Kedy je hemeroid vhodný na operáciu?

ivetka32
8. sep 2015

Ahojte dievcence mam taky problem nasla som si akoby vyrazku na vchode do analu asik par tyzdnou a bojim sa idem s tym ku gynekologovi mam pocit ze je to hemeroid mate niektora s tym skusenosti?kedy je to uz na operaciu?u mna je to ako vyrazka po holeni a dnes mi sla trosku krv.poznate longovu metodu na odstránenie hemeroidu?robia to aj v poprade ci kde tak najblizsie od popradu?a plati to poistovne alebo kaka je cena?

jankastela
8. sep 2015

Ahoj,myslim,ze to nemas este take vazne,ze by to bolo az na operaciu 🙂 .mne sa to objavilo po porode.a teda to som nevladala chodit a bolesti neskutocne.Poradila by som ti kupit Faktu mast a cipky.A velmi mi pomohol odvar z dubovej kory

katrin21
8. sep 2015

prosim ta nestresuj sa.. ak to mas 1x v zivote a je to taky hrbolcek, ako napr. hrasok, taak kup si cipky FAKTU, alebo mast FAKTU a davaj si to.... navod je tam....
Ja som mala asi 2 mesiace dozadu tiez 1x v zivote asi.. nebolelo ma to , ani nic, len som to citila pri umyvani... mne nepomohol HEMOSTOP ani nic take, robila som aj sedaci kupel v takej zmesi byliniek specialne na hemoroidy, je tam aj dubova kora...z lekarne.. mam pocit. ze to pomohlo trochu, ale nie celkom.. uplne mi pomohli az tie cipky... CElkkovo to trvalo asi 2-3 tyzdne, zo dna na den ti to nezmizne...
ked si davas cipok, najlepsie na noc, tak sa to snaz dnu zatlacit ten uzlik..... a umyvaj sa , kolko sa da, najlepsie po kazdej stolici...
Kolegyna si dala odtranit vnutorne hemoroodiy tou uzlikovou metodou ambulantne, zakrok ju nebolel, len bol neprijemny trochu , mala 4 uzliky, takze na 2x jej to robili, ze max. 2 sa mozu naraaz... ale povedala, ze asi by uz na to nesla, ze mozno nemusela.. Niektore baby to dost potom boli, co som citala tu na konovi, takze nie kazdy to znasa tak dobre ako ona, ze len par dni sa jej horsie sedelo...
preto ja som skusila tie cipky a pomohlo...
Je mozne, ze uplne ti to nezmizne, teda mozno to bude jemne vidno, ale nebude to uz zdurene, to je individualne....mam znamu co ma 28r uzlik akoby, ale nema s tym problem, neboli, ani nic, tak to neriesi...

ale teda hemoroid podla mna nevyzera velmi ako vyrazka, skor ako uzlik... neviem..taka hrudka..

angelika4
8. sep 2015

Ahoj! na operáciu je 3 až 4 štádium hemoroidov - ale štádium ti vie povedať až doktor po vyšetrení (-kolonoskopia) . Keby si mala hemoroid a tretí štádium, tak by si aj krvácala z konečníka , aj by sa ti vysúvali (- ale vieš to vrátiť späť), samozrejme niekedy pociťovala by si aj bolesti.
O Longovej metóde tiež sa doktor rozhodne, či je vhodný výkon na momentálny stav hemoroidov, alebo nie

tjaden
9. sep 2015

vieš čo povedali mojej mame? to je nič! buďte rada, že to nie je väčšie, keby ste videli s čím mi tu ženy chodia! Kým to nekrváca a nebolí je to ok, ak krváca tak je zle. Choď to ukázať doktorovi. Kamoška krvácala, odstránili jej to operačne a už nemá problém. Mame povedali, že to ešte nie je v stave, že by to trebalo zoperovať, tak si stále kupuje hocijaké krémy ktoré jej absolutne nepomáhajú, tuším si to dáva už len zo zvyku. Používala som faktu čapíky a neviem aké krémy, nepomáhalo to tak už nepoužívam nič. No a odkedy nič nepoužívam prestalo to bolieť, už to tam len je, je to hnusne ale čo na riť sa mi predsa nikto nepozerá 😀