Kolonoskopia

valika85
26. aug 2018

Dobrý deñ chcem a opýtať nachádza sa tu niekto kto absolvoval virualnu kolonoskopiu mam ist na beznu ale mam strach kedze hrozia rozne komplikacie alebo neexistuje nejake ine vysetrenie criev bezpecnejsie ?

lastovicka01
26. aug 2018

@valika85 ja som bola na beznej kolonoskolii takto pred rokom.posuvala som to odkladala.mam nizky prah bolesti ale zvladla som to.dokonca som nevedela ale bola som v tom case tehotna.vysetrenie bolo zvlastne ale nie bolestive.treba pocuvat co Vam hovoria.drzim palce aby ste to zvladli.odporucam radsje podstupit prekonat strach

ivka2112
26. aug 2018

Ja som bola tento rok v januari. Mne doktor odporucil anestezu, pretoze som stihla a podla neho by ma to velmi bolelo. Tak som na neho dala a ani neviem ako to prebehlo, potom som necitila uplne nic, takze ja ok.

lila1988
26. aug 2018

ja som bola viackrat na klasickej, bez oblbovakov a pre mna to bol menej traumatizujuci zazitok ako preventivka u gynekologa

zdenocka
26. aug 2018

@valika85, ja som bola pred dvoma tyzdnami. Isla som na klasicku, v pripade, ze mam nejaky polyp, alebo by doktorka potrebovala zobrat vzorku, aby som to nemusela absolvovat 2 krat. Bola som s nou dohodnuta, ze ked to bude velmi boliet, da mi naladovku, ktora zaucinkuje hned. Zvladla som to v celku dobre, bolest som citila len jednom mieste, na esovitej klucke sigme, doktorka pockala, nech to prejde, posuvala sa dopredu velmi pomali. Ani nie za 10 minut som mala potom, s tym, ze crevo mam uplne zdrave. Nebolo to prijemne vysetrenie, ale ani take strasne, ako sa pise a hovori. A to ja som velky bojko, a prah bolesti mam velmi nizky. Ked ma niekto vzrast, alebo zapale crevo, musi to boliet velmi, to by som doktorku zastavila, a podstupila vysetrenie v narkoze. Ale pokym clovek nevie, netreba stresovat, a aspon to vyskusat bez narkozy. Drzim palce, nech to zvladnes.

valika85
autor
26. aug 2018

Ďakujem krasne za rady ja sa skor bojim nasledkov lebo ze sa tam moze prepichnut crevo aboli vselico som citala

calmmeadow
26. aug 2018

Radšej nečítajte tieto hlúposti....ja kolonoskopiu musím absolvovať pravidelne cca každé 2 roky.Mám ich teda už sebou niekoľko a dá sa to v pohode zvládnuť.Príjemné to nie je,mňa to síce aj bolí,ale to možno preto,že mám ulceróznu kolitídu,ale ani raz som nerozmýšľala,že by som si dávala anestezu

fefe123
26. aug 2018

Treba len prekonať strach, robia to bežne... ja som tiež bola viackrát a ok

valika85
autor
26. aug 2018

Dakujem krasne este sa chcem opytat aj s menstruaciou sa da vykonavat toto vysetrenie ? A po podani toho prehanadla su mega hnacky?

nataliaska
27. aug 2018

Povas menzesu sa kolonoskopia nevykonava , lezite od pasa dole naha na stole takze to je nerealne . Po tych prehanadlach to neni nic hrozne ja som to vypila liter a nic asi po hodine a pol som.zacala na wc chodit ale behom chvile som bola vyprazdnena vyspala sa a dalsi den o 12 kolonoskopia. U nas automaticky po vysetreni hmatom davaju naladovku takze si nic.nepamatam bola som pri vedomi len ako opita , trvalo to 10 min a dostal sa dost daleko mi az do tenkeho creva . Velmi som sa bala ale ozaj sa neni coho a hlavne ked vam povedia ze nalez ziadny a crevo ciste ten pocit je na nezaplatenie . A crevo sa neroztrhne ved preto si kupujete mesocain gel a oni natieraju celu hadicu nim

bocianka123
27. aug 2018

Ahoj ja som bola vlani na jeseň, no išla som s narkozou, kedže mám po dvoch cisárskych a zrasty . takže bez narkozy som to nechcela riskovať. Určite to zvládneš.. A k vyprázdňovaniu - nie je také hrozné.. aj ten prášok sa dá vypiť ... chuťovo sa to dalo . ja som mala moviprep ... mal celkom dobrú chuť. Drž sa...

cialota
27. aug 2018

@valika85 vsetko ma svoje pre aj proti. nicoho sa neboj, nieje to nic take co by sa nedalo vydrzat. necitaj na nete diskusie o tom ako to koho bolelo a ake komplikacie nastali. kazdy sme iny clovek, a mame iny prah bolesti.

zdenka1707
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lastovicka01
20. sep 2018

@zdenka1707 ja som kojila v tom case.jedla som menej asi dva tri dni predtym a ked som zacala pit napoj nebolo to vobec take hrozne.odporucam si volno zobrat kedze som menej jedla bola som aj slaba.kazdy to ma asi inak.ja odporucam mat volno

zdenka1707
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mattuliatko30
18. okt 2022

@calmmeadow ahoj čítala som ze ti robili kolonoskopiu..prosim ao to prebiehalo..aj ja mam ulceroznu a čaká ma to..bude to teda bolieť?

calmmeadow
18. okt 2022

@mattuliatko30 pár dní pred vyšetrením budeš držať diétu, aby si sa vyčistila, to ti vysvetlí doktor podrobnejšie. Prebieha to tak,že si vyzlečená (od pol pása nadol) ľahneš na bok a porkčíš nohy, prikryjú ťa plachtou a sestrička ti zavedie sondu do konečníka (natrú ti ho lubrigačným gélom) a budú postupne prechádzať celé hrubé črevo. Ja som kolonoskopiu absolvovala už niekoľko krát. Rozhodne to nie je príjemné, ale dá sa to vydržať. Asi záleží aký máš prah bolesti. Môj švagor, ktorý to absolvoval, povedal, že to bolo najhoršie čo v živote zažil a už by to absolvoval len v celkovej narkóze 🙄 Mne to príde smiešne. Rozhodne to nie je také strašné....ale to sú chlapi, padavky, čo ti poviem 😂 Tí keby mali rodiť, tak ľudstvo vyhynie 😅

mattuliatko30
19. okt 2022

@calmmeadow ďakujem ja chodím 7 rokov len na rekto 2x do roka. Ale to je ôk.. tam nejdu moc ďaleko. To sa robí bez injekcie povedali ze ma utlmiť aj mi dajú od bolesti ale aj tak mam neskutočnú paniku..ja som stresak..ešte mám aj tetaniu ja keď sa bojím mne je zle zle dá mi dýcha,brnia mi prsty..bije srdce no stav hrozný.. preto sa bojím, nechcem počuť co mi hovoria lebo sa zlaknem...

calmmeadow
20. okt 2022

@mattuliatko30 tak pozri,mne nikdy nič na utlmenie bolesti pri tom nedali a bolo to v pohode.Ako nehovorím,že to vôbec nebolelo,ale nie je to za mňa taká bolesť,že by som mala potrebu si pýtať niečo na utlmenie.Neboj,zvládneš to 😉

janage
20. okt 2022

@valika85 pozri si IRIGOSKOPIA. Je to úplne bezbolestné vyšetrenie, mne pri ňom zistili, že črevo mám trošku v inej pozícii akoby malo byt. Všetko ostatné bolo OK.
Viem tým pádom ale, že pre mňa by klasická kolono bola bolestivá