Konizácia kŕčka maternice

ada2007
28. feb 2012

Ahojte bola ste niektora na operacii krcka maternice ?odstranenie polypu a konizacie plastika krcka maternice?ako ste sa citili po zakroku,kolko to trva?bola ste niektora konkretne v nemocnici onkologicky ustav sv alzbety ,heydukova ul.?

janka2273
5. apr 2022

@jovanka81 kto ťa operoval?
Mne popri konizácii robil Jankovský aj kyretáž maternice i krčka . Papiere z operacie mám doma 😉 pôvodne mi ich dal pre môjho gynekológa,ale ja som prakticky hned sa k Jankovskému aj prehlásila, takže papiere sa k môjmu dr už nedostali😉
Kľudne to môžeš konzultovať aj s iným gynekológom,len k tomu potrebuješ lekársku spravu z konizacie a výsledky z histologie. Kľudne si to pýtaj u svojho dojtora,nech ti dá kópie. Ale v nemocnici tuším stále pôsobí Peťo Kaščák, tak ten ti určite dobre poradí😉👍
Ja mám v závere histologie napísané toto viď foto:

jovanka81
5. apr 2022

@janka2273 no ja som si ju očami len prebehla kým doktor hľadal termín hysterektomie. Záver bol adenokarcinom in situ a tiež uviedol že bez invázie. Ta histológie podpisovala odobratí vzorku podrobne. Len ja som bola v panike v strese a hlavne nerozumieš všetkému. Diagnózu mi na pnku aké píšu rakovina krčka maternice a to ma celkom depta. Žijem v tom, že už je u patológa v odpade a že zvyšok tela je čistý! Pánovi primárovi dôverujem, snáď bude ochotny so mnou hovoriť. A ty si teda maternicu nestratila, čiže máš len častejšie kontroly?

janka2273
5. apr 2022

@jovanka81 karcinom krčka má veľa štádií a toto je jeho nulté štádium a tie karcinogénne bunky boli len na povrchu krčka a teda nestihli preniknúť do hlbších vrstiev👍v tom konizáte sa to odobralo všetko čo do hĺbky i všetko po povrchu,preto sa pise, že sú okraje čisté atď 😉
A teda Jankovský na prvej kontrole cca 3 týždne po konizácii mi tiež povedal doslovne " Bola tam rakovina,ale ste vyliečená" 😂🙈🙏uplne ma odpálil vtedy, moje nervy 😂. Ale tak zjavne vie, čo hovorí,ked som ok👍
Maternicu mám v poriadku a ani nechodim na častejšie kontroly, už iba klasicky raz ročne na preventívnu.
Po konizácii som chodila raz za pol roka, ale to bolo všetko.
Určite mi daj vedieť, čo ti primár povedal a ako ste sa dohodli. Držím palce, vôbec sa nestresuj a vyhoď to z hlavy. Maternicu ti navrhujú odobrať len pre istotu, ak by sa to náhodou chcelo v budúcnosti zvrhnúť, ale nik netvrdí,ze sa to tak stane. Momentálne si zjavne uplne v poriadku po úspešnej konizácii a to je super, čo by za to iné dali 😘👍

jovanka81
7. apr 2022

@janka2273 veľmi ti ďakujem za povzbudenie, nezvladam to psychicky. Už nech je utorok a mám po operácii 🙏🏻

janka2273
7. apr 2022

@jovanka81 Vôbec sa nestresuj 😘 držím palce,nech všetko dobre dopadne👍určite sa po operácii ozvi.

evadp
9. apr 2022

Zdravím žienky, aj mňa čaká konizácia nakoľko mi vyšlo HSIL. Mám veľké obavy, nie tak zo zákroku ako z toho ako sa to bude do budúcna vyvíjať. Mám doma 4 mesačného synčeka a ťažko spracovávam výsledok zo sterov.
Mohli by ste sem, prosím, s odstupom času, mesiacov možno rokov od konizacie napísať ako sa máte dnes? Ako ste to obdobie od kedy ste zistili o náleze cez zákrok až následne sledovanie zvládli? Aké sú prognózy? Koľkým sa to vrátilo? Budem Vám vďačná za každú odpoveď a každej jednej z Vás želám všetko dobre ❤️

jovanka81
9. apr 2022

@evadp ahoj, ja mám čerstvé skúsenosti. V januári preventivka, vo februári výsledok ako máš ty. Poslali na onkogynekologiu na další ster no ja som hneď požiadala o konizaciu. 11.3. Mi konizovali krčok. Všetko bolo ok až do 1.4. Keď prišiel výsledok histológie 🥺 carcinom in situ😭. 11.4. Nastupujem do nemocnice na radikalnu histerektomiu, ktorú mi doporučil lekar vzhľadom k výsledku/veku/situácii atd. Čo bude netuším, ale dúfam, že už tou konizaciou som sa rakoviny zbavila a toto vude už len rana istoty. No to ukáže až následná histológia z hysterektomie.

denisse1311
28. jún 2022

@tdli ahoj ale si mala po pol roku výsledky? Pomohla zmena stravy? Dakujem krásne

emimirlen
29. jún 2022

@evadp Ahoj, ja som bola na konizacii v roku 2019. Myslím že sa nemáš čoho obávať, kontroly som mávala prv každý polrok, ale ani som to nejako nevnímala žeby to bolo často. lekárka mi odporučila aj očkovanie tak som sa dala aj zaočkovať proti rakovine krčka maternice. Trošku som sa obávala ako to bude s 3.tehotenstvom, ale všetko prebehlo v poriadku. Dokonca som aj prenášala. Držím palce, hlavne s kľudom a všetko bude v poriadku. 😉❤️

denisse1311
29. jún 2022

@jovanka81 ahoj ako si dopadla s výsledkami? Ja mám ísť po pól roku na kontrolu napísala z laboratória mám veľký strach

zlatusik22
17. júl 2022

Ahojte zienky,22.2 mi robili konizaciu krcka v maji som bola na testoch vsetko bolo v poriadku.V stvrtok po sexe som spozorovala krv aj trochu krvaveho vytoku,vcera hnedy vytok trochu zapachajuci dnes zatial nic…svojmu dr.sa neviem dovolat…mala ste to niektora po tak dlhej dobe?Neboli ma nic len mam obavy

mysiakmaly
8. aug 2022

Prosim vedeli by ste mi poradit v Ba pripadne aj na strednom Slovensku onkogynekologa, ku ktoremu by som mohla ist este na konzultaciu? A robili vam niektorej konizaciu v lokalnom umrtveni prosim? Viem, ze v Cechach v Ostrave to robia. Dakujem

jovanka81
8. aug 2022

@denisse1311 ahoj, histologia bola úplne v poriadku. Takze pri konizacii vzali všetko napadnuté tkanivo a následná hysterektomia už bola len poistkou💪🏻

mims_18
11. aug 2022

Ahojte, ja som zistila vcera vysledok opakovanej cytologie LBC, kde teda vyslo HSIL - plus som pozitivna na viacero typov HPV (16,18..). Kazdy rok chodim pravidelne na preventivky, na cytologiu, som v tomto velky poctivec, kedze mamina mi zomrela na rakovinu vaječníka, mala aj rakovinu prsníka.. cize je tu slusna predispozícia. Dost ma šokovalo to HSIL, kedze este min rok som mala cytologiu v poriadku 😔 moj gynekolog mi dal odporucenku do trnavy do onkogynekologickej ambulancie dr. Červenkovi.. dnes som sa nedovolala, lebo tam vlastne ani nie su podla ordinacnych hodin, tak volam hned zajtra. Viete mi povedat niekto co ma tam asi caka? Budu mi robit nejake dodatocne vysetrenia alebo rovno dohodneme tu konziaciu? 😞 taktiez som citala, ze pred operáciou, resp anestezou by zena mala aspon na 4 tyzdne vysadiť antikoncepciu, ktoru ja beriem, nakolko mi vysiel este pred tymto vsetkym aj zly hormonálny profil, problemy s cyklom a chceme babatko, tak dohoda s mojim gynekológom bola, ze nasadíme na par mesiacov a hned po vysadeni sa budeme o babatko pokusat. No a teraz jasne, ze babatko kym sa dam do poriadku neprichadza do uvahy 😞 ale co ma prekvapilo dr chce aby som dalej antiku brala, vraj ak to nebude nevyhnutne nevysadit. Ale vsak ked pojdem asi na zakrok tak ju budem musiet vysadiť, tak nerozumiem preco nie hned, nechcem potom stracat cas, kedze to ma u mna vsetko nejaky rýchli priebeh.. prepacte za dlhy prispevok, velmi sa bojim a som od vcera uplne hotova 😞 deti nemame ziadne a velmi by sme chceli uz 😖

adela2611
11. aug 2022

@mims_18 dr.cervenka je veľmi milý doktor, termín na vyšetrenie som mala do dvoch dní on si robil ešte vlastný odber a posielal na vyšetrenie ,ja som si ho vybrala aj ako operatera a termín na konizaciu som mala veľmi rýchlo. Antikoncepciu som nebrala tak to neviem ,ale doktor ti povie či vysadiť hneď či neskôr ,ale 4 týždne by som ja napriklad.nestihala ja som mala konizaciu od vyšetrenia skôr ako 4tyzdne ledva som predoperačné stihla.. neboj sa, nič to nieje je to rýchly zákrok , áno každá sme sa bála ale nieje čoho.. držím palce

mims_18
15. aug 2022

@adela2611 ja som dostala termin 24.8.2022 lebo ze tento tyzden neodridnuju.. tak to potom ide velmi rychlo, co je dobre. No tu antikoncepciu mi moj gynekolog povedal nech nevysadim, pricom neviem ci rata s tym, ze ma asi caka zakrok ( ja som to az potom doma citala o tej antikoncepcii). Ved uvidime co mi povied Dr Cervenka. Ano citala som, ze je velmi dobry, co som ozaj rada. Ďakujem za podporu ❤️

dennkka
15. aug 2022

@mims_18 ja som pred konizáciou nemusela vysadiť antikoncepciu. A na zákrok som sa objednala hned po menzese, aby som sa stihla zahodiť do dalšieho menzesu.

mims_18
15. aug 2022

@dennkka ďakujem za tuto odpoved 🙏, lebo co citam vsade pisu vysadiť.. mne ide iba o to, aby som potom nestrácala cas dajme tomu 4-5 tyzdnov, chcem to mat cim skor za sebou..

adela2611
15. aug 2022

@mims_18 s radosťou, áno ide to rýchlo ,oni dávajú skóre termíny.. držte sa všetko bude dobré.. keby aká kolvek otázka som tu
.

majkamh
21. aug 2022

Ahojte žienky, som mesiac po konizácii krčka maternice a moja lekárka mi chce robit kontrolu na HPV o mesiac, nie je to nejako skoro /2mesiace po zákroku/? čítala som, že niektorí robia až po polroku, tak ma zaujíma, ako ste to mali vy, či ste to mali potom ok. A tiež, či ste sa dali po zákroku očkovať proti HPV? Ak áno, mali ste nejaké nežiadúce účinky? Ďakujem

mk22
22. aug 2022

@majkamh ahoj kontr na hpv mi Dr urobil 6m po zákroku.
Očkovanie mi neodporúčil.

emimirlen
22. aug 2022

@majkamh
Aj mne to príde skoro. Kontrolu po konizacii som mala po 6tyzdnoch ale kontrolné stery aj hpv mi robila až po polroku s odôvodnením že by skôr mohli byť skreslené výsledky. Tak ktovie. Ale keď by spravila test na hpv teraz a aj potom cytostery, napríklad LBC, kde sa automaticky zisťuje aj prítomnosť vírusu by mohlo byť podľa mňa fajn. Mala by si navyše vlastne urobené vyšetrenie. Mne moja lekárka odporučila očkovanie, tak som sa dala zaočkovať. Reakcie som mala ale dosť silné. Po prvom očkovaní mi mesiac trpla ruka, mravcenie som v nej mala dosť dlho a po druhom ockovani mi zasa poriadne opuchlo celé rameno, akoby som tam mala druhé plece. Opuchlo mi to ale týždeň od očkovania a lekárka vylúčila že to je z očkovania, hrávam volejbal tak povedala že to je kvôli tomu ale bolo to zjavne opuchnuté okolo vpichu. Ale nakoľko mi to lekárka odporučila tak som sa dala. Aj tebe odporučili ockovanie?

majkamh
23. aug 2022

@emimirlen ďakujem za odpoveď. Mne to očkovanie odporúča, ale ja sa bojim vedľajších účinkov. Zatiaľ nie som za, lebo som čitala viac negat.účinkov. Su tam aj dosť závážne veci v pribalovom letaku spomenute.

mims_18
23. aug 2022

@mk22 zdravim, aj sa lekar vyjadril preco? Prekvapuje ma, ze niektori v podostate ženám v podobnej situacii odporucaju a ini nie..

emimirlen
23. aug 2022

@majkamh áno viem, v škandinávskych krajinách boli aj nejaké protesty proti tejto vakcíne čo som čítala. Len to asi je pri každom očkovaní tak, každá minca má dve strany a čo sa týka príbalových letákov je asi v každom jednom množstvo vedľajších účinkov. Ale úplne ti rozumiem, tiež som bola na Tom podobne, bála som sa čo to spôsobí a čím viac som čítala tým to bolo hrosie. Držím palce. Nech sa rozhodneš tak aby si bola hlavne ty s tym ok.

ajush5
24. aug 2022

Mne lekár tiež odporučil a ľutujem, že som sa nedala. Stačí si prečítať príbalový leták od ibalginu. Mama dokonca dostala raz antibiotiká ktoré tam mali, že môžu spôsobiť smrť. Podľa nich sa riadiť nedá. Sú krajiny kde je toto očkovanie povinne a keby je tá vakcína taká zlá, asi by sa o tom vedelo.

majkamh
24. aug 2022

@mims_18 ahoj pozeram že máme rovnaký nalez pred konizaciou. Moja lekárka povedala, že to nevylieči to čo už mám, ale je možné predísť recidíve ochorenia/zopakovaniu konizácie/. Aj ja som zostala prekvapená, že jedni sú proti a iní su za očkovanie ak už je nalez...

@emimirlen ano, to je mi jasne, nech sa každý rozhodne ako chce. Len som chcela vedieť realne skusenosti tu čo majú ženy, aby som vedela porovnať si. Ja som aj po kovid očkovani mala neprijemne vedlajšie účinky, skolabovala som. No každý deň nad tým premýšľam. Videla som aj tu na Slovensku video ako žena ochrnula po tomto očkovaní, síce sú zriedkavé tieto účinky, ale može sa to stať.

emimirlen
24. aug 2022

@majkamh
Och tak to verím keď aj po kovid očkovaní boli problémy. Ja som sa nakoniec nedala proti kovid očkovať, prekonala som si to už ale 2x. Keď to človek nikdy nevie čo je to najsprávnejšie. Dôležité je sa rozhodnúť podľa svojho presvedčenia. Vážne? Aj na SR boli prípady ochrnutie? Och, to som ani nevedaela. Strašné. Keď si človek vezme že mu to aj odporučia, aj si to sám zaplatí a nakoniec mu to spôsobí také komplikácie. No nič, prajem veľa zdravíčka.

mims_18
24. aug 2022

@majkamh dnes som bola na biopsii krcka u onkogynekologa, na ockovanie som sa spytat zabudla a on sam ockovanie nespomenul. Za cca 3 tyzdne budu vysledky a mam tam ist tak sa popytam, zvazujem ho ale stale sa neviem zbavit pocitu, ze ked uz ich mam tie najagresívnejšie typy spôsobujúce rakovinu krcka, ci to nieco pomoze 🙈

mysiakmaly
25. aug 2022

@mims_18 mne zistili ze mam hpv 16 a doktor trva na ockovani. Idem este do Ba na konzultaciu onkogynekologovi. Lebo zase ja mam z toho ockovania strach.