Kašeľ po Covide-19

alofinka
20. apr 2022

Asi pred dvoma mesiacmi som prekonala covid aj s dcérou 5,5 roka odvtedy kašleme obidve, stále, bola som aj pri detskej doktorke dýchanie ma čisté, dala jej erdomed, nepomohlo, mali sme aj doritricin, nič kašleme

alofinka
autor
20. apr 2022

@alofinka vykašliavame

alofinka
autor
20. apr 2022

Vykasliavame, smrkame, mam pocit ze som samy hlien, fuj

iwesska
20. apr 2022

Treba RTG,ak ste este neboli a najlepsie aj vytery. Ak nezaberaju sirupy,mozete mat nieco na plucach. Mne tak zistili zapal pluc - nebolo nic pocut,aj crp som mala ok,napriek tomu nalez na plucach. Az po vybrati ATB kasel prestal.

julianadrx
20. apr 2022

Ahoj, sme v takej istej situácii, moja dcérka 6,5 ročná stále kašle, hlavne v noci ju dusí, covid samotný (vo februári) obom deťom vyvolal laryngitídu, čiže antibiotiká brali, potom som dcérke dávala stoptusin a nepomohlo, bral jej doktor stery, všetko v poriadku, dýchanie čisté, no stále kašle, tak jej dal teraz augmentin a trifed sirup, vraj vyskúšame a ak nepomôže tak nasledujú krvné vyšetrenia. Synčekovi 4r. tiež augmentin a flavamed dal. Ja som mala covid 2x, prvý bol hrozný ledva som dýchala, nevládala som chodiť a tento druhý kedže boli deti choré neviem ako som zvládla no odvtedy ma často hrdlo bolí... :-/ doritricín mám aj teraz... držím palce vám aj nám nech to už prejde

lenuska9999
20. apr 2022

@alofinka pýtajte sa určite na odbornejsie vysetrenie k plucnej keď vás lekárka neposlala sama. Ja som po covide mala také pichanie rôzne v pľúcach, urobili RTG , spirometriu, odbery atď.. ja stále hovorím, že radšej si obehat takéto vyšetrenia ako keď obvodná lekárka bez vyšetrení predpisuje lieky jedne za druhými a nezaberaju

kuki13
20. apr 2022

@alofinka to iste, ja aj 4 rocny syn mesiac po, vykasliavame a smrkame, zlepsuje sa to len velmi, velmi, pomaly

nevenka
20. apr 2022

@alofinka my sme 3 tyzdne po covide, teda dcerka a ja 2 tyzdne. Este sme sa nestihli doliecit a uz doniesla dcerq zo skolky daky dalsi virus. Kasleme priserne obe, synovi sa vyhodil ekzem a zacal aj on mat horucky do 40, najmladsi zatial dobre a manzel s bolavym hrdlom a hlienmi strasnymi, on je astmatik. My dve s dcerou sme take laryngo typy, hrozne kasle mavame. No som zvedava, ako skoncime, nakoniec tie ATB asi budeme mat obe...☹...ze vraj soplik 😔

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jurka2907
21. apr 2022

Ja aj det mame podobný problém, coviD som mala 8.3. Dodnes neskutočný kašeľ, hlavne doobeda. Hlieny nonstop, už mi je to nepríjemné. Minulý týždeň mi brali ster z hrdla mam streptokoka skupiny B.
Akurat si idem pre Atb, neviem ci mi môže toto spôsobovať, bo iné príznaky okrem kaslu, hlienov nemám. Len unavu😊