dec 2021

@makova333 problém je ze v Trnave v nemocke ho nechcú zo operovať kvôli Covidovej situácii, tak preto by, to chcel kľudne aj v nešťastnej, lebo už dva dni zváracia len žlč uz sme rozmýšľali, cze ci si nezavolal zachranku

gabci13
11. dec 2021

@romea Dobrý deň, mne vyberali v júni tohto roku v TT, samozrejme zadarmo, mala to byť jednodňová chirurgia, boli z toho 3 dni keďže som sa zle dostávala z narkozy, tiež som sa nemohla dočkať kedy spustia operacie, v tomto roku som volala vo februári do BA na súkromnu kliniku a vychádzalo do 2000 €. Resp. 1200 € samotný výkon, ale všetko možné okolo toho -zaplatenie vyšetrení, izby...tak nakoniec som pre tu sumu čakala kým sa obnovia bežné operacie

romea
autor
11. dec 2021

@gabci13 len ma to akútne neviem ci takýmto systémom keď stále vracia ledva chodí dovtedy vydrzi

gabci13
11. dec 2021

@romea inak ak má stále problémy, treba ísť do nemocnice a podla stavu, ak bude vážny, tak zopakujú ci je corona alebo nie je
Akútne stavy operujú. Tak mi bolo povedané na chirurgii keď som tam prišla s bolesťami ze som až steny skriabala. Ale keďže som mala stále "priechodne"brucho a nezltla som, tak pichli infúziu od bolesti a domov.

gabci13
11. dec 2021

@romea ja by som na vašom mieste nečakala, treba ísť na pohotovosť, predsa len, lekár vie zhodnotiť ci je stav akútny a treba to bezodkladne riešiť chirurgicky.. radšej 100 x k doktorovi ako neist a zaplatiť za to životom..

romea
autor
11. dec 2021

@gabci13 akurat som predchvilkou volala na, 112tku a prehovorila som ex manžela nech ide, ma odporučili na pohotovosť, cze dr uvidí ci infúzie a nejaké lieky

simca06022011
11. dec 2021

@romea ved ale objednaju ta na termín v štátnej, súkromná to tiež nebude hned riesit. Ja som v sept. dostala termin na február. V štátnej. Ak vtedy bude zla situácia posunú, alebo budem riešiť inde.

romea
autor
11. dec 2021

@gabci13 on totiž sa tam boji ísť, že zomrie v nemocnici, no chlapi ale teda dal sa ukecat

simca06022011
11. dec 2021

Ak ti je zle a mas výrazne bolesti Musis ist k dr. Na urgent alebo chirurgiu. Tam je nutna kontrola, sono, infuzky, dieta, preliecit to... Aj treba vyberie sa hned. Moze mat vážne komplikácie, ak bude doma čakať. Zápal pankreasu a kadeco, ziadna sranda

romea
autor
11. dec 2021

@simca06022011 ano pani na záchrane hovorila, ďakujem ti

makova333
11. dec 2021

@romea okamzite ist na urgent. Operovat ho budu ak je to akutne. NECAKAJ.

lucia0211
25. máj 2023

@mia_von_prag môžem sa opýtať, píšeš že si sa starala o dvojmesačné dieťa,tak ako si to riešila s mliečkom po zákroku? Lebo ja mám ísť tiež na operáciu žlčníka no kojim,tak neviem ako to urobím, keďže by som mohla dostať zápal 🙈

simca06022011
25. máj 2023

@lucia0211 odsavacku si vezmi

mia_von_prag
25. máj 2023

@lucia0211 ja som nekojila, vlastne tych prvých 7 dni po operácii krmil jedine manžel.
Ale riešiť sa to dá. Ak máš dieťa, ktoré zatiaľ len pije mlieko a žiadnu stravu, tak odsať si dopredu a zmraziť. Po narkóze sa niekoľko hodín nemôže kojiť. Takže si len odsajes a vyleješ. Nepamätam si presne tie hodiny, ale lekar ti to vysvetli, určite to zvládnete 👍