Koľkí z vás ochoreli na chrípku napriek zaočkovaniu?

ani3012
15. feb 2011

chcem vedieť či vám očkovanie pomohlo alebo naopak 😉

ela2710
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
traktor
15. feb 2011

otazku nezamknu, taka otazka tu este nebola 😉 ....ona NECHCE vediet, ci ockovat ano alebo nie...chce vediet, ci ty , co sa UZ DALI zaockovat , ci aj napriek ockovaniu ochoreli, ..ci im to pomohlo alebo naopak, boli na tom horsie.... 🙂 ...ja som nebola ockovana, tak neporadim..

olifcek
15. feb 2011

ja som nikdy ockovana nebola a nedam ani svoje dietatko a ani mm nepojde... ziadne ockovanie Ta neuchrani, ma udajne len ulahcit priebeh choroby. no, par mojich kamaratiek sa ockuje a vzdy su chore

babatko88
15. feb 2011

ja sa nedávam očkovať a chrípku som tento rok ani nemala, ani minulý rok nie... mm sa dáva očkovať a chrípku má každý rok, tento rok (teda minulý) sa nedal a chorý nebol.... neviem, či je to zákon schválnosti, no už sa viac očkovať nedá...
podľa mňa je to očkovanie úplne zbytočné

titkovamiriam
15. feb 2011

my sme neockovaní chorí nebývame tak načo,tiež mam skusenost že co su ludia okolo mna ockovaní su stale chorí,priebeh neviem posudiť

titulienka
15. feb 2011

moj otec bol pravidelne ockovany v oktobri a pravidelne vo februari mal chripku....prekonaval ju ovela tazsie ako inokedy , a my niesme ockovany a velakrat sa stalo ze sme s nim boli v kontakte a nenakazili sme sa 😉

janka2110
15. feb 2011

Ja som bola ockovana proti chripke minuly rok
a chora som nebola.
Som sa dala zaockovat aj tento rok a
chripku som zatial nemala 🙂
Takze ja mam pozitivnu skusenost 🙂

zuzikkaa
15. feb 2011

ja osobne NIE som ZA ockovanie proti chripke-resp. pride mi zbytocne.nedavno o tom hovorili aj na stv v damskom magazine ze chripku nemusite dostat ak ste ockovani,ale je vela virusovych ochoreni VELMI podobnych chripke a tam vas ockovanie neochrani!
a za dalsie virusov chripky je vela druhov tak tazko povedat proti ktoremu zaockovat 😖

sabiatko
16. feb 2011

ja som sa nikdy nedala ockovat a nikdy som chripku nemala. moja babka sa dava ockovat kazdy rok a dakedy je zdrava a inokedy ju aj tak dostane.

lagoonka
16. feb 2011

Nie som zástanca očkovania a preto nedávam očkovať ani seba ani svojich drobcov... Očkovania typu "Proti..." sú mi vyslovene proti srsti. Sú proti niečomu, ale dajte si tú robotu a zistite si aj možné následky. Tento farmaceutický biznis je na zaplakanie... Investujem radšej do prirodzených vitamínov... a s tým skúsenosti mám :o) Samozrejme pozitívne :o)

syslica
16. feb 2011

My máme pozitívnu skúsenosť: ja aj mm sa dávame očkovať pravidelne, ja dokonca aj v tehotenstve a počas dojčenia, bez negatívnych následkov. bežné nádchy sa nám nevyhnú, ale ozajstnú chrípku som mala tuším poslednýkrát v detstve ... syslíci očkovaní nie sú, ale zatiaľ tiež neboli vážne chorí (klop,klop).

qwerty01
16. feb 2011

ja som bola ockovana asi dvakrat tusim, a zakazdym som bola neskutocne chora, nikdy som nemala take stavy ako po ockavani, vysoke horucky, strasna bolest hlavy svalov, strasne to bolo a ked som sa uz nedala tak nic mi uz nebolo od vtedy, takze ja sa uz v zivote ockovat nedam ani deti

sisaha
16. feb 2011

ja som bola ockovana kazdy rok a nikdy som neochorela. Teraz som sa nedala a bola som chora ako pes... 😢

sisaka
16. feb 2011

ja sa nedavam ockovat, ale len preto, ze sa tu (kanada) dava zaockovat dost vysoke percento ludi - zadarmo ockovanie pre tehotne, male deti, rodiny s malymi detmi, starych, ohrozene skupiny, niektori zamestanci najmav v zdravotnictve, v nom som pracovala, dali sa zaockovat takmer vsetci moji kolegovia, vratane tehotnych zien, zodpovedne prehlasujem, ze pocas 3 sezon nikto z nich neochorel, tehotne zeny bez nasledkov donosili a porodili zdrave deti, tym ze sa vela ludi dava zaockovat nestretla som sa este s chripkovou epidemiou, alebo zavretou skolou koli nej, nikto v mojej rodine za 7 rokov, co sme tu este nemal chripku a myslim si, ze je to prave vdaka vysokej zaockovanosti

deina
16. feb 2011

ja som sa dala zaockovat asi 2x, davno, ale skoncila som s tym. chripku som vtedy sice nedostala, ale do tyzdna som ochorela na nieco, co bolo o dost horsie ako chripka. odkedy sa neockujem, nebyvam tak casto chora, u mna to akosi nefungovalo.

kaskya
26. feb 2011

ja som sa dala ockovat a chripku som aj tak dostala. hned po zaockovani

bublinkajasminka
27. feb 2011

este som sa nedala proti chripke ockovat...inak celkovo ockovania maju pre aj proti aj povinne co maju deticky takze naviac ockovat nechcem

maznacik007
27. feb 2011

nebola som zaockovana dostala som tu novu /prasaciu / chripku a skoncila som vo vaznom stave v nemocnici

manzel nebol zaockovany prekonal novu chripku v pohode do 3 dni bol fit / to ze ju mal vieme len vdaka testom ktore robili celej rodine kvoli mne/

tento rok som sa nedala zaockovat co lutujem lebo chytam chorobu za chorobou. Na dalsi rok sa isto dam zaockovat /najma kvoli mojej anamneze a tomu ze som velmi nachylna na plucne choroby/