Kedy sa vám najviac prejavujú tetanické záchvaty?

9. mar 2022

Ahojte baby, tie ktore mate skusenosti s tetaniou, kedy sa vam najviac prejavuju priznaky? Mne samozrejme pri strese, ked nestiham a som nenajedena a nevyspata. Za posledny cca mesiac sa stalo viac kladnych udalosti na ktore som sa tesila, a noc pred tym som dostala zachvat. Napriklad mala som rande, mala som narodeniny a oslavu, svadba mojej sestry…toto su kladne veci no aj tak som sa v noci budila na to ze mi bucha srdce, trpnu mi ruky a trasiem sa. Presne tak ako vtedy, ked mam stres z niecoho na co sa moc netesim, napriklad skuskove obdobie. Uz tomu prestavam uplne rozumiet, preco mam priznaky ako pri strese aj pri niecom na co sa tesim? Moze to byt z tetanie? Nemoze to byt nieco ine?

caroline_
9. mar 2022

Moze to byt kludne z tetanie. Sice sa tesis,ale tvoje telo to vyhodnoti ako stres...Mam to iste

jaass
9. mar 2022

No áno, ja mám tetaniu z preťaženia. Dlhodobo som ťažšie pracovala a žiaľ vypomstilo sa mi to. Stresy nemám. Čo sa týka záchvatov, tak tie mávam večer, sú nepríjemne ale dá sa s nimi naučiť žiť. Prv sa to ale musíš naučiť. Veľa magnezia, dychové cvičenia, nestresovať, strava a pohyb. To je taký základ. Mám zistenú tetaniu po prvej minute. Mne trvalo vyše roka kým som sa nastavila, naučila žiť aby som to brala tak, že -silne krce, búšenie, ako keby som nemohla dýchať, obrovské trpnutie polovice tela. Ale jednoducho je to LEN tetania. Dá sa s ňou niečo robiť. Nie je to skleroza multiplex, rakovina ani iná vážna choroba. Mne veľmi pomohlo mg do žily, intravenózne opakovane podanie. 🙂
A áno, či príde smutná alebo naopak veľmi príjemná a pozitívna správa, tak mi príde na odpadnutie. Toto napríklad nechápem 🤷‍♀️🤣

rfrd12
9. mar 2022

U mňa tetanicky záchvat príde, keď to najmenej čakám, nesúvisí so stresom, preťažením, negatívnou náladou... Proste príde. Ale tak isto aj odíde. Je dôležité, aby ľudia v okolí vedeli o čo ide. Naposledy som to mala pri rodinnom obede, cca 15 ľudí prítomných. Manžel ma hneď bral vedľa do izby, podal sáčok na predychanie, magnezko, postaral sa,, aby deti nevideli, nie je to príjemný pohľad.

irusa
10. mar 2022

Jednoznačne u mňa stres

irusa
10. mar 2022

@jaass to mám aj ja..

jaass
10. mar 2022

@irusa ako dlho trvalo kým si sa nastavila?

irusa
10. mar 2022

@jaass neberiem žiadne lieky ,len horčík... štyri roky s tým bojujem...po štyroch rokoch už mám tie záchvaty menej...raz za mesiac... predtým 2-3 x do týždňa...bála som sa vzdialiť od domu, ísť do obchodu,že to príde...ešte stále mám obavy,no snažím sa to prekonávať...

mdb
10. mar 2022

@jaass Prosím aké magnézium si dávaš? Ktoré ti najlepšie zaberá, alebo ktoré najlepšie znášaš? V lekarňach predávajú rôzne značky, od rôznych výrobcov. Ďakujem za radu.

luccija
10. mar 2022

Aj pozitívny stres je stres.U mňa to neprepukne do úplného záchvatu, ale výrazne horšie aj mi mravci okolo pusy mi je pred menzesom.
@mdb magnosolv na predpis, alebo magnerot z lekarne

jaass
10. mar 2022

@irusa fuha, ja som nikdy nemala takto, že som sa bála vychádzať z domu. Snaž sa nemyslieť na to.

@mdb ja si kupujem to úplne bežné magne b6. Ale nie forte ale to klasické. Skúšala som magnerot a magnosolv a nerobilo mi to vôbec dobre. Ty berieš aké? Ak chceš napis mi správu a možno ti budem vedieť poradiť viac lebo ako pisem, je to o nastavení sa. Jednoducho treba prijať, že tetaniu mám ale na druhej strane neprepadat tomu. Nie je to vážna choroba. 🙂

anonym12
10. mar 2022

Mne raz lekár povedal,že záchvat nemusí prísť vo chvíli keď má človek práve ťažké obdobie resp. stres,ono sa to nazbiera a príde to až keď sa človek upokojí

irusa
10. mar 2022

@anonym12 má pravdu