Kliešť pod kolenom

denamir
26. jún 2016

Ahojte co mam robit vecer som si nasla kliesta pod kolenom a vybrala. Bojim sa ci nebol nakazeny. Kedy ist na odber alebo co mam robit pytat antibiotika?

mijo53
26. jún 2016

@minnie55
@denamir príznaky podobné chrípke to je už 2 štádium a to je už dosť zle. Ja som tieto príznaky začala mať možno po 5 mesiacoch, predtým nič, teraz robia vyšetrenia krvi asi skôr a vo veľkých mestách tiež je toho viac, tak urobia skôr, v našom meste mi povedali, že po 6 týždňoch na odber krvi a výsledok bude o 3 mesiace , pritom stratili krv, tak som išla druhý krát na odber, keď už ma všetky kĺby boleli ako pri chrípke /výsledok bol za 3 dní/, mali ho dokonca v počítači ten prvý a tvrdili, že nikto krv s mojim menom a r.č. nedoniesol

henikav
26. jún 2016

@denamir mne vybrali na pohotovosti kliesta asi 2 tyzdne dozadu, mala som uplne opuchnutu nohu, ale nedali mi hned antibiotika, vraj hned nie, iba to mam sledovat, 1-2 dni, po 2 dnoch bola noha stale cervena a opucnuta, tak mi tie antibiotika nakoniec aj tak nasadili. Teraz dufam ze uz to bude ok

sense
26. jún 2016

Nasa mala pred dvoma tyzdnami ...estee nenacucaneho, boli sme dat vybrat, vybrali pinzetou, vydezinfikovali, atb preventivne nedavali, kazali nam sledovat ...po dvoch tyzdnoch nam volali ako okolie vpichu atd ci nema priznaky chripky atd a ze mame este tyzden sledovat

ammellia
26. jún 2016

Trochu odveci, ale ked citam, ze klieste chodite davat vyberat k doktrom... odporucam tuto pomocku na vyberanie, absolutne jednoduchy sposob, kliesta vyberiete bez poskodenia a stoji to par drobnych.
http://antiparazitika-pre-macky.heureka.sk/o-to...

katka1981
26. jún 2016

@denamir, sleduj to miesto 3 tyzdne, ak sa nezacervena netreba nikam chodit, nakazeny nebol

katka1981
26. jún 2016

@minnie55, a pouzivate repelent? To neber ako utok ale my zijeme v lese, kliestov mame plnu rit aj na dvore a vyberala som len raz dcere ked mala 3 roky co si lahla do travy. Asi mame stastie alebodobry repelent.

sense
26. jún 2016

@katka1981 nasa bola aj repelentom nastriekana aj tak sa mrcha na nu pricucol, ani jedno dieta v skolke kliesta nemalo len nasa

minnie55
26. jún 2016

@katka1981 samozrejme, ze pouzivame repelent, ale mame chatu priamo pod lesom a zial, kazde leto vyberiem detom cca 2 klieste napriek ochrane. A rovnako su na tom aj nasi susedia, takze nie som nejaka zaostala nevedoma chuderka 🙂

bestester
26. jún 2016

@minnie55 ta ochrana repelentom nikdy nie je stopercentna, ale tak radsej len dvaja ako nejaky 10ti 🙂 no nie?

minnie55
26. jún 2016

@bestester no jasne 🙂

katka1981
26. jún 2016

@minnie55, ja som vobec nenarazala na tvoju zaostalost, ale skor na neucinnost repelentov

minnie55
26. jún 2016

@katka1981 no ved preto ! Zartujem 🙂

katka1981
26. jún 2016

@sense, aj nas amala repelent, lenze lahla si do travy a vliezol jej do vlasov, tam repelent nemala

denamir
autor
26. jún 2016

@andrejta nie hlavicka neostala. Vydezinfikovala som si to palenkou a potom prilozila na to aloe vera nevidno mi tam nic dnes som to mala potrete framykoinom.

sense
26. jún 2016

@katka1981 nasa ho mala nad prskom a to mala aj dlhy rukav...

maciatkolulu
26. jún 2016

@mijo53 sama chcela....no comment, prepac.... ako chapem, ze si sa bala, ale teraz zakazdym, ked budes mat kliesta si budes pytat atb a ked nahodou dostanes na xy x naozaj boreliozu nezabere ti nic.... ale ved ako som pisala, kludne aj 5 balikov

evittam
26. jún 2016

@maciatkolulu No vieš ono sa mi vidí, že je to na SVK také "moderné" a "zaujímavé" hneď na všetko antibiotiká a ak ich náhodou lekár nepredpíše, tak je hneď za d..ila......Minule sa mi známa sťažovala, že jej syn je stále chorý, furt ATB a že aj tak nič nezaberá - tak som sa jej len spýtala či mu vôbec merali CRP a či sú teda vôbec tie ATB potrebné - tak na mňa hľadela ako "cigán do rádia", že čo to vôbec to CRP je a že kde žijem, že je predsa samozrejmé, že musí brať ATB - no "no comment"..... 😠

andrejka1974
26. jún 2016

@denamir synovi som vyberala nedavno 3 klieste naraz a uplne v pohode, bez antibiotik je to individualne treba to sledovat dcerka mala kliesta viackrat a raz bol infikovany dali lieky a normalne fungovala mohla aj do skolky chodit, len musela byt v tieni

lenkamatus
26. jún 2016

@denamir nie nemala nic cervene...tak sa to neriesilo vobec

mijo53
27. jún 2016

@maciatkolulu pýtam vtedy, keď hneď od začiatku mám malý červený fliačik, taký ako som mala prvý krát vo veľkosti nechtu na malom prste, veď keby to nemalo aspoň nejaký znak nakázaného kliešťa, tak lekár by nedal

terezka1947
27. jún 2016

@mijo53 bohuzial,nie kazdy lekar vie a ma aj chut riesit vsteko,s cim za nim clovek pride=bohuzial aj nasa skusenost....tiez to bolo o tom,ze alergia a masticky....ak ma clovek pochzbnosti,musi to rieist a lekarov aj otravovat ☹

mijo53
27. jún 2016

@terezka1947 no ak vyberiem kliešťa a nič po ňom neostane, tak nebežím za lekárom, ale mám veľmi zlú skúsenosť, keď mi nedal nič malinký fliačik zmizol, nebol ako dlaň, čo tu ktosi ukázal na obrázku, bol ako necht na malom prste ruky a sa vôbec nezväčšil, dokonca zmizol za nejaký deň a bola to borelióza ako vyšitá, Ale nech každý si robí ako uzná za vhodné. ATB som posledný krát brala asi pred 3 rokmi

terezka1947
27. jún 2016

@mijo53 uplne s tebou suhlasim....

extrate
30. jún 2016

ja som mala kliešťa pred dvomi týždňami. najprv tam nebolo nič, na odber krvi som pre istotu išla. výsledky krvi nemám ešte ale po 10 dňoch odkedy som ho vybrala sa mi okolo vpichu spravil červený flak, velký. aj ma to svrbí a páli trochu, som nevozna z toho. ATB som začala brať dnes, nejaký sumamed. čo si môžem dať na tú kožu, nejaký krém ? stále sa zväčšuje flak :(

henikav
1. júl 2016

Akurat som zistila ze u nas predavaju sadu na testovanie kliestov, ci maju virus alebo nie, bezim kupit. Podla reklamy vraj vybrat kliesta hodit do skumavky a zistit vysledok, ak je nakazeny hybaj do nemocnice. Na Slovensku je kopec kliestov, iste predavaju nieco podobne, myslim ze taku sadu je dobre mat doma, vyzera to ako tehotensky test 😉

denamir
autor
1. júl 2016

@extrate ako dlho sa caka na odber?

extrate
1. júl 2016

@denamir myslíš ako dlho sa čaká na výsledky krvi? mne povedali že dva dni, ale už prešiel týžden a stále čakám. Na odber som nečakala vôbec, hned ma zobrali.

denamir
autor
1. júl 2016

@extrate aj ja som mala kliesta v sobotu nemam tam nic vobec mi nevidno v mieste v pichu. Tak doktorka povedala ze netreba nic len to mam sledovat

extrate
1. júl 2016

@denamir aha, no ja neviem aký je postup normálne. Ja som si našla kliešťa v nedelu, v stredu som išla k Dr. Nemala som tam vôbec nič, len malinkú bodečku kde som ho vybrala. Tak mi povedali že to nič nie je, ale krv zobrali pre istotu a poslali na testy. A až tri dni potom sa mi tam spravil flak, ktorý už je teraz trikrát tak velký. Tak som volala za výsledky, povedali že ešte nie sú ale kedže je tam zápal dostala som hned ATB.