Koľko vajíčok vám odobrali v Iscare Martin?

apolonka
9. nov 2017

Ahojte. Idem na svoje štvrté IVF a rozhodujem sa medzi Heliosom Martin, Iscare Martin a CRM Banská Bystrica. Predchádzajúce IVF som absolvovala v Heliose a mám z neho úžasnú malú dcérku. Počula som, že v Iscare sa orientujú na pacientky vo vyššom veku (ja mám 40), ale podľa toho čo som čítala sa tam ide počas stimulácie IVF na kontrolu ako vajíčka dozrievajú iba 1 krát, pričom v Heliose idete aj 3-4 krát, čo sa mi zdá lepšie, pretože dozrievanie vajíčok je lepšie sledované. Chcem sa opýtať tých čo absolvovali IVF v Iscare Martin, prípadne v CRM BB koľko vajíčok vám odobrali a koľko z nich bolo vhodných na vklad? Ďakujem.

hanka2510
9. nov 2017

Ahoj, ja som bola v r.2013 v Iscare - mala som 17 vajok (kontrola bola asi 3x) oplodnilo sa 10 (ICSI) a nakoniec 6 to dalo do stadia blastocysty - 2 sme vkladali - tehotenstvo s dvojickami, 4 mrazili. Potom sme mali 4 KET - ani 1 uspesny, dalej 2 nativy a 1 soft v Reprogenesis Brno - vobec nic z toho. A nakoniec 2. cyklus IVF v CRM BB - 21 vajok, 12 sa oplodnilo (PICSI + MAGS) a do expandovanej blastocysty to dalo 6 - 1 sme vlozili (zatial vyzera, ze konecne uspech) a 5 mrazili... Vyzera to, ze maju velmi dobru embryologiu - my mame hlavne problem so spermiami a ich DNA...

apolonka
autor
10. nov 2017

@hanka2510 Wau, toľko vajíčok, to je super. Ja som ich vždy mala menej, tak okolo 10. Takže ty odporúčaš aj to nové centrum v BB, to by mala byť akási pobočka Heliosu myslím. Ja už som z toho na prášky, toto bude nače posledné IVF pretože už nemáme nárok na preplatenie od poisťovne, tak si ho musíme hradiť sami, tak sa musím správne rozhodnúť, že kde ísť.

hanka2510
10. nov 2017

@apolonka za mna isto Helios, ci uz v BB alebo MT...drzim palce ✊

apolonka
autor
10. nov 2017

@hanka2510 Ďakujem pekne 🙂

topasitta
15. dec 2018

@hanka2510 ahoj. Pamatas si este, ako zistili problem s DNA? Na genetike ci cez halosperm? Aka hodnota vysla? Dakujem😘

hanka2510
15. dec 2018

@topasitta už cez obyc spermiogram - morfologia len 0,5% sa javilo ok...halosperm zistil že aj z toho pol percenta je 64% nafigu...čiže PICSI sme dali a zadarilo sa 🤩

topasitta
16. dec 2018

@hanka2510 my mame morfo 1%. Na picsi treba lepsi pohyb tusim, to nemame 😕 a pri 64'fragmentaci vam neponukli radsej darcovske? Mali ste aj Macs?
Super ze aj pri takychto vysledkoch sa vam zadarilo, dava mi to nadej 😘

topasitta
16. dec 2018

@hanka2510 uz citam, ze aj macs ste mali

hanka2510
16. dec 2018

Dali sme všetko, čo sa dalo dať na zvýšenie úspešnej selekcie spermii, darcu absolútne neriešili, žeby bolo treba... držím palce, nech výberu toho správneho šampióna 💪

topasitta
17. dec 2018

@hanka2510 vdaka 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre