Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kontrola sterilizácie

tigrica182
6. aug 2012

ahojte, chcela by som sa informovat, ci nahodou niektora z vas nevie, ci sa da skontrolovat - napr. sonom, alebo ja neviem cim, ci ma lekar naozaj podviazal... dala som ziadost, vsetko som splnila, len reakcia lekara sa mi zdala zvlastna, preto sa pytam a rada by som si to skontrolovala.

Dakujem za kazdu odpoved

zmrzlinkams
6. aug 2012

možno sa to da nepytala si sa svojho gyn. a musela si sa dať podviazať ? máš dve detičky a už dalšie nechcete, podla fotky si mladučka 🙂 ale myslim si že ked rodičia už neplanuju dalšie babatko tak je to jedna z dobrych vyhod ako neotehotnieť a netlačiť pri tom hormony do tela .... 🙂

sarinka123
6. aug 2012

Ahoj tigrica, mne to len nepriamo navrhol moj gynekolog, či to chcem. Mam jedno dieta, druhe sa o onedlho narodi. Bude to 2 cisarsky rez, kvoli komplikaciam. Chcem sa spytat, nemas z toho nejake vedlajsie problemy ? Ako napr. Pri uvolneni vajicka nejake bolesti v oblasti malej panvy ? Alebo s pravidelnostou menzesu ? Pripade psychicka nervozita. Alebo divny pocit, ze uz nebudes matkou ? Vdaka ak odpovies. Kazdy den nadtym premyslam.

tomika
7. aug 2012

@sarinka123 mojeje mame to urobili,a ked po zákroku prvy krát dostala menzes,tak strašne velké menštruačné bolesti mala.Ale odvtedy nič,všetko mala v poriadku.Ale ona mala 40 rokov a 3 deti..

tigrica182
autor
7. aug 2012

@zmrzlinkams no nemusela som sa dat podviazat, ja som chcela - obe deti mam na CS - mam 11 mesacny rozdiel medzi detmi a nechcela som riskovat.... a bohuzial v dnesnej dobe je mat 2 deti uz dostatocny luxus, takze preto som volila tuto volbu - a lieky som do seba nechcela tlacit - nemam postavu modelky a ak by som nabrala - tak dakujem pekne 😒 ... mam 26 rokov, takze 2 deti si myslim stacia a neskor by som uz aj tak nechcela ...

tigrica182
autor
7. aug 2012

@sarinka123 ahoj sarka - no nemam z toho ziadne komplikacie - vobec - ziadne bolesti - ani po druhej sekcii (11 mesacny rozdiel medzi operaciami) vsetko mam v poriadku ako cyklus, tak bezbolestna menstruacia... vsetko je uplne v pohode... co sa tyka pocitov, ze nebudem matkou - ved uz som - a to 2x a poveim, ti mam zahul s tymi dvoma detmi, takze som uplne za nich statsna - mam aj dievcatko aj chlapceka, takze nemam preco banovat, ze som to spravila... ide mi o to, ze 2 deti su dnes dost a ja si myslim, ze deti sa navzajom budu mat s kym hrat - navzajom, takze nemam preco byt nervozna ci nestastna... asi by som to horsie niesla keby sm mala len jedno dieta... ale takto mam 2 a som spokojna. a po porode mi aj sam primar hovoril (ten ma operoval - SC) ze taku tenku maternicu este nevidel, a ze bol zazrak, ze maternica nepraskla - ze stacil mozno len jeden den a mohla som umriet aj ja, aj babo, ak by mi bola praskla maternica.. a ze ak by som bola mala dalsie tehu ze to by bolo maximalne rizikove... takze aj z tohto hladiska som pokojna a kludna, ze chranim ako seba tak aj dalsie babo - ak by sa narodilo.... takze hlavu hore, budes mat dve deticky 🙂 daju zabrat neboj sa - aky mas medzi nimi rozdiel?
Pripade psychicka nervozita. Alebo divny pocit, ze uz nebudes matkou ? Vdaka ak odpovies. Kazdy den nadtym premyslam.

sarinka123
8. aug 2012

Ide mi len o ten divny divny pocit. Lieky do seba nechcem tlacit. Som po cisarskom len 14 mesiacov a som sa dozvedela, ze pod srdcom cakam dalsie. Snad mi nepraskne maternica. Lekar mi pri
Prvom povedal, ze 2 roky mam cakat, ale " zadarilo " a dával zevraj muz pozor. Teraz som rada a ked vsetko
Dobre dopadne, rozdiel medzi 2 detmi bude 2 roky. Preto uz dalsie deti nechcem, len ma zaujimal psychicky pocit a či su potom v case ovulacie, ked vajicko uviazne aj komplikacie.

tigrica182
autor
9. aug 2012

@sarinka123 no veru aj nam sa zadarilo :( ale tak co uz - mala je na svete, je zlatunka - obcas je to riadny zahul lebo malemu este idu zuby (cakame na stolicky) a tak ked mala place, a on chce spat tak to je uplne uzasne :( je to tazke, nebudem klamat - ale zas 2 roky rozdiel je v pohode, dieta je rozumnejsie nez moje vies... neboj zvladnes, len ked to ide, tak sa setri, viem, ze je to klise a pomaha to....

kika333
3. feb 2013

tiez mam urobenu sterilku, ale mam z toho hrozne depresie, som na dne, neviem co robit, mam 3 deticky po roku a pol, najmladsi ma rok, len jeho som mala na cisarsky pre varixy na rodidlach a preto ma aj podviazali. teraz to lutujem, neviem ako dalej ☹

kika333
3. feb 2013

mame jedno dievca a dvoch chlapcov takze to je dobre, no aj tak ma to velmi trapi...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli