Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Krátkozrakosť po druhom pôrode

eeffka
7. aug 2012

pred 6 m sa mi narodila druha dcera a od toho casu sa mi zdalo ze horsie vidim, nejak som tomu nepripisovala vaznost nakolko to bolo vzdy po namahavom dni, resp po dlhom citani, soferovanie za sera ( za tmy uz OK). Vzdy som videla vynikajuco, pri beznych kontrolach so starsou dcerou som si citala na tabuli aj spodne riadky. Vcera som si zasla len tak na ocne " pre istotu" a vysla som odtial o okuliarmi -0,75 obe oci. ☹
Som z toho sklamana, zdesena, v soku? Ved mam len 35r, rodinnu predispoziciu nemame ( rodicia sice okuliare maju ale az po 45ke, teraz im taha na 60)
Nijaky iny dovod ako porod som nenasla. Porod bol rychly a lahky, ziadne brutalne tlaky na oci, za 1,5hod bolo po vsetkom. Mate s tymto skusenosti? Myslite ze sa to "spravi" naspat?

maslenka47
7. aug 2012

Nemyslim si, ze to ma cokolvek s porodom, po porode si akurat viac unavena, preto si si to uvedomila az teraz. Tvoji rodicia necumeli do pocitacov, asi to bude ten rozdiel. -3/4 nie je ziadna tragedia.

zlatulienka
7. aug 2012

mne sa zase stal po druhom pôrode opak, zlepšil sa mi zrak o 0,5 dioptrie, očná mi povedala, že je to asi dočasné a spôsobili to hormóny alebo "stárnem" 😎 a budem ďalekozraká, nastala prvá varianta, keď mal malý cca 1 rok, mala som späť pôvodné dioptrie...no a teraz som 4 mesiace po pôrode, tiež sa mi zdá, že nevidím dobre, tak zbehnem k očnej, nech ma kukne, či sa mi zrak náhdou opäť nezlepšil alebo nezhoršil...

zuzikkaa
7. aug 2012

@eeffka nemyslim ze by to bolo porodom...proste sa ti zhorsil zrak,,uz to tak je...niekomu skor niekomu neskor...treba to prijat na svete su ovela horsie veci,,hm?? 😅

eeffka
autor
8. aug 2012

@zlatulienka ked som dobre pochopila ty si tiez kratkozraka, za norm.okolnosti? tie okuliare sa nosia stale? ked citam, PC aj ked nevidim do dialky? nejak som v soku lekara nepochopila

a pre ostatne baby, dakujem za reakcie ale k tomu ze 3/4 nie je vela... datej mi 3/4 svojho platu 🙂 clovek co nikdy nemal okuliare to pocituje ako velmi velky zasah do komfortu zitia. a je jedno ci mas na nose 1/4 ale 5 proste nieco co tam nebyvalo... ☹ , bud okuliare este nemate alebo ich mate uz dlho.

biancaneve
8. aug 2012

@eeffka u mňa presne tak isto, pred 2,5 rokom som rodila, dovtedy oči ako jastrab, pred cca 4 mesiacmi som zistila, že si musím vzďalovať text pre lepšie čítanie, v optike mi namerala na obidve oči 0,75. Takže hneď okuliare ale neberiem to tragicky, optička povedala, že je to úplne normálne, vekom sa proste ten zrak zhoršuje. A keď si kúpiš pekný rám, tak môžeš byť ešte zaujímavejšia ako doteraz.... 🙂

eeffka
autor
8. aug 2012

@biancaneve no pekny ram 🙂 take co sa mi hodia a znesiem na tvari, su pekne mastne, ale uz som sa pre jeden rozhodla. v optike som sa dozvedela ze mam malu a uzku tvar 🙂 no pekne... a s klasickymi obruckovymi okuliarmi vyzeram ako idiot, bohuzial nie com ten stastny typ ako moj muz a dcera ze co si daju na nos tak v tom vyzeraju stylovo ( slnecne okuliare)

zlatulienka
8. aug 2012

@eeffka dobre si pochopila 😉 na čítanie, pc zblízka ti okuliare netreba, iba do diaľky, na tv, ja nosím kontaktné šošovky celý deň, je to komfortnejšie 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli