Konizácia kŕčka maternice

ada2007
28. feb 2012

Ahojte bola ste niektora na operacii krcka maternice ?odstranenie polypu a konizacie plastika krcka maternice?ako ste sa citili po zakroku,kolko to trva?bola ste niektora konkretne v nemocnici onkologicky ustav sv alzbety ,heydukova ul.?

mims_18
3. jan 2024

Dievcata, mohla by sa mi ozvat nejaka, ktorej robili konizaciu v TT? A chodila alebo chodi k dr Cervenkovi? Caka ma konizacia teraz v januari ale celkovo nemam dobry pocit z ich prístupu, nic moc mi nevysvetlil, sestricka u dr Cervenku je neprijemna, clovek sa boji aj nieco opytat. Mam chut to tam cele zrusit a ist niekam sukromne 😞.

lucuass
7. mar 2024

Ahojte , zajtra mám konizaciu v KE , pri MUDr Švecovi.
Nemáte nejaká skúsenosť prosím ... Som vystresovana ale zároveň aj zmierená skôr sa bojím toho priebehu ako to všetko prebieha. Mám tam byť na jednu noc .
Ďakujem

ibrunova
7. mar 2024

@lucuass krátka a slabá narkóza, trvalo to celé 10 minút, potom ma priviezli na izbu a hneď mi dali obed, vôbec nič ma nebolelo, na druhý deň ráno som šla domov.

janula95
7. mar 2024

@lucuass nemusíš sa báť nieje to nič ja som sa tiež veľmi bála a stresom sa ničila bol to môj prvý zakrok veľmi som sa bála narkozy ale nemusíš sa báť cele to trvá 15-20minut ani sa nenazdas a budeš po ja som potom nemusela brat ani na bolesť nič bud kludna

mk22
7. mar 2024

@lucuass neboj, rýchly zákrok.. Ja som prišla ráno ak 17h domov.
Celé to trvá 10 15min.
Drzim palce

lucuass
7. mar 2024

Ďakujem pekne ale vy ste asi neboli pri tom doktorovi že ?

saska.j
7. mar 2024

@lucuass v ktorej nemocnici?

lucuass
7. mar 2024

@saska.j VOU Rastislavova

janula95
8. mar 2024

@lucuass no a už to máš za sebou bolo to tak hrozne?

lucuass
8. mar 2024

@janula95 nepýtaj sa , zrušili mi to , lebo bol problém s interným... Takže mi to preložili 🤦🏼‍♀️keby ste všetky videli môj výraz tak masaker.
Ja konečne psychicky nachystana po mesačnom čakaní , vyrovnaná ale nevyspata zároveň lebo v noci som ešte nespala trošku zo stredu no a pozri jak som dopadla

janula95
9. mar 2024

@lucuass čože to ma veľmi mrzí viem v akom je napätí žena keď ide na zákrok takto citliví co sa tyka týchto veci a na kefy ti to preložili?

lucuass
9. mar 2024

@janula95 o mesiac , 3.4 . Ach jaj no nič vydržím už to chcem doriešiť konečne

mims_18
12. mar 2024

Ahojte, 26.2.2024 som podstúpila konizaciu, vsetko prebehlo v poriadku, po zakroku som dokonca vobec nekrvacala ale presne po tyzdni som dostala menzes no dost silny ale trval cca 3 dni a odvtedy skor spinenie. Dnes pri utierani po malej potrebe sa na papieri objavila taka do krvavá jak gulka (zapachajuca- ospravedlnujem sa za opis). Teraz neviem ci je to ok, alebo mam ist do nemocnice kde ma operovali aby ma radsej pozreli? Baby, ktore ste podstúpili konizacii stretli ste sa s niecim takym?

mk22
12. mar 2024

@mims_18 ja som napr krvacala cca 3tyzdne s dnovymi prestávkami.. Bolo to otravné, nevedela som kedy to skončí.
Píšeš ze si moc nekrvacala.. Je možné že vychádzajú z teba zvyšky, zrazeniny.. Skus odsledovať, poprípade zavolaj svojmu gyn alebo kde ti robili zákrok.

mims_18
12. mar 2024

@mk22 po zakroku v podstate vobec ani len spinenie. To zacalo den pred menzesom, nasledne sa spustil ten a dost silny (prisiel na den presne) a odvtedy spinim slabo tiez sem tam s dňovou prestavkou. Len ma dnes zaskočila ta gulicka, proste zápach hrozny jak maso pokazene, uplne ma to vyplašilo ale nemam nejake výtoky zapachajuce ani nic. Preto neviem ci robit “paniku” alebo je to nromalny proces hojenia. Urcite sa budem sledovat ak sa to zopakuje alebo sa mi nieco nebude zdat radsej pojdem tam kde ma operovali nech sa pozrú, ja som zatial nemala ani kontrolu od operácie.

mk22
12. mar 2024

@mims_18 podľa mňa to bola nejaká zrazenina.. Ja som napr mala vsunuty niečo ako tampon s tým som išla domov po zákroku, deň po k Dr do ambul ten mi to vybral a poučil o krvácaní, kedy je bežné, kedy už nebezpečné.
Mohla to byť chrasta, odlupila sa, vyšla..

mims_18
12. mar 2024

@mk22 ja som si tu tamponadu vyberala sama doma na druhy den. Ved toto, ze clovek takto nevie co este mormalne je a co nie. Tak sa budem pozorovat a uvidim, v najhorsom vybehnem nech mam istotu.