Kojenie a bolesti chrbtice. Máte to tiež?

susik77
28. dec 2007

Ahojte, po 4.5 mesiacoch kojenia mam neznesitelne bolesti chrbtice-kazde rano mam pocit, akokeby som mala zlomenu chrbticu.Mam problem sa postavit.Mate to tiez?Ako to riesite?

trixi
28. dec 2007

Ahoj susik, ja som mala asi po dvoch mesiacoch tak strasne bolesti v chrbte, ze som pri kojeni az plakala, maleho som nevladala nosit, nevedela som lezat, sediet. Mala som pocit, ako by ma na kolese lamali. Pri kupani som nevladala stat, tak sialene to bolelo, niekolko krat som musela sa "prehnut" do macacieho chrbta. Nastastie to asi po mesiaci strasnych bolesti preslo. Uz som chcela ist aj na masaz, ale ako to prislo, tak aj odislo. Nebrala som ziadne lieky, len strasne trpela. Neboj, to prejde. Ja som si uhnala asi aj nejaky zapal. Inak si to neviem vysvetlit tu strasnu bolest.

susik77
autor
28. dec 2007

trixi: mozno to bude skomb.aj tym, ze malu stale nosim, na rukach, v babyvaku.Chcem si teraz este kupit ergo-to by som mala mat menej zatazenu chrbticu...

trixi
28. dec 2007

Aj ja som maleho dost nosila, ale uz to neslo, kvoli tym bolestiam. Dostala som klokanku pre maleho, musela som ju vratit a kupit si drahsiu a kvalitnejsiu, je vystuzena na krizovej oblasti a tak uz netrpim, ked si maleho do nej posadim. Obliekam sa do toho ako vysadkar, ved aj tomu hovorim, ze mame parasutisticky vycvik 😀

certica
28. dec 2007

chcelo by to pravidelne masaze a cvicenie
inak, ak mozem poradit... ja som maleho kojila v takej polohe, ze som si sadla na poste do tureckeho sedu (tak mi je najlepsie)l do fotelky a pod. s pevnym operadlom na chrbat alebo na posteli opreta o stenu - za chrbat (hlavne v spodnu casti) som si vypodlozila vankusom a dalsi velky vankus polozeny na nohach do takej vysky, aby bolo dieta, ked ho na ten vankus polozis vo vyske tvojich prs a nemusela si sa nejak zohybat. vaha dietata bola na vankusi (mal by byt tak pevnejsi a vyssi), chrbtica relativne vystreta a problemy s bolestami som nemala vobec. obcas akurat strajkovali nohy, potrebovala som si ich niekedy aj pocas kojenia na chvilu povystierat

certica
28. dec 2007

na poste = na postel 😀
pisem jak hotentot 😲 😅

certica
28. dec 2007

ono tie vankuse treba aj dva, pripadne jeden velky prelozit na polku

susik77
autor
28. dec 2007

certi: musim vyskusat.mala som vankus na kojenie, ked mala mala 2 mes., ale nevyhovoval mi, lebo ked som ju davala dole, asi som s nou zle manipulovala a vzdy sa mi strasne rozplakala 😎 prislo mi to nesikovne...

certica
28. dec 2007

ja som ten na kojenie vankus pouzivala vlastne v tehu, pri kojeni mi tiez moc nevyhovoval

geegee
28. dec 2007

mam kamosku co mala popri kojeni bolesti chrbtice, behala s tym po doktoroch a skoncila s tym, ze jej rapidne ubuda vapnik, musela prestat kojit ☹

katka.m
14. aug 2008

V poslednej dobe mám neznesiteľné bolesti chrbta v driekovej časti chrbtice. Nekojím, pretože len odsávam, takže to zo zlej polohy pri kojení určite nie je. Taktiež nenosím malého celé dni na rukách, takže to zrejme tiež nebude to. Možno to bude z mojich, teraz dosť objemných a ťažkých pŕs. Máte s tým nejakú skúsenosť? Zaujímavé je to, že tieto bolesti mám vždy nad ránom a keď vstanem, tak ma to prejde.

sirinka
14. aug 2008

treba zmenit polohu pri kojeni, hladat a skusat, co vam bude obidvom vyhovovat
nosit v babyvaku/babysatke...klokanky su hnus, nevhodne pre babatka
katka.m z velkych prs to je dost mozne, tu ti pomozu len spec. cviky na spevnenie chrbta a takisto najst si pohodlnu polohu pri odsavani...najlepsie je, ak by si mohla mat nohy vylozene, to plati aj pri kojeni...
raz za cas deci vinka a masaz od manzela tiez pomaha 😵

bambusko
14. aug 2008

katka.m, presne take som mala aj ja, rano som drobca vyberala zpostielky so zatatymi zubami a slzami v ociach 😢 cez den som to nejako rozchodila a dalsi den rano zase... uz som spekulovala nad novou postelou. mam 3 tyzdne babysatku, nosim v nej a odvtedy ma chrbat zazracne neboli, dokonca som aj zacala flakat cvicenie, co som predtym poctivo denne cvicila a nepomahalo. tiez mam dost velke prsia - momentalne, na moje pomery a navyse sa hrbim, co sa s drobcom v satke neda a aj brucho to nuti stahovat, skus si pozicat na www.nosime.sk

mozno pomoze aj tebe a aj maly bude spokojny 😉

julie6
15. aug 2008

ja som vyskusala uz 3 stolicky,3 vankuse a vkuse boliiiiii,mala som s chrbticou problemy uz pred tehu,takze sa to dalo cakat,mne sa najviac osvedcilo kancelarske kreslo s operadlami,a na to dam vankus na kojenie,ale aj tak sa musi hlavicka pridrziavat v lakti a kedze maly na prsniku aj zaspava je to dost dlho, stale tych 10-15 minut,kvoli refluxu je odmalicka noseny na rukach,ked sa prebudi iinak sa ani neukludni,teraz chce videit vsetko co robim v kuchyni zhora reve a taha ma pokial ho nezoberiem na ruky, ak je v klokanke,casto sa povracia, v satke by to bolo este horsie,a co sa tyka vhodnosti,tak neviem,na poradni mama a ja lekarka pise ze ortopedi neodporucaju prave satku,tak neviem ci sa ona pomylila alebo co,akokolvek ja cakam kedy zacne chodit,lepsie chodit a este 2 mesiace do toho roka to s kojenim potiahnem,pripadne znizim pocet,teraz kojim 4x,tak snad to jedno kojenie uz nebude taka zataz,ale celkovo sa citim ako na rozsypanie,rano vstanem,a pomaly sa musim rozchodit ako 80rocna/jednoduchu len zatat zuby....

sirinka
15. aug 2008

julie6 tak som si to tam precitala a pride mi to ako poriadna blbost. ved v klokanke pokial dieta nesedi samo, nema pevnu oporu chcrbta a tym padom sa krci a krivi, pri vaku alebo satke je ulozene lezato, takze na jeho chrbticu to nema vplyv...u deti, ktore uz vedia sediet, zase klokanky vacsinou nepostacuju nosnostou, pricom satka a vak maju nosnost okolo 50 kg...a nehovoriac o tom, ako sa dokaze klokanka zarezat do pleca bleee.

bambusko
15. aug 2008

julie, ako si prisla na to, ze v stake by to bolo este horsie??? vyskusaj, da sa v tom aj kojit, ak ma reflux, je to super, mozes ho nosit vertikalne, na bruchu aj na chrbate

pozri o spravnom noseni

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=14

nicolmt
15. aug 2008

jooj ako mna bolieval chrbat pri kojeni. v porodnici nas sice pekne ucili ako ma dieta papat ale nie ako ma maminka pri tom sediet. a nas poklad si to este vychutnava a kojime sa 30minut - vzdy 😎 takze mne pomohlo kojit po leziacky. je to super, lahnem si na bok, mala tiez ku mne na bok, chyti si papu, ruku zacvakne o podprdu alebo si papu postlaca 😝 a jeme. ma to svoje vyhody, mozete pri tom citat knihu - mam obe ruky volne a taky mate zarucene ze si po cely den aspon obcas lahnete a oddychnete - huraaa 😀

julie6
15. aug 2008

lebo som citala ze pri refluxe nema byt dieta v polohe tzv.klubicko, co vacsinou v satke je,a neviem ci som to dobre pochopila co je klokanka a co vak, ja mam manduca prave z nosime.....mam problemy s krkom,a ci je v satke,alebo vaku,alebo ho mam na pase,stale to ten krk dostava zabrat, netvrdim ze satka nie je super,chcela som ju kupit,boli sme priamo u predajcov z nosime...a oni mi vraveli ze vzhladom na moju situaciu manduca lepsia,

bambusko
15. aug 2008

julie, hej pre novorodencov je klbko, ale ty uz mas vecsie dieta, takze vertikalne nosenie v pohode 🙂 mam tiez aj ergo, ale v satke je to uplne ine, mas viac moznosti, v niektorych polohach dieta aj viac vidi a aj vaha je rozlozena rovnomernejsie. mala som tiez strasne problemy s chrbticou v druhom tehotenstve, pomohla mi akupunktura a odvtedy bol pokoj, az doteraz, ale zase mi to poriesila satka, tak sa tesim 😅 no, asi ti ostava len skusat, kazdemu zaberie nieco ine.

nicol, ale pri vecsich detoch to uz je ine, ked sa ti obzera na vsetky strany za kazdym zvukom, kedze pri 3 detoch sa pokoj zarucit neda 😎 to uz ani lezanie nie je to, co byvalo 😀

adina22
15. aug 2008

bambusko vobec sa nevyznam v satkach,mohla by si mi poradit satka akej znacky a akej dlzky je vhodna pre 9mesacne?

bambusko
15. aug 2008

adina, kukni do tejto temy, ja mam satku kratko na radenie 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

dlzka zavisi od tvojej konfekcnej velkosti a od toho ake uvezy chces viazat

lindulak
16. aug 2008

Julie - ja sa citim presne ako pises - rano ako stara zena sa ledva pozbieram z postele a ledva si sadnem na zachod 😖 Tiez som mala problemy s chrbicou aj pred tehu. Teraz cvicim na chrbat a brucho asi kazdy druhy den a snazim sa davat si pozor. Zacala som uzivat Colafit - kolagen, ten sa moze aj pocas dojcenia aj v tehu vraj. Predtym som uzivala Condrosulf pravidelne, no teraz nemozem. Tiez sa citim na rozsypanie, no este to chcem aspon do roka potiahnut s kojenim 😉 Ake sme my maminky obetave, ze? Pochvalme sa 😀

adina22
17. aug 2008

Lindulak ako pises prave sme vstali a ja som svoje kosti ledva pozbierala z postele 😖
Ja som vcera zacala brat xtracal / teda vapnik,tak som zvedava ci sa to zlepsi. 🙂

ssissi
17. aug 2008

Pridavam sa do klubu. Myslim, ze to nema nic spolocne s nosenim, lebo neboli len chrbat, ale aj kolena, lakte, klby v prstoch... Rano vstat z postele - ako starenka.

Velmi mi pomohol Osteocynesine - je to homeopatikum - stoji cca 80 sk, tusim sa beru 2 tabletky denne. Lenze ked zabere a prestane vsetko boliet, tak zabudnem tie tabletky brat, ze naco 😝 . No a je to tu opat, klusem do lekarne.

adina22
17. aug 2008

ssissi to ja som taka ista, jakmile ma prestane boliet zabudam brat tabletky.Ale to homeopatikum urcite vyskusam...uz sa mi homeopatika osvedcila pri laktacnej krize.Ozaj mna okrem kosti a klbov bolia aj zuby...predpokladam,ze takisto nasledok nedostatku vapnika.

dididi30
17. aug 2008

adina veru drobcek z teba taha vela vapnika a vraj je kojenie do 6 mesiacov najefektivnejsie, potom este do toho roka je fajn kojit ale po roku to uz nema az taky vyznam akurat zena prichadza o to dobre co este v sebe ma......treba dat babu co potrebuje ale vsetko ma svoje medze-to len tak vseobecne 😀
ale aj tak dufam, ze budem kojit tak dlho ako ty 😉
no a mna tiez hrozne boli chrbtica najma ma bolela u svorky ked sme boli u nej na dovce, to som mala iny vankus inu postel a uz to islo, teraz sme uz doma a citim sa omnoho lepsie 😉
sisi no veru, ako take starenky sme a to este niesom tak daleko ako ty 😉

ssissi
17. aug 2008

Hej, adina22, asi to bude tým vápnikom 😒 . Ale tie lieky fakt musíme, ja som sa už zaprisahala, že to neprestanem brať pokiaľ kojím, aj keď to zas prejde. A že budem cvičiť na chrbát. Veď nemôžeme byť len bandasky na mlieko 🙂 a ráno ujojkané starenky. Ale spokojné maminy, manželky... Kojiť chcem tak do roka našej maličkej.
Dididi30, o chvíľu budeš tam kde my 🙂 . Neboj, kojiť budeš, keď to išlo doteraz, tak to pôjde. Ale to je už k inej téme 🙂 .

adina22
18. aug 2008

ssissi - Ja by som chcela pokial budem mat mlieko resp. co najdlhsie [max. do dvoch rokov),pretoze mala ma problem s ekzemom.Tak uvidim....esteze som si precitala uz aj si idem dat,znova som pozabudla 😅
dididi - neboj o chvilku ta privitame v klube ubolenych 😀 A malu si kojila ako dlho?

dididi30
18. aug 2008

adina ahoj a dakujem za ten klub
nie malu som nekojila no tak 3 tyzdne mala reflux, stale vracala a tak sme mali to nutrilon ar, hm ale veru nepomohlo az prikrmovanie...
ubolena som uz teraz , aj som bola na masazi ale vraj je to zbytocne, ze to by som musela kazdy den chodit, no co ja kradnem? 😅 tak vyzdrim......ale staci mi tak do roka kojit a najma budem rada ked sa mi podari do 6 mesiacov 😵
sisi dik, beriem ta za slovo, dufam,ze to fakt vydrzim a ze mi ani bolava chrbtica v tom nebude branit 😉 😀