Kožný roztok Molusk - skúsenosti

michala11111
29. apr 2016

Ahojte maminy prosím o radu. Mám 2,5 ročn. dcérku a boli sme u kožnej s moluskami tá mi odporučila prípravok molusk. Neviem či to je novinka ale nikde neviem nájsť referencie či funguje, nakoľko stojí 18 eur, čo je fakt dosť. A zas mužov kolega čo má deti, že jemu sa osvedčil duofilm. Tak neviem. Hlavne ma zaujíma názor na ten prípravok molusk. Ďakujem pekne

ivetamicuchova
29. apr 2016

Ja som ho davala detom. Zabera, len je to take mucenie. Je to zieravina.

michala11111
autor
29. apr 2016

@ivetamicuchova toho som sa obávala a doktorak ma ešte ubezpečovala že to nebolí...

ivetamicuchova
29. apr 2016

Ale ano, a riadne. Syn vrieska este 5 minut po umyti. Ale zas on je taky herec. Ja som si to tiez skusala na ruku, stipe to, ale mne dospelej sa to dalo v pohode vydrzat.

svenija
29. apr 2016

@michala11111 My máme InfectoDell, čo je 5%-ný KOH (Molusk je 10%-ný). Na rozdiel od Molusk sa nanáša 2x denne. Náš malý (čerstvo 3-ročný) to vie vydržať, nespozorovala som, žeby ho to bolelo (on ešte veľmi nerozpráva). Duofilm je na bradavice, tieto prípravky sú špeciálne na molusky.

gragre
15. máj 2017

@michala11111 mozem sa opytat,ako ste pochodili?pouzili ste to?bolelo?dakujem

michala11111
autor
16. máj 2017

@gragre Dobrý deŇ,nakoniec som to nekupila

elizita
16. máj 2017

@michala11111 a cim ste to vyliecili? My pouzivame infectodell a podporujeme imunitu

michala11111
autor
16. máj 2017

@elizita ani nicim nechala som to tak...

gragre
16. máj 2017

@michala11111 a zmizlo to len tak?za ako dlho?nerozsirili sa dalej?

margaretka
12. nov 2017

@ivetamicuchova prosím vás keď ste používali molusk dávali ste na to ešte niečo? Potierala som už sú červené a ako sa to teraz bude javiť? Ďakujem za radu zo skúseností

nikuska115
9. jan 2018

@margaretka ahoj. Aj ja som som to davala synovi dnes prvy den ma to riadne cervene a stipe ho to... vam ako dietatko na to reagovalo?? A zmyzli vam molusky??

margaretka
9. jan 2018

@nikuska115 áno zmizli po mesiaci krásna hladká pokožka .

ofinna85
22. jan 2018

@margaretka ahoj.nam dnes doktorka dala molusk .no malinky to ma aj pod bradou a okoli.moze sa to aj tam naniest ked v jednom letaku je ze na tvar nenanasat.tak neviem lebo dr.vedela ze ma to aj tam.ma sa to naniest a po 2min umyt?ja skusim hocico aby som sa vyhla aby mu to dr.nejakou lyzicou strhla ci co mi to hovorila.

nikuska115
23. jan 2018

@ofinna85 ahoj. Mi to mame tiez na brade a na krku. Dala nam pred 2 tt molusk moc to nezabralo lebo sme to podla letaku natierali tyzden. Vcera sme boli na kontrole ze dalsi tyzden natierat. Tak uvidime lebo mne sa zda ze sa mu to skor rozsiruje.

matejajanka
23. jan 2018

Ahoj, my sme používali emolux čo je niečo podobné ale len veľmi krátko, pretože 5 ročný syn pritom hrozne plakal, molusky mu podbehli krvou a po dvoch dňoch odpadli, ale mal to také zapálené. Je to ako vypaľovanie, bojujeme s moluskami už rok a vyskúšali sme už všeličo.

ofinna85
23. jan 2018

@nikuska115 dakujem za odpoved.ja som vcera natrela raz no hned mu tie vacsie ocervenali. V letaku je ze ked sa ocerveni prestat natierat.tak teraz neviem.a ani ho to nestipalo no ked som natrela po 2 min sme dali kupel.dufam ze to nevadi.

ofinna85
23. jan 2018

@matejajanka vyskusm hocico by som sa vyhla lyzice.sak je malinky uz teraz ked zbada este len ambulanciu uz reve.a ked ste pouzila molusk ako dlho?nemozem po skonceni hned prejst na nejaky iny prioravok?lebo k dr mame prist az o 3tyzdne

mnopq
23. jan 2018

ahojte kocky moja dcerka chytla molusky ked mala rok na kupalisku v presove na Delni trapili sme sa s nimi rok. Bol som stym pri koznej ta ich naprv vyberala s lizickou co malu dost bolela mala som tam chodit kazdy tyzden ale rocbe babo vam nebude sediet v klude tak nam odporucila tu vodicku molusk nikdy viac babo malo popalenu pokozku okolo bolelo a scipalo ju to .... prisli mu to ajo vypalivanie bradavic.... a tak som sa na vsetko vykaslala ..... kazdy vecer som s malou sadla do vane s mierne horucou vodou ked sa naparila v uvodzovkach😊sama som jej s nechtom tie mokusky povyskrabovala kazdy den 5-6 mala to nevnimala lebo sa hrala isla krv ale neplakala a potom som mastila cele telicko gafrovou mastou a baby ta naozaj pomaha smrdi ale he super molusky sa dalej nerobili a aj postupne mtzli

danielitta6
23. jan 2018

ja na molusk nedam.dopustit.mladsia mala v tom case rok,jej to kozma vypalovala - sice uspesne,ale flaky ma este stale aj po 2 rokoch...a bolest neskutocna.Starsej v tej dobe 2 a pol r.vypalila tri - viackrat som ju nedonutila,dala som jej molusk a bolo po moluskach. vobec ju to nestipalo ani nas - skusali sme s muzom aj na nasich rukach. a pri moluskavh je dolezite najst matku molusku - ta co bola prva.ked sa zlikviduje,aj ostatne pojdu kade lahsie.Neverila som,ale u nas to fungovalo. plus davala som malym homeopatika na molusky a nejaky taliansky sirup na imunitu (specialne proti virusom)

diana20
23. jan 2018

Ak to správne nanasate tak nebude mať babo popalenu pokožku okolo.. Ja nemám molusk ale tiež mam 10% KOH a malý ma dva roky a štyri mesiace a vydrží to v pohode, nechá si to natrieť.. Po pár dňoch sme mu prestali skoro všetky natierať lebo už boli červené teraz je to možno tri týždne a už ich nemá, zostali mu dve a to preto lebo to ma tak pod pazuchou, že si vždy ten krem zotre.. Ale popaleny nie je nikde.. A nestipe to veľmi, sama som chytila molusky a keď si to natieram štípe to len na začiatku chvíľu potom to už len svrbí

ofinna85
23. jan 2018

@danielitta6 a ako s volal ten sirup?malemu davam o malicka biogaiu homeopatika a teraz aj imunoglukan .no snad molusk zabere.

ofinna85
23. jan 2018

@diana20 a aku masticku mate

diana20
23. jan 2018

@ofinna85 vola sa molusderm.. Som totiž v zahraničí.. Možno je to to iste len tu sa to vola takto..

elizita
23. jan 2018

@danielitta6 nechapem, my mame tiez molusk a malej som kvapla mimo, ma ich malinke, pistala jak najata aj to ma cele okolo molusky zapalene..

ofinna85
23. jan 2018

@elizita nas na tele vobec nestipe iba na brade to hned mu s cervenie okolo taky flak a zmizne.treba to nanasat asi len fakt ze mala dobka a kolno nato

ofinna85
24. jan 2018

@diana20 a teda dnes treti den nanasani a niektore ma ako keby krvou podliate ale na tvary ako keby rozkrbane pritom si to neskrabe len to tk vyzera.mam mu tem molusk este mato davat?aby mu zas jazva neostala .neviem fakt

diana20
24. jan 2018

@ofinna85 podľa mňa už nie, keď už ich ma krvov podliate.. Pri tej mojej vodičke bolo napísané, že keď to scervenie takto, tak už nenatierat, že to zmizne a zahojí sa do dvoch až piatich týždňov.. Tak ešte to môže trvať dlho ale tak môjmu to rýchlo zmizlo neviem.. Je to asi týždeň a už nemá skoro nič len také malé bodky červené.. Ja by som už nedávala..

ofinna85
1. feb 2018

@nikuska115 ahoj.no ja uz mu to natieram cca tyzden prestala som ked mu to ocervenalo.podlialo krvou a ako keby to zmizlo ta krv a je tm ten isty pupacik.dnes po kupeli sa mu jeden romocik alebo co a trosku krv stoho mu sla.samozrejme nemam nic na dezinfekciu(tak som mu dala nato taku inu masticku proti bradaviciam docitala som ze ichtyolova mast niekomu zabrala tak davam mu aj to nato.ja uz neviem teda a ci to aj vlastne molusky ma.on tam nema pupacik biele ze by som mu to vytlacila ale ako keby brdavicka lebo to m v tej iste farby koze.no na brade co ma tak take ako pluzgierik a stoho molusku sa mu porobili ako keby chrasticky .jedine tam .na tele asi nezbral.ja uz neviem teda

gabikamar
23. mar 2018

Dievčatá,kým mi napadlo kuk info na modrého koníka,skúšala som sama bojovať s kolieskami, o ktorých som doposiaľ nepočula....až posledná návšteva dr. Dcérka má 4molusky a dve zmizli samovoľne po mesiaci... Kúpala som ju v hypermangane každý druhý deň cca 10min a následne nakvapkala na molusky propolis. Pekné to zaberá, následne som varila čaj i kúpeľ z bylinky Cistec lesný a dnes som pozhanala aj infectodell,tak všetko toto striedam... Imunitu určite podporiť!!!ja som nasadila arcodefences a top medzi vitamínmi...držme sa😉

gabikamar
23. mar 2018

...s moluskami nie kolieskami (tablet mi meni slová😂)