Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Keratokonus - problém s očami

forever
27. mar 2016

Mojmu manzelovi zistili Keratokonus.Musia mu ozarovat oci a sosovky,sme v zahranici,konkretne v Anglicku a nevie sa rozhodnut,kde by bolo lepsie to podstupit a ci mu to pomoze a nezhorsi zrak.Ma s tym niekto skusenosti?

rasev
27. mar 2016

Sú dva druhy keratokonu, u tých stacionárnych (nepostupujúcich) foriem väčšinou stačia kontaktné šošovky. Dôležité je podrobné vyšetrenie, je ťažko takto povedať, či môže UV ožarovanie rohovky (nie šošovky) pomôcť. V krajnom prípade sa rohovka transplantuje, ale nevystrašte sa, znie to strašidelnejšie ako ten zákrok prebieha.

misel0806
27. mar 2016

Aj mne zistili keratokonus. Pravym okom vydim len machule nie som schopna na dialku nieco precitat vsetko vidim rozmazane. Este len ma caka odborne vysetrenie a uvidi sa ci operacia alebo co. A ako taka operacia prebieha?? A kolko trva absolvoval to uz niekto dakujem😁

forever
autor
27. mar 2016

@rasev moj manzel uz bol na Slovensku na vysetreni a ze UV ozarovanie rohovky by mu malo v celku pomoct,ak sa mu to ovsem dovtedy nezhorsi,Ano aj ja som pocula,ze uz v tom najhorsom stadiu,uz len transplantacia rohovky pomoze,ale to moze a nemusi oko prijat : -(

forever
autor
27. mar 2016

@misel0806 .Moj manzel je na tom podobne ako ty,ale zistili mu Kearatokonus na obidve oci.Zrejme budu aj tebe ozarovat rohovku,Ale to ti doktor musi povedat co je pre teba najlepsie.Uv ozarovanie trva vraj iba hodinu,kvapka sa do oka Riboflavin a ten musi pol hodiny sa vstrebat a potom sa pol hodiny ozaruje rohovka a tak sa nasadia sosovky,ktore treba o 3.-4 dni vybrat.Ale je to v kazdom meste individualne.Treba si zistit 🙂

misel0806
28. mar 2016

@forever dakujem pekne. Hovorim ze este len idem na vysetrenie tak uvidim ake mi daju stanovisko😊

misel0806
13. apr 2016

Baby prosim vas kde v bratislave konkretne v ruzinove ribia rohovu fopografiu to je nejake ocne centrum alebo??? A kde sa ti presne tam nachadza. Musim ist na vysetrenue kvoli tomu ze my zistili na pravom oku keratoconus dakujem😊

slavo74
26. sep 2016

@misel0806 Ahoj, ako si prosim ta dopadla na vysetreni ?

misel0806
26. sep 2016

@slavo74 ahoj robili mi mapku oka teda tu rohovu topografiu a odporucili mi zakrok ozarovanim tej rohovky a nejaky kruzok na rohovku dat. No este som nebola dali mi cas na rozmyslenie ci to chcem teraz alebo neskor ,lebo nemam to az take zle...

forever
autor
27. sep 2016

Moj manzel je objednany na zakrok ,tiez mu zistili keratokonus,ale on je na tom horsie....Caka na papiere ,kedy bude objednany 🙂

slavo74
2. okt 2016

@misel0806 Ahoj, myslíš asi liečba pomocou CXL a implantácie špeciálne tvarovaných krúžkov do rohovky ktoré niesu celkom happy. Aké máš štádium na postihnutom oku ? Vidíš rozmazane (dvojito) ? Bola si v tom Ružinove ?

misel0806
2. okt 2016

@slavo74 ano presne to som myslela.. Vidim rozmazane na blizko a do dialky ani nehovorim a v ruzinove som bola aj tri krat uz je to: cmo centrum makrochirurgie oka..

slavo74
2. okt 2016

@misel0806 ka som bol na univerzitnej a tam mi odhalili Keratokonus ale mne sa stav vyrazne zhorsil az po uraze co je zaujimave tak neviem.

misel0806
2. okt 2016

@slavo74 takto ja som zatial ten zakrok odmietla ,,tak o tri mesiace idem na kontrolu a uvidime... No naposledy co som bola povedali ,ze nic sa nezhorzilo,dokonca miestami videla dr.zlepsienie ale aj tak mi ten zakrok odporucuje aby sa mi to nesirilo dalej...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli