Kokosový verzus olivový olej u bábätka

petronela1402
8. dec 2016

Nie som zastancom novorodeneckej kozmetiky. Uvazujem, ci je vhodnejsie premastovat babatko kokosovym alebo olivovym olejom. Ja sa skor priklanam k tomu kokosovemu, ale rada privitam aj Vase nazory a hlavne skusenosti.

zuna8
8. dec 2016

Ja som za kokosový 😉

kaja73
8. dec 2016

ak sa da tak nepouzvaj nic..oleju lahko upchaju pory..a kozmetika ma vela umelin..takze radsej nic.

fra
8. dec 2016

tiež si myslím... zdrave babetko môže žiť aj bez kozmetiky... ked sme mali bábetká, tak som ich nepremasťovala nikdy ničím, a všetci mali telíčka v pohode a čistučké a hladučké a nezaparené ... ako detské prdelky ako sa hovorí 🙂

sibalka21
8. dec 2016

My pouzivame kokosovy 🙂 Rychlo sa vstrebe + pekne vonia ;)

stefi_k
8. dec 2016

Ak netreba tak ničím, my sme ale mali suchu kožu, nám lekár poradil jojobovy olej alebo jojobovy olej pmiešany z medom do kúpeľa veľmi nám to pomohlo.

nyusika
8. dec 2016

pokial nema kozny oproblem, tak netreba pouzivat ziaden olej.

lavinis
8. dec 2016

podla mna to je jedno, ja som sa zas docitala, ze najlepsi je mandlovy 😀, ten sme mali

chovancova27
8. dec 2016

Presne tak. pokial má bábo zdravú pokožku tak netreba žiadny olej. Ja pre deti používam od narodenia sprcháče od Havlíkovej prírodnej apotéky, sú úžasné. Drahšie, ale mojim dvom deťom pri sprchovaní každý druhý den vydrží jeden cca 5 mesiacov. na ritku používam sezamový olej a odkedy ho používam, nemal jedinú zapareninu.
nerobím reklamu, len odporúčam to čo používame my. http://eshop.havlikovaapoteka.sk/starostlivost-...

silaviat
8. dec 2016

do 3mesiacov som puzivala len vodu a nechala babatko nech si samo vytvara svoj maz... obcas som nedolala a namazala aviriliom-ta vona hmm ale to naozaj minimalne.. po 3 mesiaci cisty kokosovy z lekarne a to az do roka

autumn11
8. dec 2016

mne vraveli v nemocnici, že olej veľmi upcháva póry pokožky a je vhodný len na použitie pri vytieraní nečistôt v okolí za uškami a záhybov. Okrem toho do nejakého pol roka netreba detičky vôbec krémovať pokiaľ nemajú moc suchú pokožku.

alexandraalexandrova
8. dec 2016

Nicim. Ja som syna nemastila vobec nicim a dodnes to nerobim, hoci bude mat uz 5 rokov. Zdrava koza sa premasti sama...vynikou boli len dve zimy, ked este nosil plienku a caste sprchovanie mu velmi vysusalo pokozku, vtedy som natierala, ale po odplienkovani to uz nebolo treba...

rebeka11
8. dec 2016

@petronela1402 mandlovy olej som pouzivala, naturalny za studena lisovany. Je najviac podobny ludskemu.

chrumka333
8. dec 2016

ja mam vyskusane viacere oleje (kokosovy, olivovy, mandlovy, od Saloos Ruža a Argan Revital, bambucke a kakaove maslo).... ale co sa týka vstrebania, lahkosti a jemnosti k pokozke (vobec ziadne zatazenie), tak urcite jojobovy....no mam to vyskusane iba na sebe, nie na babatku

ivec16
8. dec 2016

ja natieram olivovym v kreme, ked som zabudla natriet zahyby tak sa mu pokozka sparila, zcervenala v zahyboch a zacala sa supat... ked som natrela vzdy bolo dobre a bola krasna... nic ine okrem olivoveho oleja a samponu nepouzivam. ziadny sudocrem, ani nic ine na zaparenu ritku, len olivovy olej po kupani, co je raz za 2-3 dni

hoffmanka
8. dec 2016

@petronela1402 za mňa kokosový🙂

takacovama
8. dec 2016

@petronela1402 najradsej by som asi volila olivovy, je to klasika ktorou sa neda nic pokazit. Aj ked netreba to s nim prehanat 🙂

papricka33
8. dec 2016

Ja používam z týchto olejcekov http://www.saloos.sk/pre-deti/detsky-nechtikovy... ... alebo balzam http://www.saloos.sk/bio-karite/bio-karite-dets... Ale to naozaj len v zime, alebo po bazéne na plavárni. Inak nič 😉

petronela1402
autor
8. dec 2016

A co hovorite na klasicku modru indulonu?

stefi_k
8. dec 2016

Modra indulona, no natieram si ňou suché päty.