Kapucínka - dávkovanie

andulkaanka
17. dec 2021

Ako užívať kapucinka a načo sa používa

nika_mihoo
17. dec 2021

@andulkaanka syn má sirup strašne často chodil cikať a pomohlo mu to

mima172
17. dec 2021

Ja som užívala tinkturu z kapucínky pri častých zápaloch močáku, je to malý zázrak.

martinastaj
17. dec 2021

@andulkaanka ja aj všetci doma ju používame aj pri bolesti hrdla, je to veľmi účinné prírodné antibiotikum, nedám na ňu dopustiť

dejna_
17. dec 2021

@andulkaanka mne kapucinka pomohla sa zbaviť opakovaných zápalov močových ciest 🙏

mima172
18. dec 2021

@martinastaj Ahoj, prosím ta ako si užívala kapucínku pri bolesti hrdla? Tinkturu, či čaj? Kloktat, či piť? Ďakujem 🙂

martinastaj
23. dec 2021

@mima172 užívame tinktúru z pupeňov, je silnejšia, kupujem v zdravej výžive a dávka je na 1 kg váhy jedna kvapka a to si rozdelíš na dve dávky jednu ráno, jednu podvečer, čiže keď máš 60kg tak 30 kvapiek ráno, 30 poobede, synovi, keď bol menší som dávala na lyžičku s teplým čajom, aby vyprchal alkohol, ja na ňu nedám dopustiť a je výborná aj na močové cesty, syn keď ho začína škrabať v hrdle sám si ju pýta 🙂

mima172
23. dec 2021

@martinastaj Ďakujem. Áno na močové cesty som ju užívala s prestávkami niekoľko rokov, no to použitie na hrdlo ma zaujalo 🙂

andiee212
16. nov 2022

@martinastaj prosím vás máte nejakú konkrétnu z lekárne alebo kontakt na bylinkarku ?

martinastaj
16. nov 2022

@andiee212 kupujem ju v predajni Zdravá výživa, ale ak si budete kupovať, pýtajte kapucínku z pupeňov, je silnejšia, doma ju mám vždy v zásobe 🙂

andiee212
17. nov 2022

@martinastaj ďakujem pekne a beriete ju len pri chorobe alebo aj preventívne ? Naozaj vám pomáha ?

martinastaj
19. nov 2022

@andiee212 kapucínku berieme iba pri chorobe pri tých bežných slabších virózach, alebo keď citim, že niečo na mňa lezie, radila som sa s jednou pani, ktorá aj vyrába tinktúry, tak kapucínku brať iba pri chorobe a preventívne že je veľmi dobrá Echinacea