Kazia sa mi zuby. Neviete mi niektorá poradiť prečo?

marianca
13. aug 2009

Baby, mám taký problém a dúfam , že nie som sama. Odkedy som otehotnela, následne porodila a teraz plne kojím polročného syna, začali sa mi neskutočne kaziť zuby. 😢 Neviem či je tým kojením alebo čo. Stále si ich umývam a začínajú sa mi aj lámať. Neviete mi niektorá poradiť? Prosím!!!

mikalove
13. aug 2009

ja mám to isté ,už sa mi zlomili dva,chvála... vzadu 😖

saska.t
13. aug 2009

m

marianca
autor
13. aug 2009

Aj mne vzadu, ale bojím sa, aby to neokračovalo aj dopredu. Len chodím jak .....k zubárovi. Bojím sa aj do niečoho zakusnúť. Sú na to nejaké vitamíny?

jabber
13. aug 2009

marianca - podle mě se ti ty zuby odvápňují, takže vápník 😉

marianca
autor
13. aug 2009

Hm, až na to že ja nejak mliečne výrobky nemusím 😨

jabber
13. aug 2009

No vidíš, tak to bude asi tím 😅 tak si můžeš kupovat aspoň vápník v tabletách nebo šumivý 😉

saska.t
13. aug 2009

jej akosi sa vymazala moja odpoved 😅

marianca je to normalna vec bohuzial tiez som o par prisla ale po odstaveni sa to popravilo, zrejme je to odvapnenim 😅

mikalove
13. aug 2009

aj ja dlho tablety,že by sa mi polepšilo... ☹

jabber
13. aug 2009

no ono je to složitější - pro vstřebávání vápníku je důležitý ještě vitamín D a hořčík

marianca
autor
13. aug 2009

aha jabber a to znamená čo?

mikalove
13. aug 2009

že treba dokupiť aj to ,alebo zaradiť do jedalnička,čo to obsahuje

jabber
13. aug 2009

jak píše mikalove - mít ještě dostatek D a hořčíku. Jinak tělo ten vápník prostě nevyužije

marianca
autor
13. aug 2009

No dobre, kašlem už na zuby. Zajtra behnem do lekárne a uvidíme. Ale baby z Čiech mám dotaz. Je to síce mimo témy, ale aj tak.Chceli by sme ísť v nedeľu do ZOO do Čiech. Kde je dobre? A aká ZOO je v Hodoníne?

peroli
13. aug 2009

já jsem z Brna a naše zoo je sice do kopce ale je celkem hezká (dá se vyjet i vláčkem 😉 )... říká se ale, že nej zoo je u Olomouce na Svatém kopečku - vlastní zkušenost ti neřeknu, ještě jsem tam nebyla 🤐
není špatná ani zoo ve vyškově kde máš v ceně i dinopark 😉

jabber
14. aug 2009

Já bych ti poradila Dvůr Králové nebo pražskou, ale to máte na jeden den ze Slovenska už trošku z ruky 😅 🙂 Mrkni do 'Kam s dětmi' - tam určitě nějaké tipy najdeš 😉

ygreen
14. aug 2009

marianca - ty vitamíny si nech ale přesně doporučit, aby bylo jasné, kolik a čeho, aby to mělo účinek. Každopádně zubař by to řešil i trochu jinak. Například můžeš dostat na zuby takový "povlak" který ti ochrání zuby - takovou průhlednou pryskyřici, či co to je. Já jdu na to v září na jeden zub, páč se mi jakoby z povrchu drolí. potom si myslím, že existují přípravky s vápníkem přímo na zuby. Každopádně není nad konzultaci se špičkovým zubařem, co má přehled o novinkách.

zrovna teď holky řešili že v zoo je teď děsný množství vos 😝

esme
14. aug 2009

Urcite si kup elmex gelee, myslim, ze zubar tiez spomenie nieco podobne 🙂

marianca
autor
14. aug 2009

Ja sa asi skúsim poradiť v lekárni, tam mi snáď budú vedieť poradiť, samozrejme s ohľadom na to , že kojím. Dúfam, že to pomôže. A o tom povlaku na zuby som ešte nepočula. Skúsim sa spýtať. V septembri som objednaná, tak uvidím. Ale díky moc ygreen. Každá rada dobrá.

marianca
autor
14. aug 2009

Vďaka esme, o chvíľu idem do lekárne, tak sa na to spýtam 😉

jabber
14. aug 2009

marianca - tak co ti poradili?
Konzultace se zubařem by určitě byla úplně nejlepší a čím dřív tím líp 😉 Akorát tě možná trošku vykostí, žes tam během těhotenství nebyla na prohlídce 😅 🙂

jabber
14. aug 2009

zuby - pohroma huby 🤐 😀 tak tak.

bobulle
14. aug 2009

Marinca, mimo téma, ale super ZOO je u nás, kousek od Zlína... ZOO Lešná... mrkni na net... a je to kousek od slov. hranic 😉

janette4
14. aug 2009

ja som mala zuby na figu už pred tehotenstvom a od kedy som ostala tehotná,je to hrôza, v jednom kuse sa mi kazia a zápal ďasien mám asi každý mesiac ☹

k tej ZOO-Zlín.Lešná je ozaj super,bola som tam asi pred 3rokmi a tento mesiac ideme zas.

barborka27
7. jan 2011

Ahojte.....viete mi niekto povedat,ako to je pocas tehotenstva so zubami,lepsie povedane s INJEKCIOU proti bolesti,mam totiz v hroznom stave zuby,som asi v 5 tyzdni a az moje tehotenstvo ma dokopalo k tomu,aby som isla k zubarovi,inac by som zo strachu bohuzial dalej kaslala na to.Takze v pondelok ma to caka,ale je tu jeden veeeelky probleeeem-brutalne sa bojim,ja si budem pytat injekciu asi aj pri slovach dobry den.....tak viete mi poradit,ci mi mozu dat injekciu,aj ked som tehotna?,lebo inac si asi necham vypadat zuby,hrozne ma vrtanie totiz boliiiiii.....

mamkamarketa
7. jan 2011

@barborka27 ahoj. me vrtali asi ve 22tt a v klidu mi dali injekci 😉

paolin
7. jan 2011

@barborka27 dělali mi korunku cca 2 měsíce před porodem a taky injekce v poho 🙂

barborka27
7. jan 2011

@makamarketa
@paolin jeeeeeeeeeeeeeeeej....tak dufam,ze aj mne sa postasti ta injekcia,lebo uz som aj pocula,ze ju nedali tehotnej....dakujem....aspon o nieco lahsie sa mi dnes bude spat 😀

berenika39
7. jan 2011

@barborka27 neboj, dají ti injekci, je to jen lokální umrtvení, v těhu se řeší horší problémy než zuby...určitě je lepší si to odbýt ted na začátku, pak se ti bude chtít čím dál tím mín. držím palce a pohodové těhu🙂))))

barborka27
7. jan 2011

@berenika39 jeeeeeeeeeeeej.....dakujem.....fakt mam z toho velke obavy,lebo moje zuby su v hroznom stave a asi budem v tej ordinacii aj spavat.....

dajna11
7. jan 2011

@barborka27 mne dali...aj som povedala že som tehu a dal mi...inak si neviem predstaviť akoby mi trhal zub bez nej. mja sestrička mi povedala že počas tehu sa aj operuje a to by bolo bez narkozy?ked treba tak treba...