Klebsiella Pneumoniae. Máte o nej poznatky?

miresta
6. júl 2008

Ženy, ak máte niekto k tomuto bacilu niejaké poznatky a skúsenosti prosím napíšte mi. ĎAKUJEM!!!!!!!!!

miresta
autor
6. júl 2008

Som zúfala, hľadala som už na mnohých stránkach, no nič som nenašla. Neterka mi mala pneumokok z toho sa dostala ale popri tom sa jej našiel pri odberoch krvi aj bacil, či vírus KLEIBSIELLA PNEUMONIAE a mala to už v hrdle, tam jej to zmizlo a teraz v nose a nevieme sa toho zbaviť.
Vraj to nie je infekčné ale nie sme si istí a tak malú držíme už skoro mesiac doma. Lekárka nám povedala že s pneumokokom nemáme chodiť do kolektívu ale, kedže ten už nemá tak sme sa jej pýtali čo teraz, no ona má už po 60tke a zdá sa že nemá veľa poznatkov z novými vírusmi a bacilmi, lebo nevedela okamžite reagovať, vraj sa nemá namáhať nechodiť na slnko, ale inač môže von.
Prosím ak máte niekto skúsenosť, alebo viete niečo o tomto ochorení - NAPÍŠTE MI!!!!!!!!! ĎAKUJEM!!!!!!!!

sestri
6. júl 2008

pozerala som ti to na nete...treba to preliečiť antibiotikami...vo výtere by malo byť,na čo je to citlivé a podľa toho to preliečiť.skúste ak sa dá inú doktorku...máte právo na názor iného lekára.

bubba
6. júl 2008

no inak fakt toho moc neni v googli nasla som tot:
Biostim je glykoprotein odvozený od Kleibsiella pneumoniae, u kterého bylo prokázáno, že redukuje trvání a objem bakteriální infekce v dýchacích cestách. Preparát stimuluje zvýšenou expresi C3b a C3Bi receptorů u neutrofilů, zvyšuje neutrofilní fagocytární kapacitu a zvyšuje neutrofilní oxidační metabolismus. Zdá se, že tyto tři mechanismy jsou oddělené a odlišné jevy, dva mikrobiologické a ten další zahrnuje vrozený imunitní systém, ale všechny mají praktický dopad pro použití živých vakcín u mladých zvířat včetně drůbeže.

patri to k clanku :
http://www.vetweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=66&... je to tam na konci posledny odstavec

a to ste sa neopytali dr.ze co to je za virus?lebo mna by to akoze zaujimalo a ked vam to nahodou neoznamili si myslim ze to nie je nic strasne ak ste to len vycitali z karty alebo co 😅

sestri
6. júl 2008

podľa toho čo je na nete,ak nemá zdravotné problémy tak netreba s tým nič robiť.

sestri
6. júl 2008

všade píšu niečo iné...mali by ste sa asi naozaj poradiť aj s iným lekárom.

miresta
autor
7. júl 2008

ahojte,
ďakujem za to čo ste mi napísali, ale to som aj ja prečítala na nete aj niečo viac, ale nikde nie je ako sa správať ku kolektívu, pretože ja bývam v tom istom vchode ako sestra s malou len o poschodie vyššie, a ma už trápi, že babka musí znášať každodenný plač neterky, že chce ísť ku mne pozrieť bábätko.
To že sú to baktérie a treba ich preliečiť antibiotikami, to vieme, už mala 3 druhy, ale žiadne je už teraz nezaberajú, nám to doktorka ako tak vysvetlila, mňa skôr trápi, že nevedela ako sa správať k deťom, či ma ležať, či môže von a tak............
Predtým ako mala pneumokok sme ju držali doma, pretože ten sa prenáša kašľom, či kýchaním. No tu nám povedala, že si ma častejšie umývať ruky a dávať pozor čo spapa, aby nejedla nič neumyté.....a čo my?
To som na nete nenašla.

gucz
7. júl 2008

miresta a neposlala ju na ORL? normálne ku krčnému? Aké mala antibiotiká? Dávali jej aj Augmentin? Ja som mala nejakých zákerných kokov, ale názov si už nepametám, dokonca som sa z toho po dvoch týždňoch aj vyhádzala. Doktorka ma poslala na kožné, ORL a dokonca aj k zubárovi, či mi nenájdu fokusy (nejaké zápalové ložiská) Brala som vtedy asi toje antibiotiká, ale prešlo to

gucz
7. júl 2008

http://www.nobel.sk/?what=es&es=6940&page=0&sort=0

daj si do vyhľadávača klebsiella nie kleibsiella teda bez toho i, myslím že to tam nemá byť

gucz
7. júl 2008

poprípade ma teraz napadlo, nech tá doktorka pošle malinkú na imunológiu, na krvné testy, možno potrebuje podporiť imunitu, aby sa s tým mohla vysporiadať. Píšem z vlastnej skúsenosti, ja to mám so sebou už odbehané.

miresta
autor
7. júl 2008

gucz - dík, ale bola na krvi už tretí krát, stále tam nájdu tie bacily, či vírus

bola aj na krčnom, na pľucnom, na imunológii a tak ďalej, neviem presne všetko, je to len moja neter, sestra pracuje a len teraz nastúpila do práce po materskej, a tak ani veľa voľna nemôže brať, je z toho už hotová

imunitu má oslabenú a všetko sa začalo, keď začala chodiť do škôlky

hľadala som prv bez toho i , ale mne vypísalo z i , tak neviem, ale to je jedno, dnes šli zase na niejaké testy, tak som zvedavá čo nové, aj na výtery a tak, ale výsledky budú zase až o 2 dni.

ontko
6. mar 2014

Zdravicko, mna nasli klebsiellu tiez ale nevraveli ze to je infekcne, mozno mam nieco ine...ale beham normalne po dome 🙂 A zaplovy faktor som mal 41,5 mg/l a referencna hodna je do 5 mg/l, tak poriadne zvysene.....nasa pani doktorka povedala ze je to rezistentne na vacsinu antibiotik...tak mi predpisala tri krat denne pocas 14 dni pamykoyn....podobne ako framykoun len takute...a to si davam do nosa na 10 minut...take sulky z vaty.....na 10 az 15 minut...zatial 3 dni, ale teploty su uz dole co boli takze predpokladam ze este zaberie.....jedna sa o dospeleho pacienta,kedze mam 29 r. , to je vsetko asi z mojho pohladu , neviem mozno mate nieco trochu ine, ked ide o dietatko....len pridavam nazor, dovidenia 🙂

ontko
6. mar 2014

Uz vas to hadam ani netrapi, som si nevsimol datum, ups 🙂

livis
7. sep 2018

Mne klebsielu nasli v jan.2017 prvy krat. Vykasliavala som cisty hnis. Mesiac som dr. ziadala o vysetrenie sputa..teda toho, co vykasliavam. Az som si sama kupila skumavku a doniesla. Vysla citlivost na niekolko ATB. Preliecila som sa. No a teraz v juli mi znovu vysla, z vyteru z nosa. Aj citlivost na rozne ATB, ale nic mi nenasadila. ??? Neviem preco. Tento bacil je nemocnicny, zo zlej dezinfekcie. Casto sa stretavat s nim na ARO, operackach a pod. Velmi tazko sa ho zbavuje :( Je aj nebezpecny, ked sa nelieci v akutnej forme

mesiacik12
4. nov 2018

@livis ja som si doniesla tento zázrak z liecenia kde som bola zo synom v Lucivnej.....mám ho v nose a v hrdle...

merkelica
4. nov 2018

k.p. je bezna sucast mikroflory koze a ust a traviacej sustavy. nic vynimocne..

monaliza99
27. aug 2019

@merkelica ...klebsiela pneumoniae je nebezpecna nemocnicna bakteria, moze sposobit aj smrt....sepsa..otrava krvi....velke riziko...

monaliza99
27. aug 2019

@livis ....ano , je to nebezpecne ochorenie...nemocnicna bakteria,ktora moze zabijat...

merkelica
18. sep 2019

@monaliza99 ano, ospravedlnujem sa, mala som nepresne zdroje informacii