Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kapucínka a klasické antibiotiká

Kočík Quinny MooddLieky, bylinky a výživa
akinom0077
26. aug 2019

Moze sa to uzivat sucastne?

akinom0077
autor
26. aug 2019

@akinom0077 / pripadne klasicke antibiotika a oreganovy olej- kapsule?
mam antibitika a chcem nieco okrem probiotik samozrejme s dovodu obavy o mykozu ( dostanem vzdy po 2 tyzdnoch od douzivania)

lenicka1121
27. aug 2019

@akinom0077 ahoj, to by som tiez rada vedela. Ja som síce 3 mesiace po doužívaní antibiotik no podobnú vec riešim. Momentálne mám tinktúru Kapucínka co mi poradili v lekarni. Este mi poradili klasické peroralne tablety Gynimum dual protect. Čo sa týka mykozy ja konkrétne mykozu po antibiotikach nemam, (gynekolog tvrdí, ze mykoza to nie je) no neviem sa zbavit bakterialnej infekcie, ktorú som dostala po doužívaní silnych antibiotik. Klasicke probiotika, ktoré mi ponúkli mi lekarni počas užívania antibiotik samozrejme nepomohli. Tie Gynimum ze obsahujú vaginalne aj črevné kmene, zatiaľ neviem či majú účinok, po 10 dnoch užívania výsledok u gynekológa stále rovnaký.

lenicka1121
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akinom0077
autor
27. aug 2019

@lenicka1121 / ako ja si tiez pocas antibiotika davam lokalne dole Idelyn a peroralne probiotika oboje dlhodobejsie avsak nikdy mi to este nepomohlo tak rozmyslam zacat jedno alebo druhe bud kapucinku alebo oregano ale neviem ci sa to moze

lenicka1121
27. aug 2019

@akinom0077 oregano vôbec nevie aky ma účinok. Mne sadol gel Lactofeel. Ako som už písala Kapucínku mam 2 x denne 20 kvapiek , zatiaľ nemám pocit, že by mi nejako pomohla no zrejme treba dlhšie uzivat. Idelyn som neskúšala nakoľko som nazoru, ze je to len reklama a že v skutocnosti nezaberaju. Mala som 2 x Macmiror globule , Lactofeel aj Rosalgin. Teraz mi gynekolog na úpravu flóry predpisal Gynoflor tak som zvedavá co ako bude po ňom, prvá tableta nestipala

lenicka1121
27. aug 2019

@akinom0077 tento gel si skusala?

akinom0077
autor
27. aug 2019

@lenicka1121 / ano nepomohlo

akinom0077
autor
27. aug 2019

@lenicka1121 @lenicka1121 / rosalgyn mi uplne vyhubil prirodzenu floru v posve po nom vyschnem a stiahnem sa vtedy mi uz nepomoze nic len Gyofor ktory je na predpis. Skusala som Rosalgyn a nasledne Floragyn- nepomohlo. Ono teraz nejde o toze som mala casto mykozy ale to ako predist mykoze po douzivani antibiotik. Nakolko VZDY do dvoch tyznov od douzivania atb VZDY dostanem mykozu
aj napriek tomu ze VZDY sucastne s atb uzivam probitika plusdoposvy lactobacili preto som chcela k tomu pridat nieco navyse a dnes som teda zacala oreganovy olej- kapsule

akinom0077
autor
27. aug 2019

@lenicka1121 / gynoflor zabera Naj ale je na recept

lenicka1121
27. aug 2019

@akinom0077 ten Lactofell zaberie asi ako komu. U mňa to bolo jediné čo ma pri aplikácii nestipalo

lenicka1121
27. aug 2019

@akinom0077 a ten Gynoflor je dobrý? Pomáha? Mne ho gynekológ predpísal minulý týždeň. Ja aktuálne nepociťujem žiadne pálenie ani svrbenie, ani nemám výtok no gynekológ dal aj tak, že by to malo pomôcť no moc tomu zatiaľ neverím, výhoda je, že na predpis sa nehradil v plnej výške. Dnes som bola v lekárni vybrať individualne zarábane capiky, gentamicin, snáď už to konečne pomôže, mali by zabranovat kultivaciu baktérií a ničiť batérie. Sú robene v lekárni bez chémie, prídavných látok. Som zvedavá na účinok. Inak ja mam pri užívaní antibiotík vždy problém, že ma začne preháňať aj keď vždy do seba pcham aj probiotika. Co ma hnevá je koľko peňazí doterajsia liečba stala. Rosalgin mi tiež nepomohol, mala som pocit, že ma po ňom vysušuje. Lactofell to čiastočne napravil po Rosalgine.

lenicka1121
27. aug 2019

@akinom0077 ten Gynoflor zaberá po akej dobe?

lenicka1121
27. aug 2019

@akinom0077 ja som predtým takéto problémy zdravotné nemavala. Až po posledných antibiotikach. Mykozu som mala posledne pred rokom, to som si vtedy kúpila Candistop, po 2 mesiacoch bol pokoj na dosť dlho. Ono teraz rôzne lieky obsahujú kopu blbosti okrem účinnej látky, potom to tak aj vyzerá. Ozaj to oregano by malo mať aké účinky? Nepočula som ešte o ňom.

akinom0077
autor
28. aug 2019

@lenicka1121 / ano gynoflor hodnotim ako Naj so vsetkych cipkov posobiacich na obnovu vag.flory. Ono tazko povedat kedy zaberie, musis vydrzat aspon tych 7 dni si ho davat. Gentamicin nepoznam.... prave to googlim a naslo mi len injekcny roztok🙂

akinom0077
autor
28. aug 2019

@akinom0077 / ano Gynoflor je fajn, kedy zaberie tazko povedat musis proste to balenie douzivat. Prave som googlila Gentamicin ktory si spominala, no naslo mi len injekcny roztok🙂

uhnakova
28. aug 2019

Baby kapucinku treba uzivat ako atb, kazdych 8 hodin, aspon priblizne, inak je ucinok skor preventivny. Okrem kapucinky fajn ucinkuje na bakterie a plesne Citrovital, akurat je fakt dost nechutny, ale par dni sa to da vydrzat.

akinom0077
autor
29. aug 2019

@lenicka1121 / ano Gynoflor je dobry, po akej dobe zaberie... no musis dobrat aspon jedno balenie... Cipky Gentamicin nepoznam, googlila som a naslo mi len injekcny roztok🙂 Rosalgyn vysusuje asi kazdeho pretoze ako aj moj gyn povedal “ vyhubi aj to dobre” treba po nom lactobacily do posvy...

lenicka1121
29. aug 2019

@akinom0077 ono ten gentamicin sa ani bežne nepredáva, je to zložka, ktorá sa pridáva do lieku

lenicka1121
29. aug 2019
lenicka1121
29. aug 2019

@uhnakova ďakujem. Ja tu tinktúru Kapucinka užívam 2 x 20 kvapiek, ráno večer. Ako sa píše na krabičke. V užívaní budem pokračovať aj naďalej

akinom0077
autor
29. aug 2019

@akinom0077 / gynoflor kedy zaberie? treba vyuzivat aspon to jedno balenie... cipky Gentamicin ktore spomibas nepoznam, napis ci pomohli, ked ich googlim nasla som len injekcny roztok pod tym nazvom🙂))

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre