Kortizol v krvi

anonymka11
11. apr 2018

Ahojte chcela by som sa opýtať mala niektorá z vás zvýšený kortizol v krvi? A aké vyšetrenia ste podstupili? A čo vám zistili? Ďakujem za každú informáciu

zamilion
11. apr 2018

toto aj mna zaujíma

anonymka11
autor
11. apr 2018

@zamilion aj vy ho máte zvýšený?

anonymka11
autor
11. apr 2018

Nikto žiadna skúsenosť

nika1914
11. apr 2018

Ja mavam pravidelne.prevdepodobne len zo stresu.lebo mi robili dexamethazonovy test(tak sa vola myslim) a vysiel dobre.keby bol zly tak by sa hladala pricina inde a bolo by to vazne.ja som sledovana na endokrinologii v Lubochni tam je narosbe endokrinologicke centrum.aj pre ine veci ako je vysoky prolaktin a adenom na hyppfyze.

anonymka11
autor
11. apr 2018

@nika1914 a vlastne načo je dobrý ten test ak sa môžem opýtať? Ten vám vlastne čo napovie? Keď ste boli na tom teste dávala ste si aj nejakú tabletku pred tým? Ďakujem

anonymka11
autor
11. apr 2018

@nika1914 a ako to myslíte že keď vyjde zlý tak je to vážne?

nika1914
11. apr 2018

@anonymka11 ano dava sa tabletka neviem presne cas pred odberom krvi.tabletka by mala zablokovat tvorbu kortizolu.tzn ak je kortizol nizky je to ok.ak ho nezablokuje tak je pricina inde.dufam ze si to dobre pamatam.mne to robili pred 4 rokmi. Neviem ako velmi vazne to je ak ho nezablokuje.nastastie moj pripad to nebol.dost mam zdr.problemov aj bez toho. Viem ze ten kortizol mohol byt vysoky z inych pricin ako zo stresu a tie boli urcite vaznejsie nez stres len konkretne uz neviem.lebo ten clanok bol v anglictine a dobre si to uz nepamatam

nika1914
11. apr 2018

@anonymka11 a kto ti zistil ten zvyseny iortizol? A kedy ti robili odber...myslim hodinu rannu

anonymka11
autor
11. apr 2018

@nika1914 no zistila mi to endokrinologicka keď som bola na pohlavné hormóny tak zistila že mám zvýšený kortizol a teraz som dva dni po sebe bola na krv raz bez tabletky raz s tabletkou a čakám na výsledky tak dúfam že tiež to bude len zo stresu a ty si to mala moc zvýšené? A robili mi odbery ráno o 8

anonymka11
autor
11. apr 2018

@nika1914 takže ťa tabletka ak to zastavila je to ok

anonymka11
autor
11. apr 2018

@nika1914 a teraz neviem či sa mám báť

nika1914
11. apr 2018

@anonymka11 ale neboj.urcite je to zo stresu.ja som mala dost zvysene.nejakych 600 je norma a ja dom mala 1000.a kedy su vysledky? Zajtra?

anonymka11
autor
11. apr 2018

Nie že až na budúci týždeň

anonymka11
autor
11. apr 2018

@nika1914 možno v stredu do vtedy nebudem kľudne spat

nika1914
11. apr 2018

@anonymka11 co? A preco tak dlho? Ved ja som to vedela v Lubochji hned na obed tak u normalneho doktora by to malo byt na druhy den max za 2 dni

anonymka11
autor
12. apr 2018

@nika1914 ja vôbec neviem prečo to tak dlho trvá ale povedala mi že určite už nie tento týždeň že dúfa že na budúci týždeň v stredu to už bude a tebe brali dva krát po sebe krv alebo len raz s tou tabletkou? Lebo mne prvý deň ráno o 8 bez tabletky a na druhý deň s tabletkou takže dúfam že ťa tabletka to znížila a ináč mávala si nejaké problémy keď si mala zvýšený tento hormón?

nika1914
12. apr 2018

@anonymka11 ano 2 dni po sebe.nie nebadam na sebe nejake problemy.mam ine problemy.mam nezhubny nador na mozgu co produkuje vela prolaktinu.tento nador mi pocas 1.tehotenstva praskol a vtedy mi napriklad telo prestalo produkovat kortizol a boli sme na tom s babom velmi vazne.ale uz je lepsie.hypofyza potom zasa naskocila a kortizol nabehol len akosi nadmerne az😏

alusha
12. apr 2018

urcite treba poriadne vysetrenie na endokrinologii, moze to byt adenom na hypofyze hormonalne aktivny... ak to mate velmi zvysene... manzelov pripad - cushingov syndrom, ale on mal aj vysoky hormon hypofyzy... mate aj nejake ine problemy? vysoky krvny tlak, bolesti svalov, kosti... priberanie?

anonymka11
autor
12. apr 2018

@nika1914 Ježiš tak to mi je naozaj ľúto ☹️ ja mám tiež zdravotné problémy mám zvýšené aj onkomarkery v krvi preto ma sleduje hematologicke a do toho ešte aj toto bojím sa či nemôže byť problém s obličkami pretože má dosť boli aj v krížovej oblasti a obidva parametre majú práve dočinenia s obličkami

anonymka11
autor
12. apr 2018

@alusha prepáčte ale vôbec nerozumiem tomu názvu čo ste napísali viete mi ho vysvetliť že čo to vlastne je? Ja som vždy mávala nizky tlak teraz naopak mám okolo 130 čo je pre mňa vysoký a často mi z toho býva zle nepriberam len mám bolesti v zadnej krížovej časti plus aj zvýšené onkomarkery

anonymka11
autor
12. apr 2018

A mám problém so žalúdkom a často má páli záhadné

anonymka11
autor
12. apr 2018

Nie záhadné ale zaha

alusha
12. apr 2018

@anonymka11 no tazko vysvetlit, je to diagnoza, ktoru sposobuje adenom na hypofyze... je to maly nezhubny nador, ktory ale produkuje velke mnozstvo hormonov, ktore maju vplyv aj na vselico ostatne, ako napr. aj tlak... tuto diagnozu mal moj manzel, je dva roky po opreracii hypofyzy, teraz ma prave opacny problem, malo hydrokortizolu a musi ho doplnat liekmi... ale toto nemusi byt vobec vas pripad... on mal uz mnoho inych pridruzenych problemov z toho a kym mu tuto chorobu zistili trvalo to 5 rokov... dajte si vysetrit na enokrinologii aj vsetky ostatne hormony, oni to uz vedia posudit, z coho to moze byt...

anonymka11
autor
12. apr 2018

@alusha bola som na endokrinilogii zistili mi zvýšený ten kortizol a teraz čakám na výsledky z toho testu že aké budú tie len dúfam že to bude ok

anonymka11
autor
12. apr 2018

@alusha 5 rokov a to mu nevedeli zistiť skôr?

karush
26. máj 2018

@anonymka11 ako si dopadla? A inak ako si sa cítila po tej tabletke ráno? Čulá alebo skôr oťapená? Tiež čakám na výsledky 🙄

jajanr
8. máj 2019

@alusha dobry den mozem vam napisat sukromnu spravu ohladne diskusie??

alusha
9. máj 2019

@jajanr ano pravdaze

marci987
31. aug 2020

zienky ja mam napisane S-CORTISOL -148,9 ug/l je zvyseny?

blableblu
2. dec 2021

@anonymka11 dobrý deň síce stará téma ale chcem sa opýtať ako ste dnes na tom ?