Koronavírus, OČR a čestné vyhlásenie do poisťovne.

katiku
2. apr 2020

Viete mi prosím niekto povedať či si musím podať čestné vyhlásenie do poisťovne.. Keďže som OCR ako sú školy zatvorené? Môj syn má 11 a každých 10dni mi Dr dáva novú OCR-ku? Lebo už mi tu zo všetkého hrabe.. A každý mi vraví iné.. Ja si myslím, že áno ale keď mi Dr vypisuje za každým novú tak vraj netreba.. Ďakujem

evittam
2. apr 2020

@katiku Každých 10dni dáva pediater novu diagnózu? No to pekne riskuje.
No a k otázke. Prečítaj si názov toho čestného vyhlásenia.

katiku
autor
2. apr 2020

@evittam stále tu istú.. Volala aj na poisťovňu a keďže má už 11 tak vraj musí stále vypisovať.. A čítala som to.. Ale pýtam sa kto ma s tým skúsenosť

evittam
2. apr 2020

@katiku Ked je to raz "Cestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovne v súvislosti so šírením nakazy koronavirusu" tak to tak je. Comu nerozumies?
Každých 10dni na tu istú diagnozu? No tak len pre tvoju info zaplatia ti len 10dni.

martinka13
2. apr 2020

Ak ma 11 platí ešte korona očr. Nie očr od lekárky. Tam bude len ta prva zrejme platiť . Vsetko vrátane tlačív je na webe socpoist

evittam
2. apr 2020

@martinka13 OCR kvoli korona platí do 10rokov a 364dni. Cize ak ma 11 uz nie.

katiku
autor
2. apr 2020

@evittam platí aj od 11do 16rokov.. Ak dieťa nemôže byť samé doma..

evittam
2. apr 2020

@katiku Iste ak nemôže byt samé doma kvoli nejakej diagnóze. To si ale ten pediater musí vedieť obhájiť.

katiku
autor
2. apr 2020

@evittam áno.. To si obhaji.. Ináč by mi to nedala..

evittam
2. apr 2020

@katiku Tak ak si na OCR kvoli koronavirusu tak co vlastne riešis? Samozrejme ze treba vypisat cestné vyhlásenie. Od toho to je.

katiku
autor
2. apr 2020

@evittam bože.. Taká ste milá.. Asi všetko viete a ovládate.. Chcela som len info a radu kto má s tým skúsenosť.. To je celé.. A tým vašim uštipačným odpovediam.. Aach.. Veľmi milá ste..

lejla77
2. apr 2020

@katiku vzdy na konci mesiaca treba podat cestne vyhlasenir

evittam
2. apr 2020

@katiku Ja odpovedam k veci, stručne, vecne, slusne a odborne. A predpokladam ze diskutujem s dospelými ľuďmi. Staci citat pokyny SP.
A nemas za co. Pekny večer.

mirage
2. apr 2020

@katiku to je Evitta, ona sa obhajuje, ze je strucna a k veci, ale jej "posty" posobia stroho, arogantne, nadradene atd..

katiku
autor
2. apr 2020

@lejla77 ďakujem pekne.. Akurát sa to snažím riešiť.. Len si neviem dať s niečím rady.. A skôr som to nemohla vybavovať..

evittam
2. apr 2020

@mirage Ano a ohováranie poza chrbát to su zase posty iných na MK.😀👍
Nikde nie som arogantna ani nadradena a uz vôbec sa nemusím obhajovať nemam totiž preco. Pekny večer ti želám.

katiku
autor
2. apr 2020

@mirage tak to áno.. Ešte som sa chcela niečo opýtať.. Ale normálne sa bojím aby mi neprišla zaklopať na dvere.. Dá sa to aj ináč.. O tom to tu je..

evittam
2. apr 2020

@katiku Kludne sa pýtaj. Nemam problem pomôcť a odpovedat. Proste odpovedám vecne mrzí ma ze to berieš negativne.😉 A hlúpe ohováranie si nevšimaj.

lejla77
2. apr 2020

@katiku a co nevies? Treba tam vypisat, ktore dni si sa starala o dieta v danom mesiaci

katiku
autor
2. apr 2020

@evittam no nebolo mi to príjemné.. To je celé.. Ale ako v pohode.. Ako nie som debilná ale radšej si to chcem overiť..

evittam
2. apr 2020

@katiku To som nikde nenapisala. Normálne som sa spýtala co riesis-nevies...

katiku
autor
2. apr 2020

@lejla77 mam tu žiadosť pred sebou.. Potrebujem vedieť či hneď od prvého dňa tam mám písať ten dátum.. Lebo prvú OCR mi bol chorý.. A teraz už pokračujem ďalej.. V tom som si není istá..

katiku
autor
2. apr 2020

@evittam ježiš.. Ja nevravím že to ste mi vy napísala.. Preboha..

evittam
2. apr 2020

@katiku No je to kvoli korona. Ale ak si bola cely marec na OCR nepis nic. Len preskrtni tie mesiace "april,maj"...
T.j.ze si mala nárok na cely mesiac OCR.

katiku
autor
2. apr 2020

@evittam od 16.3. Som doma..

evittam
2. apr 2020

@katiku Alebo asi lepšie - dni kedy si mala nárok na OCR kvoli korona a do toho bodu 4 ze si mala OCR kvoli chorobe. 🤔

evittam
2. apr 2020

@katiku A kvoli korona? Tak od 1.-15.3.narok na mzdu, od 16.-31.3.osetrovne.

lejla77
2. apr 2020

@katiku teraz neviem co myslis. Je aj ziadost na OCR kvoli korone to si si mala tiez podat a je aj cestne vyhlasenie, ktore treba na knci mesiaca poslat. Ale ked si na OCR kvoli chorobe, tak to ke asi ine

mirage
2. apr 2020

@evittam neohovaram Ta, len som Ta, prepac, neoznacila. Uz som Ti to pisala davnejsie, posobis tak, ako som Ti pisala vyssie.

evittam
2. apr 2020

@mirage Tvoj subjektivny pocit.

katiku
autor
2. apr 2020

@lejla77 prvých 10dni som bola kvoli chorobe.. A pokračovanie už korona.. Takže asi prvá 10dnova OCR u tam nepíšem až ten zbytok.. No hádam to spravím dobre..