Kedy dostanem menzes po skončení kojenia?

kralicica
29. apr 2011

Ahojte kočky. Som rok po pôrode. Takmer rok som plne dojčila (konkrétne okolo 11 mesiacov). To znamená, že už skoro 2 roky som nemala menzes (tehotenstvo plus dojčenie). Dojčiť som prestala pred 2 mesiacmi a menzes stále nikde. Je to normálne? Dokedy mám čakať a kedy z toho začať robiť "problém"? Mám ísť pre istotu na gynekológiu? Naposledy som bola po šestonedelí... 😒

dahra
29. apr 2011

Tak a teraz sa vo mne prebudila neskutocna zavist ☹ 😀. Co by som dala za to, keby to bol byval aj moj pripad.
V podstate na kontrolu mozes ist opat. Ved uz presiel takmer rok, lekar ta pozrie, poradi.

atrami
29. apr 2011

Ja som odstavila minulý rok v apríli a menzes som dostala o 2 mesiace. Na kontrolu pokojne možeš ísť, malý má rok, takže v rámci ročnej preventívnej sa ho spýtaj.

stvura
29. apr 2011

u kazdeho je to inak, ja by som v tom problem nevidela. Ja som dostala pri prvom dietati asi v jeho 9tom mesiaci a stale som dojcila a dojcim. Ked sa telo uplne prisposobi tak dostanes menzes. Je to ako z mlieckom, jedna ho ma este rok po odstaveni dietatka, druha do tyzdna nie. Ale na prehliadku kludne chod, urcite neuskodi.

annie13
29. apr 2011

moja teta po druhom porode uz nikdy menstruaciu nedostala, ja som nemala 3 roky tehotna-kojenie-znova tehotna teraz som dokojila a menstruaciu som uz mala

vefi89
29. apr 2011

ja som kojila rok a menzes som dostala, keď mal malý 10 mesiacov 😉

njonja
29. apr 2011

prepac, ze sa tak pytam - ale co ma menzes spojene s kojenim? Ja som kojila 13 mesiacov a menzes som dostala hned po sestonedeli....

estterka
29. apr 2011

@njonja vela zaleti od toho,ako casto zena koji,ci koji na poziadanie,dalej ci dieta pozna dudel a flasu,spanie v spolocnej posteli to tiez ovplyvnuje- teda ak hovorime o navrate plodnosti.

bobocka
30. apr 2011

ja som dostala ked mal moj syncek 5 mesiacov.teraz ma rok a pol a kojime sa stale 🙂 je to velmi individualne.na tvojom mieste by som sla k doktorovi sa opytat,ze ci je vsetko ok.mozno je tam nejaky prijemnejsi dovod preco menzes este neprisiel 😉

katy1979
30. apr 2011

@estterka ja mam obe deti plne kojene, ked boli maly pricucnute kazde hodinu ci dve bez dudla bez flase spavame v jednej posteli a v oboch pripadoch dosla hned po siestich tyzdnoch od porodu. takze zavidim babam ktore rok nevedia co to je.

matula321
30. apr 2011

tak pri prvom synovi som mala menzes az po 14 mesiacoch od porodu, bol dojčený dva roky, moj druhy je tiez plne dojceny, ma 5 a pol mesiaca a este som menzes nedostala ...... 😉
podla mna sa Ti menzes pusti kazdu chvilku (ak teda nie si tehu 😉 ), ale aby si si bola naisto, tak chod k lekarke, nech Ta uisti, ze je vsetko ok.

alibernet
30. apr 2011

A nie si tehotna? Povera, ze pocas dojcenia sa neda otehotniet, sa neraz zhmotnila do podoby maleho krikluna.

peepka
30. apr 2011

podla mna by sme mali diskusiu zhrnut. Dostanes, kedy dostanes, kazda zena to ma inak bez zavislosti od kojenia, nanestastie.

juliagregor
30. apr 2011

prvého som kojila 17 mesiacov, menzes po 10 mesiacoch...otehotnela som pošas kojenia a dvojky som kojila 20 mesiacov a menzes prišiel niečo viac ako mesiac po odstavení detí...
ak nie si tehotná, tak kludne počkaj...ono chvíľku trvá, kým sa telo znormalizuje...

jankaxxx
30. apr 2011

ja som kojila rok a mestruaciu som dostala uz po mesiaci☹

andrii
30. apr 2011

ja som kojila dva roky,plne,aj v noci aj cez deň ...svoje dni som dostala až takmer tri mesiace po tom,ako som prestala kojiť. takže som menzes nemala tri roky (tehotenstvo+kojenie) 🙂

endy.m
30. apr 2011

ahojky, tak to bol presne môj problem pri malom. rok som ho kojila, menzes nikde, prestala som menzes nenabehol ani po 2 mesiacoch. išla som k lekarovi, dam mi vyvovlavacku a do 3týždnoch som menzes dostala.

marissenka
4. máj 2011

mne prisla men. hned po 6- teda 5 tt od porodu presne za 28 dni, ako hodinky. a maly bol na cecku zaveseny nonstop! tak som sa tesila, ze budem mat pokoj. lebo pred porodom som mavala bolestivu, ale po porode je sice silnejsia, ale bolest takmer ziadna. 🙂 a odvtedy pravidelne kazdy mesiac. a kojit som prestala, az teraz pred 3tt , maly bude mat rok a pol. 😀

trinka
4. máj 2011

ja som dojčila do deviatich mesiacov a prvý menzes som dostala ked mala Lily rok a to len taky smiešny- take špinenie a potom som normálny dostala vo februári. takže skoro 5 mesiacov od ukončenia kojenia.

nefertiti7
4. máj 2011

Ahoj, je to individualne, ja som menzes nemala 2 roky 2 mesiace, dojcit som skoncila 14.12 a prvy menzes som dostala 14.3. 2011, takze je to u kazdej ine....ale ak nedostanes do 3 mesiacov od dojcenia, sla by som na prehliadku, pre zenu je to velmi nebezpecne....teda ak nie si znovu tehotna.....to ja som si robila aj test 🙂

anjelicek26
4. máj 2011

My sme tri mesiace takmer bez kojenia, dva mesiace to bolo este jedno nocne, teraz je to uz len 2-3x do tyzdna cucnutie, ale mlieko uz nie je, takze ako kojenie to neratam.... menstruacia nikde...uvidime, ako dlho este...

andulla
30. sep 2011

Ja som menzes dostala po 2 rokoch od otehotnenia a stále kojím . Malí má 17 mesiacov.

pimpulienka
30. sep 2011

Ešte stale kojim a menzes mi prišiel tak cca 8 mesiacov po pôrode..

siusinocka
30. sep 2011

nechcem strašiť, ale možno dalších 9 mesiacov + kojenie menzes nepríde... sestra vysadila kojenie a hned bola tehotná... tak preto..

li_la
30. sep 2011

Ja som znova krvácať začala už na konci šestonedelia, čo moja dr. označila už ako menzes, takže menštruujem úplne od začiatku... A tiež som plne kojila... Teraz už ale nie...

@njonja No a menzes má s kojením toľko spoločného, že kojenie je do istej miery "antekoncepcia". Samozrejme, nie úplne spoľahlivá. Ale pokiaľ žena kojí, nie je alebo aspoň vo väčšine prípadov nie je schopná vyprodukovať oplodneniaschopné vajíčko... A teda nemá menzes.

annaopialova
30. sep 2011

ahoj mozes mat menzes a nemusis kazda z nas je ina

zuzka1008
1. okt 2011

ja som plne kojila do1 roka, bez menzesu, po roku kojenia sa objevil a teraz zasa nič, tak uvidím. Sama som zvedava kedy sa mrška zjaví 😖

kattarinab
1. okt 2011

kojila som 9 mesiacov a menzes som dostala 7 mesiacov po pôrode

ivanulka_so
1. okt 2011

ja mam ties sest mesacnu dcerku a menzes som mala po porode asi mesiac ateras stale nic toje moje tretie dieta apri prvom som nemala viac ako rok je to u kazdeho inaksie nebojte sa to nevadi menzes dostanete.

magic08
3. okt 2011

o 4 dni budeme mat 18 mesiacov a ja som stale bez menzesu... ani neivem ci sa z toho tešiť alebo nie... chceli by sme druhe babo, no bez mršky to asi nepojde... 😉

kiwi82
4. okt 2011

ja som pravidelne odsávala do 11 mesiacov, celý cas som nemala menzes, az po dvoch mesiacoch po odstavení som dostala. bol riadny a dost silný a trval dlhsie ako predtým asi 6 dní riadne krvácanie, na ďalší mesiac som dostala na 24.den cyklu znova. tak neviem, či sa mi aj takto skratil cyklus, alebo sa to telo ešte spamatáva a urpaví sa to.