Konizácia kŕčka maternice

ada2007
28. feb 2012

Ahojte bola ste niektora na operacii krcka maternice ?odstranenie polypu a konizacie plastika krcka maternice?ako ste sa citili po zakroku,kolko to trva?bola ste niektora konkretne v nemocnici onkologicky ustav sv alzbety ,heydukova ul.?

emimirlen
4. nov 2018

@bublinka8582 rakytnikovy olej je super takže isto treba zohnať,ja isto znova zoženiem a budem brať znova. Inak @janka2273 recept na bazový sirup aj mňa zaujíma,overeny a dobrý 😉 lebo posledný čo som chutnalaj tak nebol nič moc. Bublinka a ako to myslíš problém vo vzťahu? Akože nevera či niečo iné?

adela2611
4. nov 2018

@emimirlen hmm a zrovna tento rok som nestihla plody bazy, len kvety som stihla na sirup.. plodový sa u nás vypil minulý rok rýchlosťou blesku.. mnam..

janka2273
4. nov 2018

@bublinka8582
@emimirlen Dám vám tu recept kočky a bublinka,napíš mi správu nech nezabudnem,dám Ti kontakt na tú kočku,čo vozí z Ukrajiny oleje 😉

janka2273
4. nov 2018

@adela2611 že je super ?? 🙂 🙂 moja mama nebohá z bazy víno robila 👍❤😘
Už Ti odpísala tá kočka ?

adela2611
4. nov 2018

@janka2273 áno je výborný sirup.. víno nepijem to by u mna neuspelo.. a nie neodpísala mi zatial, ešte chvílu počkám a ak nič napíšem tej druhej , ale aj tak moc dakujem

janka2273
4. nov 2018

@adela2611 ona Ti odpíše,len odpisuje len v prac.dni som postrehla a teda asi z práce 🙂

emimirlen
4. nov 2018

@adela2611 tak vdiim že to budem musieť na rok zbierať a variť aj ja 😉

emimirlen
4. nov 2018

@janka2273 nestretla som sa s ňou,ale zajtra máme tréning tak sa jej opýtam 😉

bublinka8582
4. nov 2018

@emimirlen nie myslim napr., ze sa nepriblizujete, nesexujete alebo sa chcete rozist. Nieco, co sa riesi, v podstate to moze byt kozjo aj nevera

emimirlen
5. nov 2018

@bublinka8582 nie, my sme nemali ani nemáme žiadne problémy. Nakoľko mi ale lekárka povedala že aj manžel môže mať HPV a chlapom nič nerobí len ho ženám podavaju,tak sme sa po konizacii zdržali pohlavného styku. Verím že naša imunita ten HPV porazí. Ešte som čítala že sa odporúča styk s kondómom,lebo že vie do určitej miery ochrániť pred HPV.

damati
27. nov 2018

@jarmila1955 Ahoj, výsledky po konizácii boli dobre, takže mi nebrali nič. Idem teraz na preventívne prehliadky a odbery. A čo ty?? Dúfam že si sa dozvedela len dobre správy. Držím palce....

seffka
1. dec 2018

@andreaeby ja som mala leep konizaciu 19.11. a az dovcera som bola fit, odvcera teda 11 dni po zakroku mi zacali bolesti v podbrusku, stehy krcka dost bolia a citim sa doslova ako po porode, neviem normalne sediet. Navyse mam zvysenu teplotu, takze bud zajtra pohotovost, alebo v pondelok moj gynekolog. Tebe to potom uz preslo? Viete mi prosim aj ostatne poradit, co robit? Nepride mi to ako bezny stav. Krvacanie nemam silne, ale mam este trochu.

janka2273
1. dec 2018

@seffka Aké stehy na krčku?? ved Ti to zatavili a nie šili,či ? tak sa to robí pri Leep metode...nemôžeš byť pred menzesom a preto tie bolesti? po konizácii je všetko pár mesiacov uplne iné ,mne sa to až po 5 tich dalo do normálu😉

seffka
10. dec 2018

@janka2273 stehy ako stahovane, uplne som to citila ako sa to hoji a stahuje. Bola som u gynekologa na kontrole a zrejme som prechladla, mala som zapal a uz to preslo

janka2273
10. dec 2018

@seffka Mne zavarili ranu priamo po operácii a nič som počas hojenia necítila,až som sa čudovala 😉😘

spageta85
10. dec 2018

Baby po konizacii ste prvú cytologiu mali dobrú bez problémov? Lebo ja mam síce 2ku ale vraj zápal tam vyšiel tak že preliečiť a o pol roka ster opakovať o zaujímavé ešte sa mi to nestalo..

janka2273
10. dec 2018

@spageta85 čo máš vo výsledku presne napísané??

spageta85
10. dec 2018

Nevidela som ho prečo? Ale doktor mi povedal že výsledok ok ale že tam vyšla nejaká zmiešaná bakteriálna infekcia už neviem presne že zápal zrejme

janka2273
10. dec 2018

@spageta85 lebo na krčku sú častokrát nejaké zmeny,ja som mala na prvej " Reaktívne zmeny "a po roku zas podobné,ale že to je v pohode 😉

spageta85
10. dec 2018

To neviem im tam muselo výst niečo konkrétne dal mi gynex ale to podľa mňa trt rieši keď som o nich čítala ešte som aj alergiu áno mykozu z nich chytila

janka2273
10. dec 2018

@spageta85 Skôr Ti pomôžu nejaké bylinkové výplachy,šalvia je výborná,aj kúpeľ v myšom chvostíku 🙂 Ja si dávam tie guličkové bylinné tampony(čínske bylinky v gáze )😉

spageta85
11. dec 2018

A skade to mas prosím kúpeľ v myslím chvostovky ako co ho nasypať do vane či?

emimirlen
11. dec 2018

@adela2611 @janka2273
Kocky,tak ja som po kontrolných steroch. Dala som si robiť rovno LBC test,všetko vyšlo negatívne tak sa teším. Aj HPV bolo negatívne. Mám ale otázku ako dlho sa vám dával organizmus po tej konizacii dokopy? Cyklus mám 25-26 dni, predtým 28-32. A posledne som pred menzesom začala 4 dní špiniť, výtok s prímesou hnedej krvi a na 25.den som dostala menzes?! Nemáte s tým skúsenosti? Inak žiadne iné problémy. Vysadila som teraz aj všetko ani indonal, ani rakytník,ani acetylcystein...občas si dám Cčko a Magnézium. Riešiť s lekárkou či nie?

janka2273
11. dec 2018

@emimirlen Ahojky 😉 uz som na Teba myslela 😍 mne to 5 mesiaciv blblo fest,potom sa upravilo na cca 28 dňový cyklus a posledného polroka presne ako Ty - 24 max 25 cyklus😂a neriešim,ked som zdravá,ved normálny cyklus je vraj od 21 az do neviem uz presne kolko😁😉😘ale je max okolo cez 34 dni hádam,niekde som to našla písané,musim pozrieť.. takže si v pohode😘
@adela2611ty ako??😘😍

janka2273
11. dec 2018

@spageta85 Bylinky si zbieram sama😉a ked uz nemam, kúpim sypaný čaj 😉 na výplach zaliať aspon polievkovú lyzicu a lúhovať aspon10-15 minút a kupel len sedavý do lavóra,tak aspoň liter pripraviť a doliat do vody a posedieť si ako kačka 😂😘,pripadne aj vyplachovat zároveň 😉

emimirlen
11. dec 2018

@janka2273 myslela som si aj,alebo lepšie povedané dúfala v to,že asi to bude tým zásahom rozhádzané. Tak ďakujem nebudem ešte panikáriť. A ty ako @janka2273 teraz niekedy by si mala mať kontrolné stery tiež že?! Dobre pamätám? A aj @adela2611 ma zaujíma. 😘😍

adela2611
11. dec 2018

@emimirlen Ahoj, juj teším sa s tebou, že máš dobré výsledky, mna ešte len čaká kontrolné vyšetrenie, mala som ísť teraz v pondelok, ale dostala som nečakane menzes.. K tom tvojmu menzesu , mám to podobne, najprv špiním , až potom príde riadna menštruácia.. A cyklus-? no ja som vždy mala taký iný cyklus, 21 dnový, a teraz po konizácii ho mám hala bala, niekedy na 16 deň inokedy na 21 den, ja som iná -hihi..Lekárka mi povedala že sa to časom upraví, tak som zvedavá ako, či k dlhšiemu cyklu či ku kratšiemu- uvidíme, neriešim.. Mávam po zákroku dosť často výtok a tak behám s vložkou skoro pernamentne.. / kúpila som si tie anionové na odporúčanie onkogynekologa../

emimirlen
11. dec 2018

@adela2611 oooooo anionove? To je čo? A aké má to výhody? Ešte som o Tom nepočula. Vidím že rozhádzané po konizacii to máme teda všetky tri len nejako asi vyčkať a snáď sa upraví.

adela2611
11. dec 2018

@emimirlen sú to vložky zo striebrom, liečivé -používajú sa pri zápaloch moč. ciest, mikozach, miomoch.. zabranujú množeniu baktérii, veľmi veľa sa o nich na nete dočítaš, a mne ich teda odporučil lekár,že súú výborné ženy po zákrokoch majú dobré skúsenosti a neobjavili sa u nich potom už zlé výsledky. čo je na tom pravdy neviem, ale nestoja majland a možno pomôžu..

emimirlen
11. dec 2018

@adela2611 tak to si teda o nich prečítam 😉 ďakujem